wmaraci reklam
lidertakipci

Yandex,bing ve yahoo indexlemiyor.

10 Mesajlar 2.568 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cinmistik78 cinmistik78 Borsa&KriptoPara&Finans Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Herkese merhaba
Lütfen zamanınızı ayırıp okur musunuz ? Sitem Google hariç diğer arama motorları tarafınca indexlenmiyor. İlk olarak durumu yandex e belirttim, yandex sorun bizde değil hosting firmasında dedi, hosting firmam (netiyi) ile konuştum, bizde sorun yok yandexle görüşün dedi. Bugün son olarak netiyi teknik destek ekibine olan biteni baştan anlattım. Lütfen siz de yardımcı olur musunuz ?

"
İyi akşamlar
Daha önce bu konu hakkında sizlere yazmıştım.

Hatayı ve yaşadığım süreci baştan anlatıyorum. Lütfen artık çözümünü bulun...

Sitemi yandex e eklemek için bu linki denedim: " https://webmaster.yandex.com.tr/addurl.xml "

Site bana bu hatayı döndürüyor : " Sunucu 503 hatalı HTTP kodunu döndürüyor (200 kodu beklendi). "
Bu hatanın üzerine yandex yetkilileri ile iletişime geçtim. Onlar bana şöyle bir cevap verdi : " Sitenizin sorunsuz bir şekilde eklenebilmesi için mutlaka 200 HTTP kodu döndürmesi gerekmektedir.
Durumu hosting sağlayıcınızla görüşmenizi rica ederim."

Bunun üzerine size(netiyi) yazmıştım. Site incelendi. Ve sonuç olarak bana şöyle dediniz : " Birkaç gündür inceliyoruz fakat bir hata göremedik.
Yandex neden bu şekilde bir hata kodu döndürür bunu yandex ile görüşmeniz gerekiyor, alternatif olarak google üzerinde bir sorun mevcut değildir. Sunucu bazlı bir sorun olmuş olsa google da aynı şekilde hata verecektir. "

Bu sözünüzün üzerine yandex yetkilileri ile tekarr görüştüm. Onlar bana şu cevabı verdiler : " Bu tarz hatalarda bizim müdahale etme şansımız ne yazık ki yok.
Farklı arama motorlarının sitenizi indekslemesi ile durumun bir alakası bulunmamaktadır, sadece Yandex'e özel bir kısıtlama da olabilir."

Sitem Google da çıkıyor, ama yandex-yahoo-bing gibi diğer arama motorlarında çıkmıyor. Yani index almıyor.

En kısa sürede buna bir çözüm getirilmesini bekliyorum.

"

Bu yazıya netiyi ekibinin göndermiş olduğu cevap ise şöyle : Belirttiğim gibi bizim server'larımız üzerinde bir problem mevcut değildir, yandex'in sitenizi indexlememesi yandex tarafı ile ilgili bir problemdir.

Yandex'e özel bir engelleme de server üzerinde mümkün değildir.

Ne yapmam lazım, lütfen yardım edin...

Temel Analiz ve Teknik Analiz Eğitimleri:
https://www.borsaci.org/udemy-egitimlerinde-dev-indirim/
wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Sorun Yandex de hocam. Benim sitem de yaklaşık 2 ay boyunca index almadı, bu durumu yönetici olan " Bilge Bilir " hanima ilettim yaklaşık 4 yada 5 mail olarak görüştük ama sonuç yine aynı çıktı. Şimdi index aldı dün itibari ile gördüm oda daha önceki indexleri idi.

Site 2012 yılında aktif olmuş bir site o zamandan kalan indexleri aktif etmiş yeni olanlarda birsey yok :) herkes aynı dertten muzdarip. Bu şekilde mi arama motoru devi olmaya çalışıyorlar ?

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
hocam,sitenize bir kod yada dosya vericek ekledinizmi ?

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Sorun Yandex de hocam. Benim sitem de yaklaşık 2 ay boyunca index almadı, bu durumu yönetici olan " Bilge Bilir " hanima ilettim yaklaşık 4 yada 5 mail olarak görüştük ama sonuç yine aynı çıktı. Şimdi index aldı dün itibari ile gördüm oda daha önceki indexleri idi.

Site 2012 yılında aktif olmuş bir site o zamandan kalan indexleri aktif etmiş yeni olanlarda birsey yok :) herkes aynı dertten muzdarip. Bu şekilde mi arama motoru devi olmaya çalışıyorlar ?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Diyelim ki yandex hatalı eyvallah ama diğer arama motorları yahoo-bing de indexlemiyor...

Ek Olarak:

nokta adlı üyeden alıntı

hocam,sitenize bir kod yada dosya vericek ekledinizmi ?

Bazı dosyalar vs yükledim ama önceki sitelerimde kullandığım dosyalar-eklentiler. Yabancı bir şey yüklemedim..

wmaraci
wmaraci

devburak devburak #SoftwareDeveloper Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 43 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

cinmistik78 adlı üyeden alıntı

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Diyelim ki yandex hatalı eyvallah ama diğer arama motorları yahoo-bing de indexlemiyor...

Ek Olarak:

Bazı dosyalar vs yükledim ama önceki sitelerimde kullandığım dosyalar-eklentiler. Yabancı bir şey yüklemedim..

one demiyor. doğrulamak için yandexin verdiğini

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Netiyiyi bende kullanıyorum firma ile alakalı bir durum değil bu. Yazılarınızı Facebook,Twitter,Tumblr,Linkedin gibi platformlarda paylaşın botlar sitenize gelecektir.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Botların ilgi duyduğu sosyal platformlar farklıdır, paylaşımlarınızı yönlendirin, bir reddit delicious veya 9gag yönlendirmesi alsanız durum değişir diye düşünüyorum. Lokasyon ve içerik kitleye ve ülkeye spesifiktir bunu biliyorsunuz, sıklık ve index miktarları da buna göre değişiyor olabilir. Benim de 1-2 senelik sitelerim yahoo ve bingde çok faal değil iken ondex kpnusunda 5-6 senelik sitem iyi index alıyor. Kriterlerle de alakalı olabilir.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
hocam hürriyete bakın yahoo indexi ne kadar 30 falan olması lazım yanılmıyorsam. Yahoo bu işte kötü baya. Google'da 5k indexim varken bingte 50 falan. Bu nedenle bunlara pek takılmayın zamanla oturacaktır herşey.

• Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 944
  • Beğeniler 12 / 86
  • Ticaret 7, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Botların ilgi duyduğu sosyal platformlar farklıdır, paylaşımlarınızı yönlendirin, bir reddit delicious veya 9gag yönlendirmesi alsanız durum değişir diye düşünüyorum. Lokasyon ve içerik kitleye ve ülkeye spesifiktir bunu biliyorsunuz, sıklık ve index miktarları da buna göre değişiyor olabilir. Benim de 1-2 senelik sitelerim yahoo ve bingde çok faal değil iken ondex kpnusunda 5-6 senelik sitem iyi index alıyor. Kriterlerle de alakalı olabilir.

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Dediklerinizi yapacağım ama benim sorunum index alamamaktan sonra yandex e url olarak eklerken hata vermesi. Yani tıpki google webmaster a siteyi eklemek isterken hata vermesi gibi ...

Ek Olarak:

ebubekiragbaba adlı üyeden alıntı

hocam hürriyete bakın yahoo indexi ne kadar 30 falan olması lazım yanılmıyorsam. Yahoo bu işte kötü baya. Google'da 5k indexim varken bingte 50 falan. Bu nedenle bunlara pek takılmayın zamanla oturacaktır herşey.

Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Hadi index almıyor ama sitem neden yandex webmaster'a eklenmiyor. Hata veriyor sürekli...

Ek Olarak:

BigSEO adlı üyeden alıntı

Netiyiyi bende kullanıyorum firma ile alakalı bir durum değil bu. Yazılarınızı Facebook,Twitter,Tumblr,Linkedin gibi platformlarda paylaşın botlar sitenize gelecektir.

Sorunum index almaktan sonra yandex webmaster'a siteyi ekleyememem. Siteyi elimden geldiğince farklı platformlarda paylaşıyorum, ama bundan sonra daha dikkatli olacağım. Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Ek Olarak:

devburak adlı üyeden alıntı

one demiyor. doğrulamak için yandexin verdiğini

İşte o doğrulama kodu oraya siteyi yazdıktan sonra verilmiyor mu ? Ben siteyi yazıyorum, sonra onayladıktan sonra hata alıyorum. Yani o kod evresine daha gelemedim :) Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

CoderBY CoderBY www.mistikfrm.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Botlar üzerine platform yoktur benim 1 haftalık sitem tüm botlar geldi hemen hemen

www.mistikfrm.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al