freelance iş ilanları

WordPress Kitabı Ön Satışta!

19 Mesajlar 2.959 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Ali Arslan'ın yazmış olduğu yazı & kitap.. WordPress hakkında bilgilenmek ve var olan bilgilerinizi geliştirmek için bu kitabı kaçırmayın derim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ali Arslan'ın ağzından;

WordPress konusunda bloglarımıza yazılar yazıyoruz ve paylaşıyoruz; ama bir şeyler eksikti. Eksik olan basılı bir kaynağın olmayışı diyerekten aylar öncesinden baş koydum bu yola. Aylardır üzerinde çalıştığım mübalağasız olarak belki de kaç gece uykusuz gözler ve yorgun bir bedenden kalan bir emeğin ürününden bahsetmek istiyorum sizlere. Yani WordPress kitabından…

Dün yazdığım yazımda blogla ilgilenemediğimden ve iş yoğunluğumdan bahsetmiştim. Bugün ise o yoğunlukların sebebini açıklama gereği duydum. Aslında biraz da geç kalmıştım. Yaklaşık 4 aydır WordPress’e yeni başlayan ve WordPress’e hakim olmak isteyen kullanıcılar için uğraşıyordum. Gerek iletişim formundan sorulan sorular gerekse de insanların anlamakta güçlük çektiği konuları daha ayrıntılı ve anlaşılır olarak yazma adına kaç defa yazdım, sildim. Yok olmadı! bir daha yazmalıyım ki herkes anlasın diyerekten uzun ve yoğun bir süreç geçti. Çekilen tüm bu zorlukların tek mutluluk kaynağı ise sizlere başucu kitabı olabilecek faydalı bir kaynak oluşturma sevdasıydı.

Bugün bu sürecin son günüydü ve kitabı baskıya yolladık. Yazılacak o kadar çok şey vardı ki hepsine yer vermeliyim diye uzun uzun düşündüm. WordPress kullanıcılarının en çok merak ettiği konuları, sık karşılaştığı sorunları ve WordPress’e yeni başlayan kullanıcıların merak edebileceği herşeyi yazmak için uğraşıp durdum. Sonuç: 288 sayfalık uzun soluklu, blog tadında samimi ve anlaşılır, resimli anlatımlarla ve uygulamalarla zenginleştirilmiş bir kaynak çıktı. Bana düşen bunu yazmaktı, size düşen ise tadına bakmak : )

Kitabın sayfa sayısı biraz fazla olunca fiyat konusunda da yüksek bir rakam çıktı. “Bu böyle olmamalı, bu kitabı herkes okumalı!” diyerek yoğun ısrarlarım sonucunda kitabı herkesin alabileceği ve uygun bir fiyata düşürdük. Tabi bu zaman süreci kısa bir süreden ibaret. O nedenle bu yazıyı hızlıca yazmalı ve değerli okuyucular da bu fırsattan faydalanmalı.

WordPress Kitabı ön satış süresi boyunca 23 TL + Kargo ücreti yerine sadece 17 TL hem de kargo ücretiyle beraber..

[COLOR=Red]WordPress Kitabı[/COLOR] – Yazar: Ali ARSLAN – Yayınevi: Dikeyeksen – Basım: 2011 Ağustos – Sayfa Sayısı: 288WordPress Kitabı ile alakalı detaylı bilgiye sitemde üst menüde yer alan WordPress Kitabı sayfasından ulaşabilirsiniz.

[SIZE=4][COLOR=DarkRed]Kitap Hakkında[/COLOR][/SIZE]

Blog ve WordPress
İçerik Yönetim Sistemleri
Yerel Sunucuya Kurulum
Tema Türkçeleştirme
Tema Tasarımı
CSS/XHTML Tasarımların WordPress'e Entegrasyonu
Eklentiler ve Güvenlik Önlemleri
Kalıcı Bağlantılar
WordPress Uyumlu Hosting, Çoklu Blog Oluşturmak
Menü Özelleştirmesi
WordPress 3.0 Site Taşıma Işlemleri
Gelişmiş İzinler, Yönetim Paneli Kullanımı
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Eklentileri Güvenlik Eklentileri, Sürüm Güncelleme
SEO Uyumlu İşlevsel Temalar Oluşturmak
Menü Özelleştirmesi
Mobil Temalar
Yorum Yönetimi
Site Kurgusu
Faydalı İpuçları ve daha neler neler..

Kitap Hakkında Ayrıntılı Bilgi: Arslania - WordPress Kitabı - Detaylı Açıklama - İçindekiler

Yazar Hakkında

2007 yılında tanışmış olduğu WordPress ile alakalı birçok platformda yazılar yazdı ve eğitseller hazırladı. 2009 yılında WordPress Türkiye Ekibinde editör olarak WordPress kullanıcılarının sorunlarına çözümler üretmeye çalıştı ve yeni başlayan kullanıcılar için WordPress Rehberi’ni hazırladı. Bilgi ve birikimlerini Arslania üzerinden okurları ile paylaşmakta. Dünyanın en değerli şeyi olan bilgiyi hiçbir karşılık beklemeden paylaşma adına WordPress Kitabını sizlere sunmanın tatlı heyecanını yaşıyor.

Kaynak: Arslania - http://www.arslania.com/wordpress-kitabi-on-satista.html

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
almayı düşünüyorum :)

zego zego İnternet Reklamcılığı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)
Bu kitap yerine detaylı olarak bir wordpress teması nasıl yapılır, ayrıntılı olarak anlatsaydı alıcısı çok daha fazla olurdu gibime geliyor.

Bende bir adet alıcam, ellerine sağlık ali :)

FriedeKind FriedeKind Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1431
  • Beğeniler 101 / 123
  • Ticaret 0, (%0)
kitapyurdunda satışa çıkarsa alırım bende :D

wmaraci
wmaraci

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Siparişi verdim :)

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

zego adlı üyeden alıntı

Bu kitap yerine detaylı olarak bir wordpress teması nasıl yapılır, ayrıntılı olarak anlatsaydı alıcısı çok daha fazla olurdu gibime geliyor.

Kitap konuları içerisinde zaten "Tema Yapımı" yer alıyor :)

Blog ve WordPress Kavramları
İçerik Yönetim Sistemleri
Yerel Sunucuya Kurulum
Tema Türkçeleştirme
Tema Tasarımı
Eklentiler ve Kalıcı Bağlantılar
WordPress Uyumlu Hosting,
Çoklu Blog Oluşturmak
Menü Özelleştirmesi
WordPress 3.0 Site Taşıma İslemleri
Gelişmiş İzinler, Yönetim Paneli Kullanımı
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eklentileri
Güvenlik Eklentileri ve Güvenlik Önlemleri
SEO Uyumlu İşlevsel Temalar Oluşturmak
Mobil Temalar
Site Kurgusu
CSS/XHTML Entegrasyon
Faydalı İpuçları ve dahası…

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
tekrar wp dönersem alabilirim.

zego zego İnternet Reklamcılığı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnternet Reklamcılığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 44 / 46
  • Ticaret 29, (%100)
@Atakan; çok detaylı olmadığını bildiğim için bunu yazdım. :)

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

zego adlı üyeden alıntı

@Atakan; çok detaylı olmadığını bildiğim için bunu yazdım. :)

Anladım.. :D

----

Ali abiye söyledim. Dedi ki: "tema tasarımı konusunda psd temellendirilmesi ve işlevsel özellikler var."
Ek olarak;

WordPress temalarının genel yapısını ve entegrasyon mantığını anlattıktan sonra örnek ve açıklayıcı olması açısından CSS/XHTML tasarımı WordPress'e adım adım ve anlatarak entegre ettim. İndex, Header, Sidebar vs. vs tek tek hepsine değindim ve HTML hali, WordPress'e entegre edilmiş hali ve ilgili sayfayı WordPress'e entegre ederken kullandığımız fonksiyonları da tek tek anlattım. Yani yüzeysel bir anlatım yok. Aynı zamanda ilgili bölümün sonuna da WordPress temalarında kullanılan ve genellikle ihtiyaç duyulan fonksiyonları ekledim. Birkaç sayfadan ibaret değil. Entegrasyon bölümü ~20 sayfa.

dedi.

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Kapak "Uzmanından Seo" ile aynı olmuş neredeyse :) Almayı düşünüyorum. Hayırlı satışlar. Kitap içinde Ali beyi tebrik ediyorum çok faydalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al