wmaraci reklam
lidertakipci

Altın'ın Durumu

14 Mesajlar 3.895 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar söz konusu grafikte altın'ın son 3-4 haftalık seyrini görüyorsunuz. Sürekli düşüşler yaşadı ABD^den gelen verilerle birlikte.. Düşüş Ne zamana kadar devam eder bilinmez ama Altın'ın şahsen en az yılbaşına kadar düşüşünün devam edeceğini tahmin ediyorum. Altınlarınızı bozdurup yükselme eğilimine girdiğinde tekrar kara çevirebilrsiniz. Eğer altın miktarınız az ise elden satarak zarar marjınızı azaltın.

Ek Olarak: Altın düşüşünü bugünde devam ettirdi.. 3-5 tane çeyrekk alın derim

wmaraci
reklam

Muradgazi Muradgazi Umutlu.NET Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam ben altın yatırımını arsa yatırımına benzetiyorum. Her halükarda kar getiriyorlar. Faizsiz, mutlaka kazanç getiren bir yapısı var, sadece bekleme süresi uzun. Sabretmeyi bilenler için ideal bir yatırım aracı.

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Muradgazi adlı üyeden alıntı

Hocam ben altın yatırımını arsa yatırımına benzetiyorum. Her halükarda kar getiriyorlar. Faizsiz, mutlaka kazanç getiren bir yapısı var, sadece bekleme süresi uzun. Sabretmeyi bilenler için ideal bir yatırım aracı.

evet o sabırlı yaırımcılar için geçerli bir durum ancak altın arsa gibi değildir. Arsa çevresindeki faktörlere bağlı olarak ya tamamen değer kazanır ya da kaybeder. Ancak altın anlık verilere bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden her an değer kaybı ya da kazancı mümkündür. Ancak şu da bir gerçek son 100 yılıdır altın hep yükselme eğilimi göstermiş. Bu tüm dünyada talep edilmesinden kaynaklanıyor..

Bu arada an itibari ile altın düşüş trendini devam ettirmiş ve 2 hafta öncesinde dediğim gibi trendi kormuştur. ancak yıl başından sonra olacak durumlar belirsiz olduğundan yılın son günü sat emri verilebilir.

Muradgazi Muradgazi Umutlu.NET Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

evet o sabırlı yaırımcılar için geçerli bir durum ancak altın arsa gibi değildir. Arsa çevresindeki faktörlere bağlı olarak ya tamamen değer kazanır ya da kaybeder. Ancak altın anlık verilere bağlı olarak değişiklik gösterdiğinden her an değer kaybı ya da kazancı mümkündür. Ancak şu da bir gerçek son 100 yılıdır altın hep yükselme eğilimi göstermiş. Bu tüm dünyada talep edilmesinden kaynaklanıyor..

Bu arada an itibari ile altın düşüş trendini devam ettirmiş ve 2 hafta öncesinde dediğim gibi trendi kormuştur. ancak yıl başından sonra olacak durumlar belirsiz olduğundan yılın son günü sat emri verilebilir.

Evet, düzeltiyorum, arsa gerçekten heryerde aynı değil. İstanbul'daki arsa diye düzeltirsem daha doğru olur sanırım. Farz-ı misal Amerika'daki arsalar / evler dahi İstanbul'dan daha ucuz.

wmaraci
wmaraci

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Arsa örneği her yer için geçerli bence, şehirleşme, ve evlerin genel yapısı itibari ile, Mersin'e göre, şu anda köy gibi yerlerde villa tarzı evler yaygın, ve Mersin'in en lüks evleri olmaktalar; ancak sözünü ettiğim yerden, bundan 15 sene önce kesinlikle arsa almazdım. Sabır çok uzun vadeli olmalı.
Altına gelecek olursak, altın için al, ya da sat komutlarına ıuılmaması gerektiği kanaatindeyim; gözlemleri olan kişilerin kendileri karar vermeli, ve, her şeyin ötesinde ne kadar kar etmek istediğinizi bilmelisiniz. Örnek vermek istersem: elimde altınım var, 96 TL'den almışım, 98 olduğunda satacağım dersem eğer, 98 olduğunda satmalı; yükseliş spekülasyonlarına aldanmamalıyım. Altın almayı yeniden hedeflediğimde, 95 TL'ye düşmezse almayacağımı söylüyorsam eğer, 95.25 iken almamalıyım. Ama şunu da belirtmek isterim: Siz benim gittiğim yolda gitmeyin, serde inatçılık çok fazla; her zaman kazandırmaz :)

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Bu ara altın alınır trendler yükselme gösteriyor.

Deneme

mrkorkan mrkorkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Altın tavan yaptı, hala da yükselecek gördüğüm kadarıyla .. Bugün baktığımda son 2 ayın en yüksek seviyelerinde. Anlamadığım endex neye göre hareket içerisinde? Ama şöyle bir gerçek varki
Hindistanda Eylül - Ekim düğün sezonu başlayacak ve Altın çok hızlı yükselecek .

kazersoft kazersoft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yaklaşık olarak 2 yıldır altın piyasası ile ilgilenirim.
2 yıl öncesindeki edindiğim bilgi şöyleydi;
Altın ocak ayından başlar temmuz-ağustosa kadar yükselir. Bu şuna benziyor herkes yatırım yapıyor düğün için.

Ve farkındaysanızda ağustos-eylülden sonra düşüşe geçer(Düğünü yapanlar bozdurur.)
Bir diğer husus ise savaş durumuna bağlıdır.

Savaş durumlarında kağıt paralar değersizdir. Bu sebepten savaş ihtimallerinde ülkeler hazineye altın biriktirir. Buda satın almadan dolayı çok rağbet görünce yükselir.

afganistan, ırak, gürcistan savaş verilerine ve suriye savaş ihtimalleri zamanlarına bakarsanız. Bu hep böyledir.

Altın nezaman alınır derseniz benim yaptığım şudur.
Ekim-Kasımda alırım. diğer seneye temmuzda bozdururum (gr. 4-5 TL fark ediyor)

Eğer al sat yapacagım dersenizde güvenli siteler var. altını haftalık takip edin.
p.tesi salı çarşamba yükselir. perşembe cuma düşer (Düğüne endeksli dedim ama bunu bende anlamadım. Hep böyle oluyor.)

Asla yanlış bilgi değildir ama altın yükselirken altın alıp yatırım yapacağım demeyin mutlaka geri düşer kısa vadede kar edebilirsiniz ama 1 yıl sonrasına yatırım yapim derseniz bence zarar.

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Bu veriyi nereden aldınız ?

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

kazersoft adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar yaklaşık olarak 2 yıldır altın piyasası ile ilgilenirim.
2 yıl öncesindeki edindiğim bilgi şöyleydi;
Altın ocak ayından başlar temmuz-ağustosa kadar yükselir. Bu şuna benziyor herkes yatırım yapıyor düğün için.

Ve farkındaysanızda ağustos-eylülden sonra düşüşe geçer(Düğünü yapanlar bozdurur.)
Bir diğer husus ise savaş durumuna bağlıdır.

Savaş durumlarında kağıt paralar değersizdir. Bu sebepten savaş ihtimallerinde ülkeler hazineye altın biriktirir. Buda satın almadan dolayı çok rağbet görünce yükselir.

afganistan, ırak, gürcistan savaş verilerine ve suriye savaş ihtimalleri zamanlarına bakarsanız. Bu hep böyledir.

Altın nezaman alınır derseniz benim yaptığım şudur.
Ekim-Kasımda alırım. diğer seneye temmuzda bozdururum (gr. 4-5 TL fark ediyor)

Eğer al sat yapacagım dersenizde güvenli siteler var. altını haftalık takip edin.
p.tesi salı çarşamba yükselir. perşembe cuma düşer (Düğüne endeksli dedim ama bunu bende anlamadım. Hep böyle oluyor.)

Asla yanlış bilgi değildir ama altın yükselirken altın alıp yatırım yapacağım demeyin mutlaka geri düşer kısa vadede kar edebilirsiniz ama 1 yıl sonrasına yatırım yapim derseniz bence zarar.

iyi ki sizin söylediklerinize göre forex te altına al,sat emri veren olmuyor :)
adam resmen herşeyini kaybetmiş olurdu :)
hocam bu kadar basitçe bakıyorsanız bence hiç forex piyasasına girmeyin. maazallah üstünüzdeki elbiseye kadar kaybedersiniz

İlave olarak amerika ıraka girerken en büyük sebeplerinden biri petrolden ziyade kasasındaki fazla altın stoğundandı. bu stoğun hesabını vermenin en kolay yolu savaş açmaktır. bir iki roket atmaktır. aksi halde bu kasanızda karapara olarak kalır ve siz bunun hesabını veremezsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al