wmaraci reklam

wordpress kategori görünmü

7 Mesajlar 760 Okunma
wmaraci reklam

hayaletmek hayaletmek www.hayaletmek.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merabalar arkadaşlar benim wordpress alt yapılı bir web sitem var bu sitem de kategorilere tıkladığımda o kategorinin tüm yazıları sıralanıyor ve ben bunun böyle olmamasını istiyorum kategorilere tıklandığında sadece ön izleme resimleri ve kısa yazılarını olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim biraz tüyo verebirimisiniz.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

eTrade eTrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Belki bunu yapan bir eklenti vardır fakat... Tamamen kişiselleştirmek için zaten sayfalar denen bir wordpress özelliği var. Yani istediğini bu iş için yapılmamış bir kullanım tipi üzerinden istiyorsun.

Şöyle dene:
- İlgili kategori ismiyle bir sayfa yarat.
- Bu sayfaya istediğin şekilde ve manuel olarak ön izlemeleri yerleştir. İstediğin kadar aralık, genişlik, renk... Bunu kategorilerle yapamazsın.
- Görünüm / menüler'den önce kişisel menü yaratıp bu menüye bir isim ver. Aynı sayfada "birincil dolaşım"dan menüye verdiğin ismi seç. Bu menüde sadece istediğin sayfayı ve diğer kategorilerin linklerini miksleyebilirsin.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
category.php de yapılır yapılmaz diye bişi yok Kedi sitedemden görüntü

ben konuya ait bir yazı gösterimi yapmadım ama senin temanda yapıla bilir thumb özelliği yok ise category.php öncelikle onu ayarlamalısın ve ardından limitpost eklentisini kullana bilir veya eklentisiz karekter limit özelliğini kullana bilirsin kolay gelsin.

Ek Olarak: yukarıda arkadaşın bahsettiğide ola bilir ama bunun icin her kategori icin bir sayfa ve php dosyası oluşturmalısın biraz zahmetli ancak şöyle bir getirisi olur misal o kategoride sabit bir thumb kullanma imkanı verir yani o kategoriye tıkladığında belirlemiş oldun bir resim her konu başlığında görüntülenir dilersen konuya ait thumb özelliği seç beğen :)

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..

• Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Önerileriniz için teşekür ederim benim kategorilerde karakter sınırlamasını gerçekleştirerek düzenlemeye çalıştım ilginizden dolayı tekrardan teşekür ederim

wmaraci

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Karakter limitini sınırlamak için eklenti kullanmana gerek yok.

Kodu zaten yazının özetini çekmeye yarar.

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_excerpt

Ek Olarak:

eTrade adlı üyeden alıntı

Belki bunu yapan bir eklenti vardır fakat... Tamamen kişiselleştirmek için zaten sayfalar denen bir wordpress özelliği var. Yani istediğini bu iş için yapılmamış bir kullanım tipi üzerinden istiyorsun.

Şöyle dene:
- İlgili kategori ismiyle bir sayfa yarat.
- Bu sayfaya istediğin şekilde ve manuel olarak ön izlemeleri yerleştir. İstediğin kadar aralık, genişlik, renk... Bunu kategorilerle yapamazsın.
- Görünüm / menüler'den önce kişisel menü yaratıp bu menüye bir isim ver. Aynı sayfada "birincil dolaşım"dan menüye verdiğin ismi seç. Bu menüde sadece istediğin sayfayı ve diğer kategorilerin linklerini miksleyebilirsin.

Anlattıkların çok yanıltıcı ve zahmetli. Yapamazsın diye bir şey yok. Category.php sayfasında Dikkat etmesi gereken iki kod var.

1- // Bu Yazının kısa özetini çekere

2- // bu da öne çıkarılmış görseli sayfada gösterir.

BU anlattıklarım en basit çözümler. category.php sayfasında bu işlemi yapmanın 6-7 farklı yolunu daha söyleyebilrim.
hayaletmek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çankırı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

olkunmustafa adlı üyeden alıntı

Karakter limitini sınırlamak için eklenti kullanmana gerek yok.

Kodu zaten yazının özetini çekmeye yarar.

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_excerpt

Ek Olarak:

Anlattıkların çok yanıltıcı ve zahmetli. Yapamazsın diye bir şey yok. Category.php sayfasında Dikkat etmesi gereken iki kod var.

1- // Bu Yazının kısa özetini çekere

2- // bu da öne çıkarılmış görseli sayfada gösterir.

BU anlattıklarım en basit çözümler. category.php sayfasında bu işlemi yapmanın 6-7 farklı yolunu daha söyleyebilrim.

cevabınız benim işime daha çok yaradı öne çıkarılmış resimleri yapmak istiyordum yardımınız için teşekür ederim

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Rica ederim herzaman.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al