Wordpress Galeri Sayfası Problemi

2 Mesajlar 2.309 Okunma
lostyazilim
smmexpress

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık & Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba arkadaşlar, wordpresse galeri sayfası eklemek için kolları sıvadım ancak son aşamada şöyle bir problem çıktı karşıma.

Nextgen gallery kurdum ve resimlerimi yükledim, yazıya resimleri ekleyince gayet güzel bir şekilde çıktı ve bir başka eklentiyle aynı anda kullanıyorum resimler efektle açılıyor. Burada bir sıkıntı yok ancak ben galeri adında bir kategori eklemek istiyorum ve burada resimler konular gibi alt alta olsun istemiyorum. Her bir galeri için oluşturduğum albüm ayrı dursun üstüne tıklayınca galeri sayfası görünsün istiyorum.

Bu yüzden single.php dosyasını açtım ve şu kodu ekleyerek galeri.php adıyla yeni bir sayfa oluşturdum.

/*
Template Name: Galeri
*/
?>

ayrıca sidebar vs kısımları temizledim ama sayfa şablonunu yazı yazarken seçemiyorum ve bu yüzden bu çözümüm yetersiz kaldı.

Bu noktadan sonra fikir vermek isteyen var mı acaba ? Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Rastider Rastider WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek İşsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 2 / 4
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam eğer albümlerin listelendiği kategori sayfası üzerinde bir düzenleme yapmak istiyorsan single.php ile ilgili bir düzenleme yapmana gerek yok. Tema klasörünün altına category-galeri.php isimli bir dosya oluştur ve istediğin gibi düzenle. Dosyayı oluşturduktan sonra Wordpress otomatik algılıyor ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al