wmaraci reklam

500 Lira ile neler yapılır?

62 Mesajlar 26.526 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Sndesign adlı üyeden alıntı

hocam yatırım kararınızı ve neticenizi merakla beklemekteyim. Bende daha fazlası var yatırıma ayırabileceğim ama cesaret edemiyor insan :)

Hocam aslında aynı durumdayız. bende beyin fırtınası yapıyorum. tabii ki bendede daha fazlası var ama bu kadarını riske edebiliyorum. nihayetinde gelir oluşursa daha fazla finans sağlayabilirim. ama bana gelen öneriler arasından en mantıklısı hosting oldu. pazarlaması zormu kolaymı sadece onu kestiremedim. sanırım bir vps veya vds alarak host satmak başlangıç için en mantıklısı. ys-belgesi almak için şirket olmak şart değil. kurumsal bir siten olsa yeter.

wmaraci
reklam

Waxa Waxa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 8, (%100)
ne iş olursa olsun bilgi sahibi olmadığınız işten para kazanamazsınız. O yüzden ilk önce bilgi sahibi olduğunuz işleri listelemeniz gerekir.

Örneğin sunucu alıp hosting satayım deseniz sunucu için kira bedeli bilmediğiniz için periyodik bakımları başkasına yaptıracaksınız güncellemeler de öyle sorun çıktığında yine ücretli hizmet alacaksınız ve nitekim gideriniz gelirinizden fazla olacaktır veya eşit diyelim.

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)
öyle de hocam sunucuyu al sonra satış için uğraş sonra sıkıntılarını takip et. müşterilere dönüş yap. bunlar takılıyor aklıma :) Hem o konuda tecrübem yok.. sizin tecrübeleriniz varsa tabi ki uğraşırsınız.
Ben size özel tasarım ve bi 100, 200 profesyonel makale ileve projelik keyword bir domainle site işine girin derim. benim 3 sitem var uğraşamadığım halde 2 ayda 120 dolar adsensem oldu. vaktim olsa uçuracağım da hem okul hem iş anlatılmaz bir yoğunluk var :)

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Waxa adlı üyeden alıntı

ne iş olursa olsun bilgi sahibi olmadığınız işten para kazanamazsınız. O yüzden ilk önce bilgi sahibi olduğunuz işleri listelemeniz gerekir.

Örneğin sunucu alıp hosting satayım deseniz sunucu için kira bedeli bilmediğiniz için periyodik bakımları başkasına yaptıracaksınız güncellemeler de öyle sorun çıktığında yine ücretli hizmet alacaksınız ve nitekim gideriniz gelirinizden fazla olacaktır veya eşit diyelim.

öyle ama zaten işin içindeysek ve sunucu yerine reseller alsak cpanel satsak paket oluşturup felan. buda yeter yani.

Ek Olarak:

Sndesign adlı üyeden alıntı

öyle de hocam sunucuyu al sonra satış için uğraş sonra sıkıntılarını takip et. müşterilere dönüş yap. bunlar takılıyor aklıma :) Hem o konuda tecrübem yok.. sizin tecrübeleriniz varsa tabi ki uğraşırsınız.
Ben size özel tasarım ve bi 100, 200 profesyonel makale ileve projelik keyword bir domainle site işine girin derim. benim 3 sitem var uğraşamadığım halde 2 ayda 120 dolar adsensem oldu. vaktim olsa uçuracağım da hem okul hem iş anlatılmaz bir yoğunluk var :)

hocam alınmayın ama öğrenciler para kazanmak için eğlenceli işler arıyor. öğrenci bulun. makale işini auto-pilot'a bağlayın.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 8, (%100)

panteist adlı üyeden alıntı

öyle ama zaten işin içindeysek ve sunucu yerine reseller alsak cpanel satsak paket oluşturup felan. buda yeter yani.

Ek Olarak:

hocam alınmayın ama öğrenciler para kazanmak için eğlenceli işler arıyor. öğrenci bulun. makale işini auto-pilot'a bağlayın.

İşin içinde isen diyeceğim birşey yok hani sakın vps sunucu yönetimini reseller hosting gibi düşünmeyin hani o kadar basit değildir. ama uğraş ve araştırma öğrenme azminiz fazla ise ve kısa sürede vps sunucu yönetiminin altından kalkarım diyorsanız olabilir.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Waxa adlı üyeden alıntı

İşin içinde isen diyeceğim birşey yok hani sakın vps sunucu yönetimini reseller hosting gibi düşünmeyin hani o kadar basit değildir. ama uğraş ve araştırma öğrenme azminiz fazla ise ve kısa sürede vps sunucu yönetiminin altından kalkarım diyorsanız olabilir.

yok hocam. ne vps nede vds anlamam. ama reseller kolay :)

• Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 8, (%100)

yok hocam. ne vps nede vds anlamam. ama reseller kolay :)

reseller kolay ama şöyle düşünün firma size reseller verdiğinde max %25 %30 cpu verecektir hostlarda da bu %10 %15 ile %30 gibi bulmaktadır. yani siz iki üç site barındırır ve bu siteler %15 gibi cpu kullanımı yaptığınızda reseller hizmetinizi kapatıp vps veya sunucu hizmeti önereceklerdir reseller hizmeti aldığınız yerden

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Waxa adlı üyeden alıntı

reseller kolay ama şöyle düşünün firma size reseller verdiğinde max %25 %30 cpu verecektir hostlarda da bu %10 %15 ile %30 gibi bulmaktadır. yani siz iki üç site barındırır ve bu siteler %15 gibi cpu kullanımı yaptığınızda reseller hizmetinizi kapatıp vps veya sunucu hizmeti önereceklerdir reseller hizmeti aldığınız yerden

doğru ama 1 gb alan 5 gb trafik ne kadar yorarki cpu felan? yani hostgatordan 500 tl karşılığı 50 gb alan ile reseller alsam 50 site yapar. her birine 15 tl satsam 750 dönüşü olur.

• Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 8, (%100)

doğru ama 1 gb alan 5 gb trafik ne kadar yorarki cpu felan? yani hostgatordan 500 tl karşılığı 50 gb alan ile reseller alsam 50 site yapar. her birine 15 tl satsam 750 dönüşü olur.

düz mantik düşünmeyin lütfen 1gb 5 ne yorar diyorsunuz benim tek sitem %25 %30 aşıyordu 1 gb dan daha az bi alan ile.
50 site için ya çok iyi optimize edilmiş bir vds ye veya sunucuya ihtiyacınız olacaktır.

Ek Olarak: olay su yeni site açanların trafiği olmayanları her türlü 50 site barındıra bilirsiniz resellerde ama yeri gelir 1 site dahi barındıramayabilirsiniz cpu dan dolayı.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

Waxa adlı üyeden alıntı

düz mantik düşünmeyin lütfen 1gb 5 ne yorar diyorsunuz benim tek sitem %25 %30 aşıyordu 1 gb dan daha az bi alan ile.
50 site için ya çok iyi optimize edilmiş bir vds ye veya sunucuya ihtiyacınız olacaktır.

Ek Olarak: olay su yeni site açanların trafiği olmayanları her türlü 50 site barındıra bilirsiniz resellerde ama yeri gelir 1 site dahi barındıramayabilirsiniz cpu dan dolayı.

evet. tabii ki bu dedikleriniz de doğru.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al