wmaraci reklam

WP 4.3'ten Sonra Bileşen Sorunu

6 Mesajlar 1.140 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
SORUN ÇÖZÜLDÜ. AYNI SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR UPDATE FONKSİYONUNA AŞAĞIDAKİ SATIRLARI EKLEYİP BİLEŞENİ TEKRAR KAYDETSİNLER.
$instance = array();return $instance;

Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz günlerde WP 4.3 çıkar çıkmaz blogumu güncellemiştim. Sonrasında da blogu açıp her şey yerli yerinde mi diye kontrol etmemiştim açıkçası. Fakat bugün dikkat ettiğimde sidebarda kendi oluşturduğum bileşenlerin gözükmediğini farkettim. Gariptir ayarlardan özelleştir dediğimde bileşenler gözüküyor fakat anasayfada bileşenler gözükmüyor. Kullandığım kod aşağıdaki gibi;

// OKUYORUM
add_action( 'widgets_init', 'okuyorum' );
function okuyorum() {
register_widget( 'okuyorum' );
}
class okuyorum extends WP_Widget {
function okuyorum() {
$widget_ops = array( 'classname' => 'widget_ciftsutun', 'description' => __('Okuyorum', 'sip') );
$this->WP_Widget( 'okuyorum', __('Okuyorum', 'sip'), $widget_ops );
}
function widget( $args, $instance ) {
?>

echo $after_widget;
}
function update( $new_instance, $old_instance ) {}
function form( $instance ) {
$instance = wp_parse_args( (array) $instance, $defaults );
}
}

Sizce neden böyle bir sorun olmuş olabilir?

Aynı kodlar farklı blogumda denediğimde de bileşem gözükmedi. WP 4.3'te kod yapısı mı değişti acaba? Güncelleme sayfasına baktığımda da bileşenler ile ilgili bir şey göremedim.
sungur heaton11

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

heaton11 heaton11 hokkanindibi.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 19, (%100)
Hocam kusura bakmayın alakasız olacak ancak merakıma yenik düştüm.Kodlarınızı inceledim ama panelden yönetilecek bir şeye rastlamadım.Yani içeriği de başlığıda kodlardan giriyorsunuz.O zaman niçin panele widget olarak eklediniz.Elle direk sidebardan güncelleseniz ya.Bu arada ben wordpress'in son sürümünü kullanıyorum ama böyle bir sıkıntı yaşamadım gerçi update fonksiyonunun içi doluydu bende.

http://wmaraci.com/forum/ucretli-wp-temalari/ucretli-wp-temasi-hazirlanir-89772.html

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

heaton11 adlı üyeden alıntı

Hocam kusura bakmayın alakasız olacak ancak merakıma yenik düştüm.Kodlarınızı inceledim ama panelden yönetilecek bir şeye rastlamadım.Yani içeriği de başlığıda kodlardan giriyorsunuz.O zaman niçin panele widget olarak eklediniz.Elle direk sidebardan güncelleseniz ya.Bu arada ben wordpress'in son sürümünü kullanıyorum ama böyle bir sıkıntı yaşamadım gerçi update fonksiyonunun içi doluydu bende.

Hocam ben biraz pimpirikli adamım. WordPress'ten düzenlemeyi sevmem. :) NotePad üzerinden düzenlemek daha kolayıma geliyor. NotePad'i açıp gereken yerleri düzenleyip kaydet dediğimde sunucuya aktarıyor zaten otomatik. WordPress üzerinden düzenlemeye kalksam biraz daha fazla zaman harcamam gerek.

heaton11 heaton11 hokkanindibi.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 19, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Hocam ben biraz pimpirikli adamım. WordPress'ten düzenlemeyi sevmem. :) NotePad üzerinden düzenlemek daha kolayıma geliyor. NotePad'i açıp gereken yerleri düzenleyip kaydet dediğimde sunucuya aktarıyor zaten otomatik. WordPress üzerinden düzenlemeye kalksam biraz daha fazla zaman harcamam gerek.

Şahsen ben de wordpress paneliyle uğraşmayı sevmem.Ancak müşteriye elle güncelliyever diyemiyoruz :D .Benim merak ettiğim niçin widget olarak kodladığınız direk sidebar'a girseniz ya kodları.Neyse tam düşünemedim nasıllığını ama belki kod yapınız uygun değildir.Kusura bakmayın rahatsız ettim, iyi forumlar :)

http://wmaraci.com/forum/ucretli-wp-temalari/ucretli-wp-temasi-hazirlanir-89772.html
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

heaton11 adlı üyeden alıntı

Şahsen ben de wordpress paneliyle uğraşmayı sevmem.Ancak müşteriye elle güncelliyever diyemiyoruz :D .Benim merak ettiğim niçin widget olarak kodladığınız direk sidebar'a girseniz ya kodları.Neyse tam düşünemedim nasıllığını ama belki kod yapınız uygun değildir.Kusura bakmayın rahatsız ettim, iyi forumlar :)

Aslında bu bileşen sadece bir tanesi hocam. Toplam 7 bileşen var. Bunları metin olarak sidebara eklediğimde sürekli güncellemem gerek. Bunu da sidebar üzerinden yapmam zor oluyor. O yüzden widget olarak kodlarım. NotePad üzerinden güncelleme yapıyorum. Yani lafın kısası panelden düzenleme yapmak yerine NotePad üzerinden düzenleme yapmak için.
heaton11

kişi bu mesajı beğendi.

ercell ercell Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 5, (%100)
http://www.teknolojiblogu.net/wordpress-4-3-bilesen-sorunu-cozuldu/

Sorun yaşayanlar için çözümünü buraya yazdım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al