freelance iş ilanları

Wp Fastest Cache Premium ve sorunları

9 Mesajlar 955 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
merhaba

Öncelikle dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama google site hit sorgulama arayüzünü değiştirdi ve daha detaylı sunum yapıyor. Bence hoş olmuş ama sitem açısından kötü oldu. geçen hafta sorgulamalarımda mobil ve masaüstü sorgulamalarım 80-95 arasında değişirken şuan mobil 28 masaüstü 70 lerde sonuçlar alıyorum.

bende önce buraya yazmak yerine önce geniş kapsamlı bir araştırma yapıp sonuç alamadım ve Wp Fastest Cache premium olduğu için yetkili arkadaşa yazdım. Aşağıda yazdıklarımı göreceksiniz zaten. Premiumda bildiğiniz üzere resim optimizasyonu mevcut ve her 1000 resim için 1$ ödüyorsunuz. Doğal olarak optimizasyon işe yarayacağı için bizlerde saf bir şekilde satın alıyoruz.

Gel gelelim konumuza ben sitede 2 adet reklam firmasıyla çalısıyorum. biri admatic diğeri reklamstore site malesef reklamlardan dolayı tam yüklemeyi 11 ile 25 saniye arasında yapıyor. Bu konuda nasıl çözüm bulacağım bilmiyorum denemediğim yol kalmadı. Sitede reklam kullanamassam sitenin bi anlamı kalmıyor malesef.

Ve son olarak aşağıdaki maili ilettiğimde aldığım cevabı direkt buraya yapıştırıyorum ss almak istemedim bunun için.

o müthiş cevap: resimler sonuçları düşürüyor

[img]https://i.hizliresim.com/362vpA.jpg" />

[/IMG]

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Wp fastest cache + cdn ile sitem google page speed mobilde %86 ve masaüstünde %99, gmetrix pagespeed %97, yslow %89. Ayrıca resimler optimize edilmiş durumda. Şuda varki sitenizde hangi tür yöntemi kullanırsanız kullanın adsense veya benzeri tarzda başka bir kaynaktan çekilen reklamlarda belli bir yavaşlama olacaktır. Bunun için wpfastest cachede kullansanız, cdn veya başka bir eklentide sitede yine yavaşlama olacaktır. Bunun kesin bir çözümü yok.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
AdaletinSesi şuan için cdn kullanmıyorum ve şunu soracağım kendi ücretsiz bulut sistemini kullansam acaba fark olur mu ? Bugün bir makale okudum alexa da wp smush ile wp fastest cache i aynı anda kullanıyor. Bende o yöntemi deniyorum şuan için rtesimleri optimize ediyorum ama reklam malesef mobilimi mafediyor. Acaba reklam yerleşiminde mi sıkıntı yaşıyorum bilemiyorum.

İmza!!! Get Closer!

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Reklam ayarlarında eşzamansız seçeneği varsa onu işaretleyerek dene hocam.

Eklentiler olmadan site açılış durumu nedir, cache eklentileri dışarıdan çekilen kaynağı cacheleyemez. Bence reklam sitelerinde bir sorun mevcut. Reklam koymazsan sitenin anlamı kalmıyor sana göre. Ama o reklamları koyunca da sitenin anlamı kalmaz. 4- 5 saniyeden geç yüklenen sitelerden kullanıcılar kaçıyor hocam.

Cache eklentileri kapatıldığında sorun yaşamıyorsanız ayarlarından bir problem olabilir. Onbellekleme ayarlarını kurcalayın.

Ayrıca sunucunuzda litespeed varda kesinlikle LS Cache öneririm. Resim optimizasyonunuda tinypng.com vb. Siteler aracılığıyla yapabilirsiniz.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
Escalous bunların hepsini haftasonu deneyeceğim. reklamları kaldırıp bi cache i iptal etcem ama şunu merak ettim. cache i durdurup yeniden başlatınca bi veri kaybım olacak mı mesela ? yani zararı var mı durdur yeniden başlat olayının

İmza!!! Get Closer!

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Cache eklentileri zaten belirli bir seviyeye kadar optimizasyonu sağlar fakat burada yavaşlık tamamen kullandığınız reklam firmalarıyla alakalı. Özellikle Reklamstore.

Siz her şeyi silin sadece boş sayfa ve bu dediğiniz reklamları koyun. Site zaten mininmum 2 saniye gibi bir sürede açılacaktır. Yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Sadece sitenize en iyi optimizasyonu yapabilirsiniz o kadar. Reklamlar her türlü baskın gelecektir.
ctnbckci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
sworks peki şöyle bişey soracağım. google adsense geçemediğim için en iyi para veren reklam firması olarak reklamstore ve admatic beraber kullanayım diye düşündüm. Reklam yönünden gol yemeyeceğim ve kazandıracak bir firma yavsiyen var mıdır ?

İmza!!! Get Closer!

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
ctnbckci Google Adsense olmadıktan sonra diğerlerinin bir katkısı olacağını düşünmüyorum.
Sitenizin konusunu bilmeden net bir şey söylemek zor. Ben olsaydım eğer Adsense olmuyorsa diğer reklamları koymazdım. Onun yerine Affiliate marketing gibi alanlara yönelirdim.

• Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
sworks bunu daha önce görmüştüm hiç kurcalamamıştım. Normal admatic ve reklamstore la para kazanma derdim yok zaten sadece facebookta site için yaptığım reklamların masrafını çıkartsın yeter olarak düşünüyordum. bakalım umarım biyerlerden bişeyler yakalayacağız.

İmza!!! Get Closer!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al