wmaraci reklam

Yeni Sitem İndex Almıyor

12 Mesajlar 1.451 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu ayın 25'inde blogumun ayarlarını yapıp yayınladım. Bu ayın başına kadar google gibi getir yaparak bazı yazıları ve kategorileri indexlettim. Açıldığı günden bu yana günlük makale girişi yapıyorum. Ayın 1'inden bu yana kendi indexlemesini bekliyorum ama sadece 6 Eylül'de yazılan bir yazı index almış. 6 Eylül'den önce beş gün ve sonraki on gün yok.

Search Console yazı linklerini düzenli olarak tarıyor. Sadece Sitemap.html noindex şeklinde gözüküyor. Başka bir hata yok. LiteSpeed Cache hariç öyle siteyi etkileyecek bir eklenti kullanmıyorum.

Bu kadar süredir bu şekilde davranması normal mi? Normal düzeyden fazla zaman geçti diye düşünüyorum ama.

wmaraci
reklam

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
bu lanet şey benimde başımda şuan ama eski sitemde yapıyor bunu, en son 11 eylülde gelmiş bakmış POST xml'ine, sonrası yok 2 makale girdim 6 gün oldu..

ping atmalar falan da işe yaramadı, kimse de çözümü bilmiyor beklemekten başka çare olmadığı için sabır taşına dönüştüm, bakalım yeni site açtım 3 gün önce yapıştırdım hemen 1 tane makale yarın indexlenirse sorun yok dizine eklenmiş şekilde

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
jorphy Hocam bende anlamadım. Projeden soğuyacağım az daha. Hep böyle mi gidecek diye düşünüyorum. Her gün console üzerinden bakıyorum .xml'leri tarıyor. İndexlemede bir sıkıntı var. Bende ping vesaire attım pek işe yaramıyor.

Nerede problem var çözemiyorum da. Her şey o kadar normal ki, Google'ın indexlememesi dışında.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemap: https://www.siteadi.com/sitemap.xml noindex konumunda ise nasıl indeks almasını bekliyorsunuz acaba.

Robots.txt sayfası içeriğinizi paylaşın düzenleme yapılacak alanları söyleyebilelim.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Sitemap: https://www.siteadi.com/sitemap.xml noindex konumunda ise nasıl indeks almasını bekliyorsunuz acaba.

Robots.txt sayfası içeriğinizi paylaşın düzenleme yapılacak alanları söyleyebilelim.

dostum sorun robots.txt de veya noindexde değil, uzun zamandır site yönetmediğin açık; search console bazı sitelerde veya çoğu sitede POST sitemapını okumuyor fakat sitemap'i tarıyor, hem azarlar gibi yazmışsın hem de konuyu anlayamamışsın

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

jorphy adlı üyeden alıntı

dostum sorun robots.txt de veya noindexde değil, uzun zamandır site yönetmediğin açık; search console bazı sitelerde veya çoğu sitede POST sitemapını okumuyor fakat sitemap'i tarıyor, hem azarlar gibi yazmışsın hem de konuyu anlayamamışsın

Pardon jorphy senin bu konuda çok aktif olduğunu düşünemedim! Olsun herkesin başına gelebiliyor bu gibi durumlar.

Bildiğiniz bir sorunun çözümünü neden üretmediğiniz konusunda bir fikriniz var mı? Sizi neden azarlamış olduğumu düşünüyorsunuz, benim diyaloglarım bu şekilde. Size yöneltilmiş bir yanıt değil. Konu sahibine cevaben verilmiş bir yanıttı.

Sorun benim neyi nasıl anlattığım değil, sizin nasıl anladığınız/algıladığınızdır. Basit ve net bir ifade ile robots.txt içeriğinin paylaşılması, bu yolda izlenecek en akılcı yoldur. Orada bir engelleme olup olmadığını görmeden (ki noindex olduğu ifade edilmiş) nasıl bir çözüm yolu izlemeyi düşünüyorsunuz?

Ya da kısaca siz niye bunu düşünüyorsunuz? Ben konu sahibine ithafen yazdım çözüm önerisini. Sizinde bu konuda sorununuz varsa, oturur çözüm yolu gösteren yorumları okursunuz. Fikriniz varsa çözüme katkı sağlarsınız.
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
tartışmanın bi anlamı yok, sildim mesajımı.

soruna noindex harici çözümü olanlar yazarsa ben de müzdaribim aynı konudan.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

jorphy adlı üyeden alıntı

Çok anlamsız geldi yazılar, teker teker cümlelere cevap vermeye çalışacağım;

Bildiğim değil, benim de yaşadığım bir sorun ve öyle bi cevap vermişsin ki, *kardeş no index koymuşun ondan alamıyon, ne kadar acemisiniz nasıl bekliyosunuz index almayı* şeklinde yazarsan bu kadar agresifleşeceğin bi cevap alırsın, maalesef.

bir konu açılınca sadece konuyu başlatan kişinin ve ona cevap veren kişilerin mi konuşmaya hakkı var? konuyu açan kişi ile diğer kişi aynı sorunu yaşıyorsa burda fark konuyu açmaması mıdır? :(

konuyu açan kişi diyor ki; *bazı yazıları ve kategorileri indexlettim* sen ordan çıkıp robots.txt'de engellenmiştir, sitende noindex var demişsin yani sen o kadar yanlış şeyler düşünüp anlatmışsın ki, üstüne bir de kesin böyledir eminim şeklinde kendi fikirlerini empoze etmeye çalışır ve yorumunu okuyanları manipüle etmeye çalışırsan aynı tepkiyi herkesden alırsın.

verdiğin cevap o kadar çok çok bilmişlik ve rencide edici anlam içeriyor ki, azarlamadan kastım da bu zaten; sitede sitemap.html harici noindex yok demiş, bazı yazı ve kategorileri de indexlettim demiş.

konuyu çok çok uzatmanın bi anlamı yok, tartışmanın da anlamı yok.

konu belli; noindex yok POST SİTEMAP search konsole tarafından taranıyor (YANİ CACHE ALIYOR) ama indexlenmiyor, dizine eklenmiyor.

Çok bildiğiniz bir konu olduğu anlaşılıyor. Çözüm yolunda başarılar size... Anlatılandan ne anlamanız gerektiği konusunda gösterdiğiniz tavırlardan çözüm yollarını hak ettiğinizi düşünmüyorum.

Bu nedenle de yardım alacak kişilere de engel oluyorsunuz.
Daha sitemap.html mi sitemap.xml mi olduğundan bi habersiniz sanırım. Polemiğe girmeye gerek yok. Yanıt vermenize de gerek yok. Bilge kişiliğiniz ile sorunlarınız çözmenizde başarılar...

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Yaman
Merhaba arkadaşlar bu ayın 25'inde blogumun ayarlarını yapıp yayınladım. Bu ayın başına kadar google gibi getir yaparak bazı yazıları ve kategorileri indexlettim. Açıldığı günden bu yana günlük makale girişi yapıyorum. Ayın 1'inden bu yana kendi indexlemesini bekliyorum ama sadece 6 Eylül'de yazılan bir yazı index almış. 6 Eylül'den önce beş gün ve sonraki on gün yok.

Search Console yazı linklerini düzenli olarak tarıyor. Sadece Sitemap.html noindex şeklinde gözüküyor. Başka bir hata yok. LiteSpeed Cache hariç öyle siteyi etkileyecek bir eklenti kullanmıyorum.

Bu kadar süredir bu şekilde davranması normal mi? Normal düzeyden fazla zaman geçti diye düşünüyorum ama.

Sen yardım istiyorsan PM atabilirsin...

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Noindex olan sitemap.html hocam. Sitemap.xml okunuyor console tarafından.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al