wmaraci reklam

Wordpress 301 Site Yönlendirmesi

3 Mesajlar 801 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ferdem ferdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
eski-site . com wordpress blogumu yeni - site . com /blog adresine taşıdım
Sorunsuz şekilde çalışıyor hiçbir sıkıntı yok.
.htaccess dosyasının içine igili kodları ekledim ve yönlendirme işlemini tamamladım.

eski - site . com yazınca direk yönleniyor problem yok ama eski - site . com /kategori/abc-makale.html gibi bir alt sayfa tıklandığında google de o sayfaya gidiyor yönlenmiyor yani

İkinci sorun ise google webmaster toolsta alt adan adının eklenip doğrulama yapılamıyor oluşu
yeni - site . com /blog bu adresi ekleyip doğrulayamıyorum ve kısaca webmaster toolstaki yönlendirme işlemini gerçekleştiremiyorum...

Bu sorunlara yardımcı olabilecek ir akadaşımız varsa çok memnun olurum.
Bir ikinci sorum ise şuan her iki sitede yayında SEO anlamında kopya içeriğe düşermiyim diye endişeleniyorum, eski - site . com sitemi komple silmemi tavsiye eder misiniz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim
Saygılar

wmaraci
reklam

WPMAVI WPMAVI WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 344
  • Beğeniler 42 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
eski-site . com wordpress blogumu yeni - site . com /blog adresine taşıdım
Sorunsuz şekilde çalışıyor hiçbir sıkıntı yok.
.htaccess dosyasının içine igili kodları ekledim ve yönlendirme işlemini tamamladım.

eski - site . com yazınca direk yönleniyor problem yok ama eski - site . com /kategori/abc-makale.html gibi bir alt sayfa tıklandığında google de o sayfaya gidiyor yönlenmiyor yani

İkinci sorun ise google webmaster toolsta alt adan adının eklenip doğrulama yapılamıyor oluşu
yeni - site . com /blog bu adresi ekleyip doğrulayamıyorum ve kısaca webmaster toolstaki yönlendirme işlemini gerçekleştiremiyorum...

Bu sorunlara yardımcı olabilecek ir akadaşımız varsa çok memnun olurum.
Bir ikinci sorum ise şuan her iki sitede yayında SEO anlamında kopya içeriğe düşermiyim diye endişeleniyorum, eski - site . com sitemi komple silmemi tavsiye eder misiniz ?

Şimdiden çok teşekkür ederim
Saygılar
Hocam öncelikle sitenizi silmenize gerek yok. Eğer yönlendirme yapmak yerine silerseniz SEO kaybedersiniz. Şöyle düşünün eski sitenizi sildiniz google eski sitenize gelicek ve 404 hatası alacak. Yönlendirme olsa SEO kaldığı yerden devam edecek fakat olmadığı için yeni sitenizin SEO da yükselmesi 0'dan olacaktır ki buda büyük kayıp.

Sitenizin tamamını 301 yönlendirmesi ile yönlendirmeniz gerekli. WordPress Sitesi SEO Kaybetmeden Domain Değiştirme başlıklı yazıma bakmanızı mutlaka tavsiye ederim. Çünkü şu an yaptığınız tam olarak bu.

Eğer 301 yönlendirmede başarısız olr yine işin içinden çıkamazsanız bu sefer eski sitenizi silmeyi yine çözüm olarak görmeyin onun yerine eski sitenizin tamamını canonical etiketiyle yeni sitenize bağlayın. Bu şekilde de duplicate olayından kurtulmuş olursunuz. Eğer canonical etiketi nasıl kullanılır bilmiyorsanız, WordPress Canonical Etiketi Kullanımı başlıklı yazımda adım adım anlattım işinizi göreceğine eminim.

poyraz4111 poyraz4111 Yardımsever Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yardım
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 6 / 105
  • Ticaret 7, (%100)
Faydalıdır..

# Yönlendirilecek site
RewriteEngine On
# yönlendirilecek www.eskidomain.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.eskidomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.yenidomain.com.tr/ $1 [L,R=301]

# yönlendirilecek eskidomain.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eskidomain.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.yenidomain.com.tr/ $1 [L,R=301]

# WordPress başladı

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# WordPress bitti
# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al