wmaraci reklam
lidertakipci

wordpresste yeni eklenen konunun tarihini güncelleme

9 Mesajlar 1.000 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

x474747 x474747 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar merhaba,
benim sitem wordpress tabanlı. Diyelim bir konu eklemişim o konudaki eklenen program-oyun her neyse güncel yaması vs. çıktı. Ben bu güncel dosyayı eski versiyon dosyaların konusu içine yeni versiyon linki ekleyip konunun eklenme tarihini de o anki tarih ve sat ayarlayıp güncellesem mantıklı mı. Yoksa yeni konu açıp aynı başlıktan o konuya güncell dosyayımı eklesem.

Diyelim ki ilk yöntemim mantıklı o zaman şöyle bir sorum olacak. Güncell dosyayı eski konu başlığı altında ekleyip yayınlanma tarihini o anki tarih saat yapıp yayınladım. Konunun başlığını değiştireyim mi.
örneğin önceden başlık nero 1.5.6 idi ben güncel olan 1.5.7 versiyon ekledim eski konu yayınlanma tarihini değiştirdim başlığı da 1.5.7 olarak değiştiriyimmi.

Son bir şey konu başlığı değiştirdim konu başlığının kalıcı bağlantısı kısmını da güncelleyeyim mi hani google aramalarında çıkan bağlantısı (tarayıcı adres çubuğunda çıkan adresi). Bana bunu değiştirmek biraz sıkıntı olur gibi geldi ama onuda sorayım dedim.

umarım çok karmaşık anlatmadım tecrübeli kardeşlerden yardım bekliyorum

wmaraci
reklam

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
Sen istiyorsun ki ben hiç yeni konu falan uğraşmim güncel versiyonlar çıktımı eski konulara yapıştırım gitisn ee o zaman ne anlamı kaldı senin sitene sürekli post girmeye ? HTML 5 bir tasarım yap daha sonra burada oluştur 5 10 konu sonra da oraya her güncelleme çıktığında linkleri değiştir olsun bitsin :)

Senin yapmak istediğin mantıklı bir yol değil. Neden sorusuna gelincede ;

1. Diyelim ki sen yeni versiyon olan xxx programı daha önceden konu açmıssın ve yeni sürümünüde bu konu da belirterek devam etmek istiyorsun. Bu sefer hiçbir faydası olmaz sitene çünkü insanlar sadece bir meta aramada senin sitene giriş çıkış yaparlar. Yani sayfa dolaşımın sadece 3 5 olur buda sana bir faydası olmaz.

2. Bir konu başlığını yalnış dahi açsan kalıcı bağlantısını asla değiştirme çünkü burada birçok kişi bu sıkıntıyı çekiyor. Tekrardan sitemap oluşturacaksın tekrardan indexlicek eski indexin kaybolucak v.s. Yani link kaybın olacak.

3. Her ne yapmak istiyorsan vazgeç :) sen tekrardan yeni post ( yeni konu ) girmeye çalış sürekli özgün olmak kaydı ile :)

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
tavsiyeniz için çok sağolun. kalıcı bağlantı kısmı tehlikeli olacağını tahmin etmiştim orda problem yok dediğniz gibi hiç bir şekilde karışmayacam. ama
birkaç büyük site biliyorum dediğim gibi xxx programın güncel verisyonu çıktımı hemen onun eski konusunu açıp eski verisyon linkin altına yeni versiyon deyip linki ekliyor sadece konu başlığını güncelliyor içeriğe eklenecek yeni versiyon bilgilerini ekliyor kalıcı bağlantısına karışmıyor ve yayınlanma tarihinide güncelliyor o anki tarih-saate ondan sormuştum yani benimkisi kısa yoldan gitmek değil zaten günlük 60 civarı özgün konu ekiyorum ama bu dediğim yeni versiyon olayı biraz kafamda kaldı bunu tavsiye eden birkaç arkadaşta var sitelerinde uyguluyor siteleride baya büyük buna ne demeli acaba kafamda tam netlik oluşmadan uygulamayacam ama illaki bu konuda hemfikir olmamız gerekne bir nokta olmalı umarm farklı fikir tavsiyelerde gelirde bu konuda açıklığa kavuşur başkalarına faydalı olması için

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Her yeni versiyonda yeni konu açarsan siten çöğlüğe döner eski versiyonlar zaten eskisi gibi rağbet görmeyeceğinden eski konular siteni çöpe dönüştürür.En mantıklısı site düzeni açısından yeni verisyon geldiğinde konunu güncelle ayrıca yeni sürüm eklendi güncellendi gibi kullanıcıyı memnun edecek yazılar yaz başlığı değiştirsen bile yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kalıcı bağlantıyı değiştirme.

Bu durumun sana olcak faydası hem kullanıcı dostu olması hem sitende düzen olması konuyu güncellediğin içinde o konu google nezdindende güncellenmiş yazı olarak kayda alınır sana faydası olur zararı olmaz.

Bu yöntemi kendi sitemdede dizilerin yeni sezon bölümleri için uyguluyorum yeni bölüm eklenince içeriği değiştirip eklemeler yapıp tarihide güncelliyorum kullanıcılar tarafından alkış alıyorum buda google ın gözünden kaçmıyor.

Ctrl+C
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

bluecity adlı üyeden alıntı

Her yeni versiyonda yeni konu açarsan siten çöğlüğe döner eski versiyonlar zaten eskisi gibi rağbet görmeyeceğinden eski konular siteni çöpe dönüştürür.En mantıklısı site düzeni açısından yeni verisyon geldiğinde konunu güncelle ayrıca yeni sürüm eklendi güncellendi gibi kullanıcıyı memnun edecek yazılar yaz başlığı değiştirsen bile yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kalıcı bağlantıyı değiştirme.

Bu durumun sana olcak faydası hem kullanıcı dostu olması hem sitende düzen olması konuyu güncellediğin içinde o konu google nezdindende güncellenmiş yazı olarak kayda alınır sana faydası olur zararı olmaz.

1- kalıcı bağlantı konusunda hem fikiriz orası asla dokunulmayacak burası tamam.

2- bende dediğinzi gibi çöplüğe döner mantığıyla eskisini güncelleme taraftarıyım. Google nezdinde iyi olur diye düşünmüştüm ondan birkaç yerlere de sorup buraya açtım konuyu.
Peki diyelim eski konuyu güncelledim, ziyaretçiyi memnun edecek ve bilgilendirecek bir not düştük yeni versiyon linkidir gibi, şunu yapmak mantıklı mı?

a- konu içeriğine ekleme yapmak, yeni versiyon ile igli bilgiler

yada

b- eski iiçeriği kompile silip yeni versiyon bilgisi girmek.

google için hangsi doğrudur.

ayrıca

c- kalıcı bağlantıya hiç dokunmadık tamam. Konu başlığını yeni versiyon başlığı olarak değiştirelimmi

d- yayınlanma tarihini o anki tarih-saat yapalım mı

son soru: etiketleri en baştan ayarlamışım zaten yeni etiket eklemek mantıklımı eskisine dokunmadan

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
b-evet

c-evet

d-evet

Eski versiyonda en altta kalsın.

etiket eski sürümle ilgili ise değiştir değilse kalsın.

Ctrl+C

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

b-evet

c-evet

d-evet

Eski versiyonda en altta kalsın.

etiket eski sürümle ilgili ise değiştir değilse kalsın.

etiketi genelde şöyle girmeyi düşünüyorum. hiç dokunmamak adına birde işe yarar gibi geldi bana düşüncenizi tavsiyenizi bu konuda da öğrenmek isterim:

bundan itibaren şöyle girmeyi düşünüyorum. Örnek Nero Burning ROM 2015 16.0.01300 konusu açmışım. bunun 2015 yılında ki güncellemeri toplam 6-7 civarı olcak. ben etikete başlığı versiyonuyla kullanmak yerine, 2015 yılı yazılım ya etiektleri şöyle girecem diyorum: Nero Burning ROM 2015, Nero Burning ROM 2015 final indir, Nero Burning ROM 2015 serial key, Nero Burning ROM 2015 crack indir.

böyle yaptığımda versiyonu etiket olarak girende giremyende beni bulur diye düşnüyorum ne dersiniz.
çünkü etiketi Nero Burning ROM 2015 16.0.01300 olarak girsem, yeni versiyon 16.0.013302 olarak çıksa bunu arayan belki de beni googlede kolay bulmayacak

• Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)

x474747 adlı üyeden alıntı

etiketi genelde şöyle girmeyi düşünüyorum. hiç dokunmamak adına birde işe yarar gibi geldi bana düşüncenizi tavsiyenizi bu konuda da öğrenmek isterim:

bundan itibaren şöyle girmeyi düşünüyorum. Örnek Nero Burning ROM 2015 16.0.01300 konusu açmışım. bunun 2015 yılında ki güncellemeri toplam 6-7 civarı olcak. ben etikete başlığı versiyonuyla kullanmak yerine, 2015 yılı yazılım ya etiektleri şöyle girecem diyorum: Nero Burning ROM 2015, Nero Burning ROM 2015 final indir, Nero Burning ROM 2015 serial key, Nero Burning ROM 2015 crack indir.

böyle yaptığımda versiyonu etiket olarak girende giremyende beni bulur diye düşnüyorum ne dersiniz.
çünkü etiketi Nero Burning ROM 2015 16.0.01300 olarak girsem, yeni versiyon 16.0.013302 olarak çıksa bunu arayan belki de beni googlede kolay bulmayacak

Etiketin bana göre fazla etkisi yok fakat ekliycekseniz dediğiniz gibi mantıklı.

Ctrl+C

• Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Etiketin bana göre fazla etkisi yok fakat ekliycekseniz dediğiniz gibi mantıklı.

çok teşekkürler kardeşim kafamda soru kalmadı diyebilirim artık bu söylediklerimize varsa kardeşlerin yorum ve tavsiyeleri bekliyoruz
söylediklerimizi uygulamaya koyuldum bile.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al