wmaraci reklam

Wordpress Sayaç Eklentisi

5 Mesajlar 3.938 Okunma
smmexpress

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Dünyanın en çok kullanılan hazır sistemi olan WordPress için hangi sayacı kullanacağımız her zaman sorun olmuştur.Şu sayaç mı iyi , bu sayaç mı iyi derken website hitlerimizi bir türlü doğru bir şekilde göremiyoruz.Bu yüzden bu makaleyi yazma gereği duydum zaten.Herneyse bu gün size tanıtacağım WordPress eklentisinin adı : Statpress.

Statpress WordPress tabanlı sitelerde hit kontrolünü sağlıyor.Bize hitlerin nerden geldiğini , ne zaman geldiğini hatta ve hatta websitenize gelen arama motorlarının örümcek adlı botlarını bile gösteriyor.Ayrıca son 20 günün hit bilgilerini bir sütun grafiği yaparak tekil hit , çoğul hit ve spiders şeklinde bize gösteriyor ki bu her sayaçta olmayan bir özellik.Bu şekilde sitenizde hangi günlerde hit artışının olduğunu gözlemleyebiliyor ve bu hitlerin nerden geldiğini öğrenebiliyorsunuz.Gelen hitlerin hangi işletim sistmei kullanılarak ve hangi tarayıcı aracılığı ile sitenize geldiğini görebiliyoruz.Bu yüzden Statpress sayaç konusunda WordPress ‘teki en sağlam eklenti diyebiliyorum.

StatPress Kurulumu

Statpress WordPress eklentisi şeklinde çalışıyor.Statpress ‘i kullanabilmemiz için ilk önce Statpress ‘i indirmemiz gerekiyor.Wordpress Statpress eklentisini bu adresten indirebilirsiniz.Eklentiyi indirdikten sonra Statpress dosyalarını websitemizin “wp-content/plugins/” kısmına atıyoruz.Ardından sitemizin yönetici panelinden Eklentiler kısmına girip Statpress eklentisini aktif ediyoruz.Aktif ettikten sonra websitenize gelen hitleri ve bu hitlerin kaynağını Statpress paneliniz aracılığı ile kontrol edebilirsiniz.

Neden Statpress ?

• WordPress tabanlı en iyi sayaç

• JS. dosyaları diğer sayaçlar gibi websitenizi çok yavaşlatmıyor.

• Kendi sayacınızı kendi panelinizden kontrol edebiliyorsunuz.

• Ek bir siteye ihtiyaç duymuyor.

• Kendi sayacınızı oluşturduğunuz için dışarıya link çıkışı yapmış olmuyorsunuz.

Sanırım bunlar Statpress kullanmanız için geçerli nedenler.Siz de başka bir sayaç kullanıyorsanız hemen Statpress ‘e taşınmanızı öneririm.

Kaynak : Wordpress Sayaç Eklentisi

wmaraci
reklam

CemTurk CemTurk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Jetpack istatistiklerini kullanıyorum ikisinin arasında ne gibi farklar var acaba?

http://www.cemturk.net

lMarjinal lMarjinal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 57 / 51
  • Ticaret 5, (%100)
Ben bu eklentiyi kullanıyorum ama google analytic sonucu ile uyuşmuyor. Ama bu eklenti çok güzel beğendim yani. Siteye giren kişilerin ip adresinizi, tarayıcı vs... her şeyi gösteriyor o yönünü beğendim.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Eklenti güzel fakat Statpress CPU yu çok zorluyor.
Malcolm X

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)

Cem Türk adlı üyeden alıntı

Jetpack istatistiklerini kullanıyorum ikisinin arasında ne gibi farklar var acaba?

Onu da kullanabilirsiniz.Aralarında pek fark yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al