wmaraci reklam

Wp Tabanlı Blogumuzu Hızlandırmak İstiyoruz

20 Mesajlar 1.985 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mustafac Mustafac tarcinmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 581
  • Beğeniler 186 / 191
  • Ticaret 12, (%100)
litespeed öneririm

www.tarcinmedya.com - Profesyonel Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Pazarlama
wmaraci
reklam

meyrenamnil meyrenamnil Her şey çok güzel olsun. Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Beslenme ve Diyetetik Öğrencis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** S**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 81 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Themeforesttan en az 59 dolara satın alınmış hız açısından gtmetrixe göre 20 saniye üzerinde bir sürede yüklenen w3c validator testinde 20 hatası olan ağır bir temayı kullanıyorsunuz. Hangi cache kullanılırsa kullanılsın hız ideal seviyeye ulaşmaz. Tek çözüm benim şahsi görüşüm temayı değiştirmek, cache ve cdn kullanmak olacaktır.

KaliteliBeslenme.com da yöneticilerden biri...

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
meyrenamnil 20 sn?

Tema kaynaklı olduğuna eminmisiniz?

Sadece Litespeed cache kullanarak ideal seviyeye getiriyorum.
Siz ideal seviyeye getiremiyorsunuz diye yanlış yönlendirmede bulunmayın lütfen.

Newspaper demo yüklü olan bir test sitemin Gtmetrix: 96/85 2.4 sn Canada lokasyon. Üstelik hiç bir optimizasyon yapılmadı, sadece Litespeed kurulu. Webpatest İstanbul lokasyonda açılış hızı 3.50 sn. Tekrar ediyorum, hiç optimizasyon yapılmadı.

Newspaper kurumsal bir sitede kurulu, tema formatının çok dışına çıkılmasına rağmen ( ciddi resim yüklü bir site ) 85/80 2.90 sn Canada lokasyon. Webpatest İstanbul lokasyon açılış hızı ise 2.70 sn. Kurumsal olduğu için özellikle slide ve çok sayıda resim yüklü. Buna rağmen açılış hızı gayet iyi durumda.

Bu arada Litespeed cache artık kendini fazlası ile kanıtlamıştır. Cache kullanıldığında ideal seviyeye ulaşmaması halinde mutlaka başka sebepler vardır.
Sunucu kalitesiz olabilir, Amerika lokasyon kullanılıyor olabilir, Admatic gibi reklamlar mevcut olabilir, cloudflare kullanılıyor olabilir.. En başında resim optimizasyonu yapılmamıştır. Bu liste uzar gider.

Cdn ise Türkiye lokasyonda olumlu bir etkisi olmaz asla.
Gtmetrix üzerinde 100/99 olan test sitelerimden birinde cdn uygulaması mevcut mesela. Avrupa lokasyonda harika netice veriyor, üstelik London lokasyon Gtmetrix hızı 0.5 sn, Canada lokasyon 1.7 sn. Ancak aynı site webpagetest İstanbul lokasyon olarak bakıldığında ortalama 2.40 sn açılış hızı veriyor. Halbuki cdn kullanmadan önce aynı site 1.75 sn açılış hızı veriyordu. Ve cdn nedeni ile First Byte Time süresi 500 ms geçiyor.

Performansı sadece temaya bağlamak son derece yanıltıcı bir durumdur maalesef. Evet, hız açısından iyi olmayan temalar mevcut ancak Newspaper , Newsmag ve Jnews gibi temalar son derece olumlu performansa ulaşırlar genelde.

İyi forumlar.
samsa

kişi bu mesajı beğendi.

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Her önüne gelen konuşuyor kullanılan tema bana göre en iyi temalardan kendi sitelerimin tamamında kullanıyorum ayarları düzgğn yaparsanız 5 - 10 mb resim yüklemezseniz bir zahmet kolay kaçmayın resimleri düzeltip ekleyin sonra gelip temeya laf söyleyin

Az önce kendim baktım açılış hızı 3 4 saniye sürüyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Marker Marker Lead Developer Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lead Developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 74 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle WordPress üzerinde LS çalıştırmayı bir kenara bırak, NGINX tarafına trafiğini sağla. MySQL ile ilişkini sonlandır ve MariaDB tarafına hızlı bir geçiş yap.

Daha sonra tema işlevini kontrol etmekle başlamalısın. Önbellekleme kullanacaksan WordPress üzerinde önbellekleme eklentisi çalıştırmayı desteklemiyorum açıkçası. Sunucu tarafında kurulan cache servisleri her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle bu yapıyı WP Engine, SiteGround, A2 ve Inmotion en iyi şekilde ekrana yazdırıyor.

GPI, GtMetrix ve Pingdom performans artışı için önereceğim Perfmatters eklentimiz 500ms azalma garantisi veriyoruz. Bu sadece başlangıç için uygulanan teknikler daha ileri performans için yardımcı olabiliriz.

İyi forumlar :)

RAZADOR RAZADOR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Engineer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 4 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
https://wmaraci.com/forum/genel-alisveris/wordpress-hizmetleri-optimizasyon-hizlandirma-tema-and-tasarim-eklenti-gelistirme-search-engine-optimization-optimizasyon-522534.html

Uygun gelirse iletişime geçebilirsiniz. Skype : razadorcomtr

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Tema ağır olabilir ancak bu hızlı çalışmasına engel değil. Litespeed cache + velocity ile gayet güzel çalışıyor. Sadece ayarlarda dikkat etmek gerek.

Ayrıca hızlı çalışması için bir döküman yayınlamışlar wp super cache ile nasıl yapılacağına dair.

Litespeed kullandığım için bir problem yaşamadım.
Ama wp super cache kullanan arkadaşlar adımları izleyerek performans yükseltebilirler.

Esasında önemli olan resimlerdir. Maalesef üşeniyoruz ve resimleri hep optimize etmeden yüklüyoruz. Sonra ''her şeyi denedim ama olmuyor'' diyoruz:)

İnanın bir çok sitede sadece resimleri optimize etmelerini tavsiye ettiğim site sahipleri güzel performanslar yakaladılar.

Velocity ne üzerine acaba ve işe yarıyor mu gerçekten hızlanması için ?

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Ağır tema diye bir şey yoktur. Her tema mümkün olan en hızlı çalışacak şekilde dizayn edilir. Ağır olan sorgu sayısını arttıran ve diğer nedenlerden ötürü siteyi yavaşlatan eklentilerdir. Gereksiz eklentileri kaldırın site kuş gibi hafifler. Buna ek olarak cdn ve cache eklentisini kurun site ışık hızında çalışır.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Velocity ne üzerine acaba ve işe yarıyor mu gerçekten hızlanması için ?

Velocity bazı temalarda faydasını görüyorum. Standart ayarlarda bırakmak yeterli oluyor.

Kurulum sonrası mutlaka siteyi kontrol edin.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

meyrenamnil meyrenamnil Her şey çok güzel olsun. Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Beslenme ve Diyetetik Öğrencis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** S**
  • Mesajlar 286
  • Beğeniler 81 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Maalesef ağır tema vardır. Görünüm güzelliği uğruna maalesef seo kritelerine pek uyulmuyor.

KaliteliBeslenme.com da yöneticilerden biri...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al