wmaraci reklam

DNS sunucu hatası!

8 Mesajlar 2.963 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MtnOzd MtnOzd RIS / PACS Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ris PACS Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 24 / 78
  • Ticaret 19, (%100)
DNS sunucunuz botumuza sitenizin IP adresini vermediği için siteniz indekslenemiyor ve arama sonuçlarında yer almıyor. Lütfen kontrol formunu kullanın. Sunucunuz HTTP 200 kodu veriyorsa, site 2 hafta içinde indekslenmeye başlanacaktır, ardından ileti yenilenecektir. Sunucuyla bağlantı kurulamıyorsa, sorunu gidermek için hizmet sağlayıcınıza veya hostunuza başvurmanız gerekir.

böyle bir uyarı aldım arkadaşlar ama sitede herhangi bir yönlendirme yok. Nedendir ve ne yapmam gerekli?

wmaraci
reklam

chimera chimera Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Otelcilik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 69 / 50
  • Ticaret 6, (%100)
şu anda aynı hatayla bende karşılaştım var mı bir fikri olan ?

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
site adı nedir ?

Ek Olarak: ip adresin ping alıyor mu önce buna bir bakmalısın, hosting firmanın vermiş olduğu ns lerde sorun vardır

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
birçok sayfanız robotumuza 302 HTTP kodunu döndürmektedir. Sağlıklı bir indeksleme için sunucunuzun botumuza 200 HTTP kodu döndürmesi gerekmektedir.
Lütfen hosting firmanızla durumu görüşebilir misiniz? Sayfalarınızın robotumuza döndürdüğü kodu "Sunucu yanıtı denetimi" sayfasından yapabilirsiniz;
http://webmaster.yandex.com.tr/server-response.xml

Ben de e-posta atmıştım. Yukarıdaki dönüş oldu. Google'de aradım (Support):

302 (Geçici olarak taşındı) Sunucu şu anda isteğe farklı bir konumda bulunan bir sayfayla yanıt veriyor; ancak istekte bulunanın gelecek istekler için özgün konumu kullanmaya devam etmesi gerekiyor. Bu kod, bir GET veya HEAD isteği için istekte bulunanı otomatik olarak farklı bir konuma yönlendirmesi bakımından 301 koduna benzer, ancak Googlebot özgün konumu taramaya ve dizine eklemeye devam edeceğinden bir sayfanın veya sitenin taşındığını Googlebot'a bildirmek için bu kodu kullanmamalısınız.

200 (Başarılı) Sunucu, isteği başarıyla işlemiştir. Genellikle bu, sunucunun istenen sayfayı sağladığı anlamına gelir. Robots.txt dosyanız için bu durumu görürseniz bu, Googlebot’un dosyayı başarılı bir şekilde getirdiği anlamına gelir.

blogspot.com.tr 'den kurtulmak için (blogspot.com olsun diye) bir yerlerden kod bulup koymuştum. Aklıma o geldi; ama Google ya da Bing indekslerinde sorun yok, çıkartamadım ben de bir türlü...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Gecici olarak sunucuda sorun olmus o yuzdendir. Bu sitede ip veya site adresinizi yazin bilgiler cikiyorsa demekki sunucuya erisim var ve kisa zamanda hata aradan kalkar indexlenir.

http://browserspy.dk/webserver.php
nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Gecici olarak sunucuda sorun olmus o yuzdendir. Bu sitede ip veya site adresinizi yazin bilgiler cikiyorsa demekki sunucuya erisim var ve kisa zamanda hata aradan kalkar indexlenir.

http://browserspy.dk/webserver.php

Hocam çok teşekkür ediyorum. Eminim iyi ifade ettiniz; ancak ne yazık ki ben pek vakıf değilim.

Verdiğiniz sitede taratınca "HTTP response code 200" çıktı. Yandex'ten gelen e-postada, 302'yi 200'e döndürmekten bahsediyordu. Tam anlayamadım gerçi, ama umarım dediğiniz şekilde düzelir. Kafamı karıştıran Google ve Bing'de sorun yaşanmazken, Yandex'te böyle bir şeyin var olması.

Tekrar teşekkürler...

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

nettebugun adlı üyeden alıntı

Hocam çok teşekkür ediyorum. Eminim iyi ifade ettiniz; ancak ne yazık ki ben pek vakıf değilim.

Verdiğiniz sitede taratınca "HTTP response code 200" çıktı. Yandex'ten gelen e-postada, 302'yi 200'e döndürmekten bahsediyordu. Tam anlayamadım gerçi, ama umarım dediğiniz şekilde düzelir. Kafamı karıştıran Google ve Bing'de sorun yaşanmazken, Yandex'te böyle bir şeyin var olması.

Tekrar teşekkürler...

Emin olun sorun yok. Yandex botları kısa süre için erişememiş o kadar. 200 kodu sitenin doğru çalıştığını belirtir. 404 hata kodudur. 403 erişiminiz yok kodudur. 300 de bakın netten. Rica ederim iyi forumlar

• Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Emin olun sorun yok. Yandex botları kısa süre için erişememiş o kadar. 200 kodu sitenin doğru çalıştığını belirtir. 404 hata kodudur. 403 erişiminiz yok kodudur. 300 de bakın netten. Rica ederim iyi forumlar

Teşekkür ederim. 200 olduğuna göre bir sorun demek ki. Dilerim kısa zamanda düzelir. İyi çalışmalar...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al