wmaraci reklam

Borsa'ya Girmek

19 Mesajlar 2.669 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

karacengelismail karacengelismail do not disturb Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

ocengiz55 adlı üyeden alıntı

Eğer al satçı olmak istiyorsanız mutlaka teknik analiz öğrenmek zorundasınız, bunun yanında mutlaka matrix ekranı kiralamak zorundasınız,

Yok eğer ben temel analizciyim ve gerçek bir iş ortağı gibi uzun vadede şirketimin ortağı olacağım diyorsanız, hikayesini ve vizyonunu beğendiğiniz şirketlere ya da bist30 şirketlerine yatırım yapar beklersiniz.

Eğer bu süreçte al sat yapacaksan ve en ufak bir teknik bilgin olmayacaksa bazı sosyal medya da kendilerini üstad olarak tanıtanlar dan uzak duracaksın. Ve borsayı kesinlikle iddaa oynar gibi düşünmeyeceksin.

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım

wmaraci
reklam

• Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

keitokovas adlı üyeden alıntı

Hisse senetlerinden uzun bir süre uzak durun, bu ara 90 bin puana inmesini bekliyorum borsanın. Ciddi anlamda bir balon durumu mevcut, çoğu hisse şişirilmiş durumda. Tüm dünya'da taşımacılık sektörü ağır düşüşler yaşarken bizim ülkemizde hisselere baktığımızda taşımacılık sektörü en karlı sektörlerden. Çok canınız acır, üzülürsünüz. Dolar'ı bile manipülasyon ile frenlemeye çalışan ülkede borsaya girilmesi ne kadar mantıklı olur sizin tercihiniz elbette. Onun yerine kripto borsası bence daha yararlı olur kanaatindeyim.

Hocam dediklerinizde çok haklısınız. Kripto borsasına giriş yaptım ve bir miktar yatırdım. Borsa'yı da bir süredir gözlemleyip anlamaya çalışıyorum

• Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

4 yıldır borsada ufak tefek oynuyorum, şunları diyebilirim

1- teknik analiz öğrenin, alım ve satımlarda gerekecek başkalarının analizleri ile uğraşılmaz
2- gruplardan uzak durun, çok fazla grup var haydi şunu alıyoruz şöyle yapıyoruz vs vs gibi saçmalıklar çok fazla
3- Paranızın tamamı ile değil her zaman maximum yüzde 45i ile giriş yapın
4- uzman görüşlerine dikkat edin çoğunluğunu önemsemeyin, kendi belirledikleriniz ve okuyacaklarınız olsun yeter
5- çok kazanayım vs vs gibi düşünüp bilmeden yüksek riskli işler yapmayın ve fevri davranmayın.
6- tek bir hisse senedine bütün paranızı yatırmayın, minimum 4-5 tane farklı senet almaya bakın.
7- profesyönel bir şekilde işlemler yapmaya başlayıncaya kadar ani rotasyonlar ve marjlı işlemlere girmeyin

Hocam, önerebileceğiniz bir kaç uzman var mıdır? Veya tavsiye edeceğiniz siteler

keitokovas keitokovas BetaHouse Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 26, (%100)

karacengelismail adlı üyeden alıntı

Hocam dediklerinizde çok haklısınız. Kripto borsasına giriş yaptım ve bir miktar yatırdım. Borsa'yı da bir süredir gözlemleyip anlamaya çalışıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=HsdNgWuRDXs

Bu videonun 9. dakikadan sonrasına biraz göz atarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız hocam hemde biraz fikir sahibi olmuş olursunuz. Bol şans diliyorum.
karacengelismail

kişi bu mesajı beğendi.

Ahrefs + Moz Pro + Semrush = " 10 Lira " ( 21 sayfalık web site seo raporu )
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 62 / 38
  • Ticaret 4, (%100)
çok teşekkürler

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Tam ve net olarak buradan başlamınızı öneririm. Bugüne akdar gördüğüm en doğru yaklaşımı yani borsada sahip olmanız gereken en önemli varlığı (SİSTEM) nasıl oluşturabileceğinizi örnekleriyle anlatıyor.

Site benim sitem değil belki merak edenler olursa. Ancak gerçekten başarılı bir arakdaş. Zaten şeffaf ilerliyor. Hazır balık vermek yerine kendi balık tutma sisteminizi geiştirmeniz için destek oluyor.

Birde aktif bir twitter hesabı var. Herkese açık. Herhangi bir ücret falan yok.

cihatnet cihatnet Rüzgara kapılmış gidiyorm Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Koordinatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 815
  • Beğeniler 442 / 99
  • Ticaret 14, (%100)
"Diğer yatırım araçlarını neden düşünmüyorsunuz? Altın, kira sertifikası, vadeli hesap?"

Borsa çok ilgi çekici olabilir doğru ama bir çok insan para kaybediyor burada. Riskli, sabırlı olmayan ve araştırmayan insan için ise dahada riskli...

- Arkadaşlarda söylemiş gruplardan, önerilerden uzak durun. (Öneri istiyorsanız yatırım şirketlerinin ve bankların tavsiyesine bakabilirsiniz)

- Kısa vadeli yatırımlar yenide Uzun vadeli yatırımlara yönelin. Sistemin işleyişini anlamaya çalışın, tecrübe edinin. Günü birlik alsa 100.000TL gibi paranız yoksa bir şey kazandırmaz ve tecrübe olmadığı için anaparanızın bir kısmını dahi kaptırabilirsiniz.

- Güvenilir şirketlerin hisselerini alın (Aselsen,Petkim,Thyao,Pegasus,Tupras vb.)
A şirketi şu kadar kazandıracakmış diyip almayın. Yukardaki şirketler size uzun vadede kaybettirmez örneğin.

- 10.000Tl paranız var diyelim; hepsini bir hisse yatırmayın, çeşitlendirin farklı sektör gruplarına ait şirketlerin hisselerini alının bu sayede zararınızı minimize edebilirsiniz veya artırabilirsiniz. Ayrıca alımların hepsini bir anda yapmayın, Örnek; 4.farklı hisse için 2.500tl limit koydunuz. 1. şirket THYAO
Alımları Grafiklere bakın, açılış kapanış, gün için taban ve tavan fiyatları 1 aylık seyri üzerinde biraz düşünün sonra THYAO 12.00TL'den işlem görüyor diyelim.
50 Hisse 11.50TL emri girin, 100 hisse 12.00TL girin, daha sonra gidişın hangi yöne olacağını düşünüyorsanız örneğin aşağı gitme olasılığı yüksek ozaman 50 tanede 11.00TL emir koyun. Ortalama maliyeti her zaman aşağı düşürmeye çalışın.

- Hisselerinizin hedeflerini belirleyin, örneğin YYAPI 0,32TL iken 1.000 adet aldım. Nerede satacağım? Veya %kaç kar elde etiğim de satacağım. Veya karar zarar edersem nerede duracağım. Hedefiniz olsa, sürekli, insan oğlu sırtlarına yenik düşüyor ve sonuç tamamen hüsran. 1000 lotumu 0,50TL'ye geldiğinde satacağım diyin.

-En önemlisi ne kadar risk alırsanız o kadar kazanırsınız. Ama 10.000TL birikiminiz varsa götürüp bunu riske etmeyin.
sterk karacengelismail

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Borsayı oyun değilde bir İŞ, MESLEK olarak görmediğiniz sürece, sabrınız yoksa, strese gelemiyorsanız girmeyin derim. Ekran izleyip yukarıdaki şartlara uymak neredeyse imkansızdır.
cihatnet

kişi bu mesajı beğendi.

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
her zaman şirket değerine yatırım yapın kar oranlarını dikkate alın
karacengelismail

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al