wmaraci reklam

Woocommerce | Ürüne Özel Ödeme Yöntemi

9 Mesajlar 2.360 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar,

Woocommerce alt yapısında kredi kartı ödeme sistemi aktif diyelim, ama bazı ürünlerde kredi kartı ile ödemenin gözükmemesini istiyoruz. Bunu sağlamanın yollarını bilenler var mıdır?

Şimdiden herkese teşekkürler.
İyi forumlar.

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr
wmaraci
reklam

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
Konuyla ilgili fikri olan yok mu arkadaşlar?

asinan asinan ... Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle bir eklenti var. Denemedim sadece google.

https://www.dreamfoxmedia.com/shop/plugins/woocommerce-payment-gateway-per-product-premium

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

yorumunuz için teşekkürler inceledim eklentiyi daha önceden de, ancak kodlarla çözülebilecek bir durum bence. ücretli bir eklentiye lüzum yok sanırım..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Ürünleri eklerken kategori seçer gibi bir seçenek olması gerekiyor. Custom fields ile de yapılabilir ama özel bir taxonomy eklenmesi daha pratik olacaktır. Taxonomy daha esnek olacaktır.

Bu taxonomy vs. bir şekilde eklendikten sonra ödeme sayfasında öncelikle her ürün için bu taxonomy değerlerini denetleyip ödeme yöntemlerini ona göre göstermek gerekiyor.

Tabi buraya kadar wp standartlarında çalışılması gerekiyor. Aynı standartlar woocmmerce için de geçerli. Bu standardı yakalamak için woocommerce_payment_gateways filter ını kullanmak gerekecektir. (Bu doğru filter mı emin değilim ama bir filter olması lazım). Bu filter fonksiyonunda order/cart ürünleri değerlendirilmeli ve sadece ürünlerin ait oldukları taxonomy(ödeme) yöntemleri filtreden çıkmalıdır.

Genel olarak bu şekilde en pratik olanı.

Evet bu olay kodlar ile olur. Hatta bu yazdığım eklentiyi yazarsanız ücretli olarak da satabilirsiniz :)

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

asinan adlı üyeden alıntı

Ürünleri eklerken kategori seçer gibi bir seçenek olması gerekiyor. Custom fields ile de yapılabilir ama özel bir taxonomy eklenmesi daha pratik olacaktır. Taxonomy daha esnek olacaktır.

Bu taxonomy vs. bir şekilde eklendikten sonra ödeme sayfasında öncelikle her ürün için bu taxonomy değerlerini denetleyip ödeme yöntemlerini ona göre göstermek gerekiyor.

Tabi buraya kadar wp standartlarında çalışılması gerekiyor. Aynı standartlar woocmmerce için de geçerli. Bu standardı yakalamak için woocommerce_payment_gateways filter ını kullanmak gerekecektir. (Bu doğru filter mı emin değilim ama bir filter olması lazım). Bu filter fonksiyonunda order/cart ürünleri değerlendirilmeli ve sadece ürünlerin ait oldukları taxonomy(ödeme) yöntemleri filtreden çıkmalıdır.

Genel olarak bu şekilde en pratik olanı.

Evet bu olay kodlar ile olur. Hatta bu yazdığım eklentiyi yazarsanız ücretli olarak da satabilirsiniz :)

mantığını ben de aynen bu şekilde kurgulamıştım, daha pratik bir yol yok diyorsunuz ben de öyle düşünmeye başladım. ilgileneyim konuyla bir şeyler yapabilecek miyiz bakalım :)

• Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 14 / 51
  • Ticaret 0, (%0)
Standartlara bağlı kalmak en iyisi. İlerdeki güncellemelerde sorun yaşamamak ve esnek bir kod olması için bu asgari yol.

Daha pratik bir yol bana göre yok. Pratik olacak diye yazılan bir kod eğer standartlar dışında ise yeni güncellemelerde hata verebilir. E ticareti böyle bir kuşku üzerine kurmak pek akıllıca olmaz.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Ücreti ile yapabilirim sanırım hızlı bir iletişim için skype ekleyebilirmisiniz ?

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

• Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)

asinan adlı üyeden alıntı

Standartlara bağlı kalmak en iyisi. İlerdeki güncellemelerde sorun yaşamamak ve esnek bir kod olması için bu asgari yol.

Daha pratik bir yol bana göre yok. Pratik olacak diye yazılan bir kod eğer standartlar dışında ise yeni güncellemelerde hata verebilir. E ticareti böyle bir kuşku üzerine kurmak pek akıllıca olmaz.

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Ücreti ile yapabilirim sanırım hızlı bir iletişim için skype ekleyebilirmisiniz ?

Teşekkürler ilgilenen arkadaşlara. Bu konularda bilgim var, fikir alışverişi beyin fırtınası için konu açma gereği duymuştum. Biraz da vaktim kısıtlı, daha önce yapan eden olduysa bilgi vermek isterse versin diye yazmıştım. İnsanlar okuyup işlerini halletsinler istemiştim :)

Hayırlı işler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al