wmaraci reklam

WordPress ve E-Ticaret [Platform]

7 Mesajlar 854 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Webtroloji Webtroloji Backend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 140 / 22
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar Merhaba,

Web siteleri için ücretli ve ücretsiz E-Ticaret sistemleri bulunmakta. İnternet sitelerinin çoğunun alt yapısını oluşturan WordPress bu konuda ne kadar başarılı ve güvenli? Bu durumu biraz tartışalım ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini burada herkesle paylaşsınlar. OpenCart, Magento, PrestaShop gibi hazır yazılımlar haricinde WordPress'in mevcut yazılım temeli E-Ticaret'e uygun mu? Artıları ve eksileri nelerdir? Olmazsa neden olmaz?

Şimdiden fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.
İyi Forumlar.

wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
son yıllarda şunu görüyorum; wordpress amacının dışına çıkıyor. tamam gelişmesi çok güzel birşey fakat bir zahmet e-ticaret yazılımının görevinide ilgili yazılımlara bırakmak lazım. ortaya bir site çıkarmak için sürekli ama sürekli wordpress kurulur oldu. firma websitesi için wordpress, haber sitesi için wordpress, q&a sitesi için wordpress, alışveriş sitesi için wordpress, herşeye wordpress..... bence Türkiye'de internet alemindeki sorun webmasterlığın wordpress sanılması, neyse bu ayrı bir konu girmeye lüzum yok.

niye yüzlerce alışveriş yazılımı varken wp'ye alışveriş eklentisi kurulur sonrada piyasaya sürülürki? ferrari görünümlü şahinden farksız bu olay. 7-8 sene önce gül gibi wp'yi kurar sadece ama sadece "BLOG" olarak kullanırdım, şimdi ise wp kurmaya utanır oldum, herkesin eline oyuncak oldu çünkü.
Sinan

kişi bu mesajı beğendi.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
D3M1R 'e aynen katılmakla beraber, kurulsa bile çok uyduruk bir görüntüsü olacağını düşünüyorum, e-ticaret'e atılınacak ise 0'dan bir script ya da hali hazırda e ticaret için üretilmiş sistemlere yönelmek daha mantıklı.

freex freex Selamın Aleyküm Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 69 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
MertUslu uyduruk mu görüntüsü hocam http://www.ahsapduragi.com/ wordpress

https://www.olimitsiz.com SATILIK 20 ÖZGÜN IÇERİK MEVCUT 1 kitap alana verilecek ( 1 AY OLDU) y
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
WordPress açık kaynak bir sistem olduğu için her türlü yapıya kolaylıkla bürünebilir. Tabi işin ehli biri blog mantığı ile geliştirilmiş bir şeyi ticaret mantığına çevirmekle uğraşmaz. Ama olmaz değil, olur. Gayette güzel olur.

WWT WWT NazımYılmaz Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım Departman Sorumlus
  • Konum Konya
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 86 / 94
  • Ticaret 2, (%100)
opencart temalarını editlemeyle uğraşmaktansa, oturur photoshop ile arayüzümü çizer, takır takır wordpress woocommerce entegrasyonunu yapar projeyi sonlandırırım.

Konuya bir çok kişi yazmış herşey wordpress olmuş diye. Artık wordpress bir cms olarak değil, framework olarak kullanılıyor. Altyapıyı alıyorsunuz, aklınıza ne geliyorsa sizi sınırlamıyor, yapabiliyorsunuz. Codex'i incelerseniz biraz, araştırırsanız, ilgilenirseniz, ne kadar profesyonel bir yapısı olduğunu ve ne kadar sık güncelleme aldığını görürsünüz.

1- cpu sorunu site sahibine bağlı. adamakıllı optimize edilmesi lazım, ettirilmesi lazım. çöp olan ama wp olmayan site de kasar.
2- güvenlik, ben androide benzetiyorum bu meseleyi. saçma sapan uygulamalar indirirseniz babam gibi "bu nasıl telefon ya kasıyor, aman reklam çıkıp duruyor android işte.. " falan gibi sızlanırsınız. yine aynı yere gelicek, araştırmak denemek ve kullanmak lazım.
3- sınır yok. İnternette araştırırsanız, herhangi bir cms nin arayüzünü direk tanırsınız. Dersiniz ki bu opencart teması, bilmem ne teması. Ama örnek veriyorum, bir kaç hafta önce özel bir firmaya hazırladığım ürün takip ve geliştirme sistemine bakıp wordpress lan bu diyemezsiniz, aklınızın ucundan bile geçmez.

Wordpress candır.
Kod şiirdir.

Fikirlerinize saygı duyarım ancak, işin içine girmeden konuşmayın çok fazla lütfen :)

Kişisel : nazimyilmaz.com.tr

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Yıllık belirli bir ücret karşılığında e-ticaret sistemi satan firmalar var.
Bana göre bu şekilde almak daha mantıklı çünkü panelinden aklınıza gelebilecek herşeyi yapabiliyorsunuz.
Paneli heryerde kullanabilme imkanınız var tablet telefon bilgisayar her an iş başındasınız :)

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al