wmaraci reklam

Wordpress Site Yavaşlığı

34 Mesajlar 3.314 Okunma
wmaraci reklam

bilisimciblog bilisimciblog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Ekonomik bir paket kullanmıyorum. Biliyorum hostingden kaynaklanabileceğini. Eklenti güncellemeleri vs den kaynaklanabilir resimden vs kaynaklanabilir diye düşünüyorum
Güzel hostinge ilettim zaten bu durumu. Çözemediğim için buraya konu açtım. Bu hâl alacağını düşünmemiştim konunun.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Alttaki kodu temanızın functions.php dosyasına eklediğinizde Gutenberg editörü kapanıp yerine eski Klasik editör kullanılmış olur.

// Classic Editor icin
add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false', 10);

Bu sayede eklentileriniz arasından Klasik editör eklentisini silebilirsiniz. Öncelikle gereksiz eklenti ve temalar azaltılmalıdır. Mesela bir başka eklenti Smush resim optimizasyon eklentisi. Litespeed kendisi en iyi şekilde resim optimizasyonunu zaten sunuyor. Bu eklentiyi kullanmanızı gerektirecek özel bir durum yoksa silebilirsiniz. Mesela şu an iki gereksiz eklentiden kurtulmuş oldunuz, aynı şekilde gereksiz temanız varsa onlar da ortadan kayboldu.)

İkinci dikkat etmeniz gereken husus ise, Litespeed cache eklentisinin ayarlarını titiz bir şekilde yapmalısınız. Özellikle "Optimize" sekmesine geldiğinizde pek çok ayar bulunuyor. Bu sekmedeki ayarlar özellikle site hızına doğrudan etki edebilen ayarlardır. Yalnız temada görünüm bozukluğuna da sebep olabilir bu ayarlar. Bu yüzden bilinçli bir şekilde ayarlamalısınız. Dediğim kısmı ayarladığınızda hız skorlarınızda iyileşmeyi göreceksiniz. (Tabii Optimize sekmesinde değiştireceğiniz herbir ayardan sonra purge all butonuna tıklayarak ile cacheyi temizlemeyi unutmayın.Aksi halde değişiklik yansımayacaktır.)

Yine Litespeed cache eklentisinin Manage menüsünden veritabanınızı için de temizlik yapabilirsiniz.

emrealtlr emrealtlr Mühendis, Eğitimci ve Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 115 / 110
  • Ticaret 29, (%100)
Hocam Ad İnserter ve Smush Eklentilerini kaldırabilirsiniz bence. Ad İnserter'ın yaptıklarını yanlış hatırlamıyorsam Amp Temanız zaten yapabiliyor.
Smush eklentisi de ücretsiz sürüm kullanıyorsanız hiçbir işe yaramıyor maalesef. Kendimden tecrübe olarak söylüyorum. 2 yıl kullandım, oysaki hiçbir faydası yokmuş. Onun yerine Resimleri kendiniz optimize Edip daha sonra sitenize yükleyebilirsiniz.

Smush Resim optimizasyon eklentisi olarakta Regenerate Thumbnails eklentisini kullanabilirsiniz. Tabi kendiniz optimize ettikten sonra.

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Smush için premium 1 aylık deneme hesabı veriyor diye etkinleştirdim. Sözde resimler optimize edildi.
Litespeed eklentisinin ayarlarını özenerek araştırarak yaptım. Smush eklentisini devredışı bıraktım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Alttaki kodu temanızın functions.php dosyasına eklediğinizde Gutenberg editörü kapanıp yerine eski Klasik editör kullanılmış olur.

// Classic Editor icin
add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false', 10);

Bu sayede eklentileriniz arasından Klasik editör eklentisini silebilirsiniz. Öncelikle gereksiz eklenti ve temalar azaltılmalıdır. Mesela bir başka eklenti Smush resim optimizasyon eklentisi. Litespeed kendisi en iyi şekilde resim optimizasyonunu zaten sunuyor. Bu eklentiyi kullanmanızı gerektirecek özel bir durum yoksa silebilirsiniz. Mesela şu an iki gereksiz eklentiden kurtulmuş oldunuz, aynı şekilde gereksiz temanız varsa onlar da ortadan kayboldu.)

İkinci dikkat etmeniz gereken husus ise, Litespeed cache eklentisinin ayarlarını titiz bir şekilde yapmalısınız. Özellikle "Optimize" sekmesine geldiğinizde pek çok ayar bulunuyor. Bu sekmedeki ayarlar özellikle site hızına doğrudan etki edebilen ayarlardır. Yalnız temada görünüm bozukluğuna da sebep olabilir bu ayarlar. Bu yüzden bilinçli bir şekilde ayarlamalısınız. Dediğim kısmı ayarladığınızda hız skorlarınızda iyileşmeyi göreceksiniz. (Tabii Optimize sekmesinde değiştireceğiniz herbir ayardan sonra purge all butonuna tıklayarak ile cacheyi temizlemeyi unutmayın.Aksi halde değişiklik yansımayacaktır.)

Yine Litespeed cache eklentisinin Manage menüsünden veritabanınızı için de temizlik yapabilirsiniz.

https://gtmetrix.com/reports/teknokutu.com/YDIyyTQ1
Buradan kontrol edebilecek var mı? Sorunları gösteriyor aslında ve yorumlamak önemli olan.

Hidra Hidra 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 402
  • Beğeniler 130 / 70
  • Ticaret 1, (%100)

Sercans adlı üyeden alıntı

Güzel hosting genel olarak bu konuda yavaş bir hizmet sunar neden ucuz zannediyorsunuz :) Başka bir host firması biraz daha iyi olacaktır. Onun haricinde site hızı konusunda yapılabilecek birçok işlem mevcuttur.

bende güzel hosting kullanıyorum benimde yavaş hatta Jetpack bile mail atıyor arada siteye erişim yok diye :)))
Sercans

kişi bu mesajı beğendi.

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)
reklam kodlarını tek bir js dosyasına ekleyip çağırın, eklenti kullanmayın
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

wordpress-html-css-web işleri yapılır

• Üyelik 10.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 141 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
Şuan litespeed haricinde tüm eklentileri decredılı bırakıp test ettim yine aynı

rws rws WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek kimyager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 666
  • Beğeniler 94 / 138
  • Ticaret 2, (%100)

bilisimciblog adlı üyeden alıntı

Şuan litespeed haricinde tüm eklentileri decredılı bırakıp test ettim yine aynı

reklam eklentisi kullanmayın bunun yerine hepsini bir js dosyasına kaydedip öyle çağırın, yukarıda bunu belirtmek istedim

wordpress-html-css-web işleri yapılır

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

bilisimciblog adlı üyeden alıntı

https://gtmetrix.com/reports/teknokutu.com/YDIyyTQ1
Buradan kontrol edebilecek var mı? Sorunları gösteriyor aslında ve yorumlamak önemli olan.

Anasayfanızda çok fazla reklam var ama tabii en önemli sayfanız anasayfa değil. Sunucunuza daha yakın olan Londra lokasyonundan test yaptığımızda sonuçlar daha iyi görünüyor. Ben içeriklerinizi baz alarak test ettim:

https://gtmetrix.com/reports/www.teknokutu.com/R9GcD7MN

Ama tabi Adsense reklamları bolca mevcut olduğu için her testte ayrı sonuçlar göreceksiniz. Bu yüzden daha iyi test edebilmek için reklamları kaldırmanızı ve optimize ettikten sonra tekrar eklemenizi öneririm:
https://gtmetrix.com/reports/www.teknokutu.com/kFRFV1xX

İlk gözüme çarpan hususlar:

• PHP versiyonunuzu kesinlikle 5.6'dan 7.2'ye veya 7.3'e yükseltmelisiniz. (Tema ve eklentileriniz destekliyorsa eğer)

• Litespeed cache eklentisinde (optimize menüsünde) HTTP/2 Push opsiyonunu CSS ve JS için açık yapmışsınız onları kapatmanızı öneririm. Veya sadece CSS için açabilirsiniz.

• Reklamları daha az ve etkili kullanmanızı öneririm. Tabi her sayfa için geçerli değil bu dediğim.

Adsense olmadan sitenizin durumu bu şekilde:
https://gtmetrix.com/reports/www.teknokutu.com/GvrX5wIQ

Tabi skorlarınızın yüksek olması her şeyin tam olduğunu göstermez ama bundan sonrası biraz daha temaya müdahale veya gereksiz isteklerin kaldırılması için uğraşmalısınız. Örneğin wp-emoji isteğini kullanmıyorsanız kaldırabilirsiniz...
bilisimciblog

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al