lostyazilim

Yandex.Disk’te ücretsiz depolama 20 GB’a çıktı

19 Mesajlar 4.616 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Yandex, iPhone ve Android tabanlı cihazlar için geliştirdiği Yandex.Disk mobil uygulamasını kullanıcılarının hizmetine sundu. Uygulama sayesinde kullanıcılar, Yandex.Disk’te sakladıkları belgelere, videolara veya fotoğraflara istedikleri her an erişebilecek.

Ücretsiz bir veri depolama servisi olan Yandex.Disk, kullanıcılarına her formattaki dosyayı, belgeyi, fotoğraflarını, filmlerini ve müzik parçalarını servise yükleyip saklama imkanı veriyor. Disk’te saklanan verilere, İnternet’e bağlanabilen herhangi bir cihazdan, İnternet bağlantısı olan her yerden ulaşmak mümkün.

Disk’in mobil uygulaması, masaüstü uygulamasının tüm özelliklerini taşıyor. Kullanıcılar dosyalarını servise yükleyebiliyor, onları görüntüleyebiliyor ve bağlantılar aracılığıyla başkalarıyla paylaşabiliyor. Örneğin USB bellek kullanmadan bir belgeyi hızlıca paylaşabilir veya bir fotoğrafı arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ayrıca, çektiğiniz fotoğrafları, telefonunuzun hafızasını doldurmadan, anında çevrimiçi olarak saklayabilirsiniz. Yüklenen her dosya, Disk kurulu cihazlar arasında senkronize edildiğinden, onları bütün cihazlarınızda görüntüleyebilirsiniz.

iPhone için Yandex.Disk uygulaması AppStore’dan, Android tabanlı cihazlar için ise Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor. Arkadaşlarını Yandex.Disk kullanıcısı olmaya davet edenler, 10 GB ile başlayan veri depolama kapasitelerine 10 GB’ye kadar ek hacim getirebiliyor. Disk kullanıcıları, istedikleri sayıda arkadaşlarına davetiye gönderebiliyor ve kabul edilen davetiye başına 500 MB ek depolama alanı kazanıyor. Davetiyeler, sosyal medya hesapları veya e-posta yoluyla gönderilebiliyor. Ayrıca, davetiye üzerine Yandex.Disk uygulamasını bilgisayarına kuran her yeni kullanıcı da 1 GB ek depolama alanı kazanıyor.

Kaynak: TechnoLogic
WampiR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WampiR WampiR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 521 / 68
  • Ticaret 17, (%100)
Yandex kendini aştı :D

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Yandex Disk'i aktif olarak kullanan biri olarak sevindim bu habere. :)
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

gencseen gencseen Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 75 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
Aynen bende çok sevenirim yandex özellikle mail servisini.

wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Yandex Disk'i çok severek kullanıyorum, Dropbox'a göre sistem kaynaklarını biraz daha fazla kullanıyor ancak çok büyük bir fark yok. Oturum açıldığında başlayıp yeni dosyaları alması için 10 dk süre veriyorum, daha sonra otomatik olarak kapattırıyorum, sorun çözülüyor. Resmi bir Linux desteği de gelse çok güzel olacak.
1dost

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Yandex Disk'i çok severek kullanıyorum, Dropbox'a göre sistem kaynaklarını biraz daha fazla kullanıyor ancak çok büyük bir fark yok. Oturum açıldığında başlayıp yeni dosyaları alması için 10 dk süre veriyorum, daha sonra otomatik olarak kapattırıyorum, sorun çözülüyor. Resmi bir Linux desteği de gelse çok güzel olacak.

Katılıyorum.
Şahsen Dropbox yerine Yandex.Disk daha güzel geliyor bana. Yandex.Disk'i kullanıyorum. Tek sıkıntım: Biraz büyük boyutlu (büyük dediğim 100-200 MB) dosyayı upload ederken çok yavaş.

Mert Kahveci Mert Kahveci www.mertkahveci.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 63 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Saçma, çocuk oyuncağı gibi oradan buradan alan topla :D Google Drive'da öyle bir şey yok mesela, Drive'da 20 GB'lık alan yok çünkü.

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)
Wrz dosya yükleyebiliyo muyuz? :D Yoksa sadece resim vb. dosyalar için mi?

kelimelerbenim kelimelerbenim Kelimelerin gücü adına! Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 76 / 182
  • Ticaret 9, (%100)
Google Drive kullanıyorum fakat bunu da denemekte fayda var.

eppursimuove eppursimuove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 119 / 26
  • Ticaret 14, (%100)
Box, Dropbox, Google Drive ve Yandex Disk kullanıyorum. Özellikle Android ve iOs için gelen mobil uygulamanın ardından Yandex Disk baya ağırlığını hissettirdi bu sektörde. Bence gayet iyi ve kullanışlı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al