wmaraci reklam

WordPress’e Yeni Başlamak

4 Mesajlar 581 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

akkokekko akkokekko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 10 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
Herkese Merhabalar
Bu internet sitesi işlerinde yeniyim. Birkaç basit bilgi almak istiyorum. Öncelikle wordpresste site açtığımızda bize katkıları ne olabilir ? Google’da arandığında bulunabilme ihtimali var mıdır ? Siteye özel mail adresi alabilir miyiz? Reklam verilip para kazanılabilir mi ? vb. Kısaca biraz bilgilendirme istiyorum. Hem kendi adıma hem de yeni başlayan diğer kullanıcılar adına.

Ucuza tasarım için ulaşabilirsiniz!
wmaraci
reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim bunların hepsini yapabilirsin ve bunların hepsini yapabilen wordpress tabanlı siteler kabaca tüm sitelerin yüzde 60'ını oluşturuyor. Ancak wordpress bir derya denizdir. Öncelikle google'dan ufak bir araştırmayla nasıl kullanacağını öğrenebilirsin. Ardından da SEO konusunu araştırmaya başlayabilirsin. Ondan sonra yapamadığın bir şey olursa burada yardım alabilirsin.

Ben şahsen wpmavi.com sitesini tavsiye edebilirim. Orada yapmak istediğim şeyle alakalı 5 makale oku, sonra gelip burada insanlara takıldıkları yerde yardımcı ol :)
akkokekko

kişi bu mesajı beğendi.

MasterKazanc MasterKazanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İçerik üreticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 178 / 341
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress, dünyanın en çok tercih edilen içerik yönetim sistemidir. Yani kolayca site kurmanızı sağlayan bir yazılımdır. Ücretsizdir, güvenilirdir, esnek ve gelişmiştir. Her geçen gün daha da gelişmektedir.

Sunduğu eklentiler ve yüzbinlerce tasarımla (tema) wordpress ile yapılmayacak çok az website konsepti vardır.

Siteye özel mail alma ve para kazanma ile doğrudan bir ilgisi yoktur. Siteye özel mail adresinizi sunucu firmasından alabilirsiniz. Para kazanma yöntemleri için de google adsense reklam servisini örnek verebiliriz.
birhabervar akkokekko

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Wordpress bir içerik yönetim sistemidir (cms). Wordpress ile kod yazmadan hazır temalar kullanabilir, bu temaları yine kod yazmadan gelistirebilirsiniz. Yazılım bilgisi olmadan yönetilebilen en kolay CMS olduğunu düşünüyorum.

Google da aradığınızda sitenizin sıralamaya girmesi ya da girmemesi sizin yaptığınız arama motoru optimizasyonuna (seo) bağlıdır. Burada amahtar kelimenin zorluğuda oldukca önemlidir. Wordpress in bu konuda extra bir avantajı söz konusu değildir. Belki wordpress eklentileri seo konusunda daha kolay çalışma yapmanıza yardımcı olabilir.

Reklâm alabilirsiniz tabi ki. Para kazanmak konusuna gelince günlük ortalama 1000 kişi sitenize giriyorsa adsense den para kazanıyorum diyebilirsiniz. Genelde durum böyledir özellikle türkçe de. Tabi bu sektöre göre değişir. Finans sektöründe ki sitenin geliri ile genel bilgi sitesinin geliri birbirinden farklıdır.

Mail almayı hosting firmanız üzerinden kolay bir kaç tıklama ile yapabilirsiniz.
birsevda akkokekko

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al