Wordpress Smush.it eklentisi

6 Mesajlar 1.115 Okunma
smmexpress

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Arama motorları, CPU ve SEO için resimlerin optimize edilmesi çok önemlidir..

Wordpress sistemlerde resimlerin optimize edilmeside bu açıdan gereklidir.. Normalde hepimiz elimizdeki resmi direk yükler ve kullanırız.. Bu durumda arama motorları ve seolarımız için biraz sorun teşkil eder..

Smush.it eklentisi burada devreye giriyor.. Resimlerimizin hepsini optimize ediyor..

Buyrun alttaki resimde resimlerin optimize edilmesi sonucu kazanımları görünüyor..

Ben ufak bir kısmını verdim optimize ettiğim resimlerde..

Nasıl kullanacağınız için alttaki linke tıklayın arkadaşlar.. Komple yazıyı buraya geçmeye uğraşmayayım die link veriyorum..

http://horozz.net/wordpress-smush-it-kullanimi-ve-faydalari.html
VoSToK cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net
wmaraci
reklam

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
hocam bunu yapıyorum ama sona tekrardan gelince yine aynı rakam var ? dediğiniz resim geliyor yapıyor bekliyorum tekrardan WP Smush.it tıklayınca yine aynı sayı ve saniyeler var.

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Gidip geldiğinizde kaldığınız yerden devam eder. yani siz kapattığınızda durur, açtığınızda tekrar devam eder.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Ben de kullanıyorum. Aynı rakamın yazması problem değil. Daha önce sıkıştırdıklarına dokunmuyor. Yeni eklenen resimleri sıkıştırıyor sadece. Güzel ve faydalı bir eklenti.

Bu arada yazının tamamını konuya eklerseniz iyi olur hocam.
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Ekleyelim hemen. Buyrun..

Yahoo`nun Smush.it diye bir servisi var.. Bu servis resimlerin optimize edilip web sayfalarının yükünü azaltmayı hedefleyen bir olay.. Smushit kullanılmış resimleri google arama motoruda çok seviyor..

WordPress kullanılan sistemlere smush it optimizesi inanılmaz gerekli.. Seo açısındada, CPU şişmesi açısındanda, sitenin hızlanması açısındanda gerekli bir uygulama..

Nasıl iş görüyor anlamak için alttaki videoyu izlerseniz işinize ne kadarda yarayacağını daha iyi anlarsınız..

http://screencast-o-matic.com/watch/c2nrYkn27r

Ben horozz.net açıldığından beri yapmamıştım bunu ve yazı/resim sayımız çok fazla olduğundan videoda gördüğünüz gibi oldukça uzun bir optimizasyon oldu.. Ama video ile sanırım bu olayın ne kadar gerekli olduğunu anladınız..

Nasıl Kullanılır?

Öncelikle BURADAN smush.it eklentisini indirin.. Nasıl kuracağınızı anlatmıyorum.. Standart plugin kurulumu yapılacak çünkü..

Kurulum bittikten sonra aktif edin..

Aktif ettikten sonra alttaki resim gibi bir menü çıkacak panelinizde..

Okla işaretli gösterdiğim yere tıklayın..

Alttaki gibi bir ekran gelecek..

Üstteki görüntü geldiğinde yine oklarla gösterilmiş butona tıklayın ve arkanıza yaslanıp smush it`in resimlerinizi arama motorlarına göre optimize etmesini bekleyin..

Resimlerinizin sayısına göre optimize biraz zaman alacaktır. Zaten üstteki resimle gösterilmiş alan gelince kaç resminiz olduğunu ve ne kadar süreceğinizi size belirtecektir..

Alttaki resimdede ne kadar resim ve ne kadar zaman olduğunu gösteriyor..

Diyelimki çok zaman alıyor ve benim gibi ilk kez bir sürü resmi yapmaya çalışıyorsunuz.. O zaman kendinizi sıkmayın.. Optimize edilen sayfayı kapayın ve ne zaman isterseniz tekrar açın.. Meraklanmayın sıfırdan, en baştan başlamaz.. Yapılanları yapılmış gösterip kaldığı yerden devam eder optimizeye..

Buyrun bakın alttaki resimde gösteriyor..

Sanırım durum anlaşılmıştır..

Kolay gelsin dostlar..
cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
cok teşekkür ederim eklentiyi kurdum dediğiniz gibi aynı rakamın yazmasında sorun yoksa sıkıntı yok ben kütüphaneden de yükledim resimleri secip bu işlemi uyguladım sanırım yükümüz hafifler anlamadım şu resimleri optime ettiğim halde google hız testinde hala aynı resimleri veriyor :(

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al