wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress'de kategoriye özel başlık nasıl girerim?

6 Mesajlar 1.050 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sohbettube sohbettube Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar bir konu var ve bir türlü yapamadım. Araştırdım fakat yinede bulamadım. Benim sorunum şu. Örneğin güzel sözler diye bir kategori oluşturduk sitemizde wordpresste bu kategoriye özel açıklama girilebiliyor ancak başlık yani title girilemiyor.

Yine aynı şekilde güzel sözler kategorisinin altına oluşturduğum acı sözler adlı kategoriye de başlık ekleyemiyorum. Başlıklar söyle gözüküyor. Acı sözler ve sitenin ana açıklaması şeklinde oluyor.

Bunu yapabileceğim bir eklenti veya sistem mevcuttu lütfen yardım edin bana. Php temalarda bu olabiliyor ancak wordpresste bir türlü bulamadım. Cevaplarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

Anlatmaya çalıştığın şey anladığım şey ise sorunun çözümü basit.

Sen bir kategori oluşturdun diyelim. Bu kategorinin açıklama kısmı zaten yapılabiliyor yani o alanı dolduruyorsun. Senin dediğin title olayı kategoriye verdiğin isimdir. Bu ismin yanında ekstra birşeyler yazsın ama kategori ismi değişmesin diyorsan All in one seo pack eklentisi içerisinde kategori title kısmı var.

Kategori Sayfası Başlığı:
Bu şekilde geçer eklenti ayarlarında. Burada %category_title% kategoriye verdiğin isimdir ve benim sitemde bu ayar şu şekilde; Kategori » %category_title%. Mesela Aşk diye bir kategori oluşturduğum zaman bu kategorinin titlesi Kategori » Aşk şeklinde geçer.

Bunlara ek olarak; kategorilerim arama motorları indexlerinde çıkmıyor bunun görünmesini nasıl sağlarım diyorsan bunun içinde Google XML Sitemaps eklentisi kur ve öncelikler kısmında Kategoriler'in öncelik değerini arttır. Bunu arttırırken yazı ile aynı değerde kılma. Ana sayfan ve yazıların hep en yüksek değerde kalsın kategoriler 0.2 değeri altında olsun. Yani Ana sayfa önceliğin 0.9 ise kategorilere 0.6 falan bir değer ver.

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam başlık ekleme diye bir şey yok. Sorumu anlamışsınız dediğiniz gibi açıklama giriliyor kategorilere ama ben kategori başlığının değişmeden istediğim başlığı atmak istiyorum kategorilere. Bu yok. Tam olarak nerde varsa ben mi göremiyorum acaba. Lütfen yardımcı olur musunuz.

Ek Olarak: Hocam olmuyor dediğiniz yeri yapıyorum ama. her kategoriye aynı yazı geliyor benim istediğim şey her kategoriye ayrı ayrı başlıkları bu şekilde ekleyebilmek. yardımlarınızı bekliyorum.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Alt kategori açarsanız istediğiniz başlıkları verebilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Ben yapamadım hocam yinede yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

terminal terminal Kadir Pars Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web / Grafik / Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 18 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Siteyi inceleyebilirmiyim. Pm de atabilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al