wmaraci reklam

Wordpress'te yazıyı taslak olarak kaydedememe sorunu

18 Mesajlar 3.242 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tremo51 tremo51 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek inşaat mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Nedenini bilmiyorum ama dün saçma sapan bir durumla ilk kez karşılaştım.

Wordpress sitesinde bir yazımı 'taslak olarak kaydet' dediğimde, o an için yazı kaydedilmiş gibi görünmüştü. Bu şekilde kaydettiğimi düşünerek yazı editörünü kapatıp, daha sonra yazıma devam etmek için tekrar açtığımda ise, yazının son kaydettiğim şekilde olmadığını gördüm. Bir önceki taslak neyse o şekilde karşıma çıktı. İlginç bir şekilde bu durumdayken F5'e basarak sayfayı yenilediğimde ise son olarak kaydettiğim şekilde yazı düzeliyor.

Bütün yazılarımda bu problem var. Yazı editöründe yazının son halini görmek için hep sayfayı yenilemem gerekiyor. Sizce neden kaynaklanıyor bu durum?

Teşekkürler

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Pc nizde Malware olabilir mi?
Prensip olarak wordpress güncel sürümde bu gibi bir sorun olmuş olsa, bu durum tüm wordpress kullanıcılarını etkileyecektir.
Tema kaynaklı bir durum olduğunu düşünecek olursak eğer, taslaklar bölümünü yöneten wordpress yapısıdır.
Aklıma ilk gelen pc de malware olabileceği. Tarayıcınızda sorun halen devam ediyorsa, tarayıcınızı kaldırın ve yeniden kurarak kontrol edin. Gezgin geçmişini silerek yeniden bir taslak çalışması yaparak kontrol edin. Yada tarayıcınızı değiştirin.

biXi biXi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 137 / 115
  • Ticaret 2, (%100)
Klasik düzenleyici eklentisini indirip , daha sonra taslak olarak kaydeder misiniz?

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Cache alıyorda olabilir belki

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 12.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Farklı tarayıcılarla ve hatta başka bir bilgisayardan da denedim sorun aynı. Şimdi de taslak olarak kaydet dediğimde yeni bir sekmede 'Takip ettiğiniz bağlantının süresi doldu.' diye bir uyarı almaya başladım. geri dön dediğimde ise editörün üst tarafında;

'Bu yazının tarayıcınızdaki yedeği aşağıdaki sürümden farklı. Yedekten geri döndür
Bu, düzenleyicideki mevcut içeriği en son yedek ile değiştirecektir. Geri al, ileri al tuşları ile eski içeriğe geri dönebilir ya da yeniden yapılandırılmış sürüme geçebilirsiniz.'

şeklinde bir uyarı var.

• Üyelik 12.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

biXi adlı üyeden alıntı

Klasik düzenleyici eklentisini indirip , daha sonra taslak olarak kaydeder misiniz?

Denedim ama bu da işe yaramadı maalesef.

Sanırım sorun sadece editörde değil. Wordpress'te genel olarak bir şeyi değiştirdiğim zaman, o değişikliği görmem için sayfayı yenilemem gerekiyor. Örneğin bir eklentiyi etkisizleştirdim diyelim. Sayfayı yenilemezsem o eklenti, etkisiz olmasına rağmen hala etkin şekilde eklenti listesinde gözüküyor.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

tremo51 adlı üyeden alıntı

Farklı tarayıcılarla ve hatta başka bir bilgisayardan da denedim sorun aynı. Şimdi de taslak olarak kaydet dediğimde yeni bir sekmede 'Takip ettiğiniz bağlantının süresi doldu.' diye bir uyarı almaya başladım. geri dön dediğimde ise editörün üst tarafında;

'Bu yazının tarayıcınızdaki yedeği aşağıdaki sürümden farklı. Yedekten geri döndür
Bu, düzenleyicideki mevcut içeriği en son yedek ile değiştirecektir. Geri al, ileri al tuşları ile eski içeriğe geri dönebilir ya da yeniden yapılandırılmış sürüme geçebilirsiniz.'

şeklinde bir uyarı var.

Wordpress sürümünü yeniden manuel olarak güncellediniz mi? Bunu deneyebilirsiniz...

• Üyelik 12.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Manuel güncelleme yapmadım. Wordpress'te yeni olduğum için nasıl yapılıyor bilmiyorum gerçi ama araştırıp onu da bir denerim.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

tremo51 adlı üyeden alıntı

Manuel güncelleme yapmadım. Wordpress'te yeni olduğum için nasıl yapılıyor bilmiyorum gerçi ama araştırıp onu da bir denerim.

Admin panele girdiğinizde menüdeki ilk link olan Başlangıç altında Güncelleme göreceksiniz. Alt sayfasında size "Wordpress 5.2.4–tr_TR sürümünü yeniden kurmak isterseniz, buradan kurabilirsiniz" altındaki butona tıklayınız.

• Üyelik 12.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Wordpress sürümünü yeniden manuel olarak güncellediniz mi? Bunu deneyebilirsiniz...

Dediğiniz şekilde yaptım ama sorun devam ediyor maalesef

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al