Dünyanın en çok kullanılan hazır sistemi olan WordPress için hangi sayacı kullanacağımız her zaman sorun olmuştur.Şu sayaç mı iyi , bu sayaç mı iyi derken website hitlerimizi bir türlü doğru bir şekilde göremiyoruz.Bu yüzden bu makaleyi yazma gereği duydum zaten.Herneyse bu gün size tanıtacağım WordPress eklentisinin adı : Statpress.

Statpress WordPress tabanlı sitelerde hit kontrolünü sağlıyor.Bize hitlerin nerden geldiğini , ne zaman geldiğini hatta ve hatta websitenize gelen arama motorlarının örümcek adlı botlarını bile gösteriyor.Ayrıca son 20 günün hit bilgilerini bir sütun grafiği yaparak tekil hit , çoğul hit ve spiders şeklinde bize gösteriyor ki bu her sayaçta olmayan bir özellik.Bu şekilde sitenizde hangi günlerde hit artışının olduğunu gözlemleyebiliyor ve bu hitlerin nerden geldiğini öğrenebiliyorsunuz.Gelen hitlerin hangi işletim sistmei kullanılarak ve hangi tarayıcı aracılığı ile sitenize geldiğini görebiliyoruz.Bu yüzden Statpress sayaç konusunda WordPress ‘teki en sağlam eklenti diyebiliyorum.

StatPress Kurulumu

Statpress WordPress eklentisi şeklinde çalışıyor.Statpress ‘i kullanabilmemiz için ilk önce Statpress ‘i indirmemiz gerekiyor.Wordpress Statpress eklentisini bu adresten indirebilirsiniz.Eklentiyi indirdikten sonra Statpress dosyalarını websitemizin “wp-content/plugins/” kısmına atıyoruz.Ardından sitemizin yönetici panelinden Eklentiler kısmına girip Statpress eklentisini aktif ediyoruz.Aktif ettikten sonra websitenize gelen hitleri ve bu hitlerin kaynağını Statpress paneliniz aracılığı ile kontrol edebilirsiniz.

Neden Statpress ?

• WordPress tabanlı en iyi sayaç

• JS. dosyaları diğer sayaçlar gibi websitenizi çok yavaşlatmıyor.

• Kendi sayacınızı kendi panelinizden kontrol edebiliyorsunuz.

• Ek bir siteye ihtiyaç duymuyor.

• Kendi sayacınızı oluşturduğunuz için dışarıya link çıkışı yapmış olmuyorsunuz.

Sanırım bunlar Statpress kullanmanız için geçerli nedenler.Siz de başka bir sayaç kullanıyorsanız hemen Statpress ‘e taşınmanızı öneririm.

Kaynak : Wordpress Sayaç Eklentisi