wmaraci reklam

Hayırsever Warren Buffett Milyon Dolarlık Bağışıyla Yine Takdirleri Topladı!

6 Mesajlar 1.123 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Warren Buffett, yaptığı büyük bağışla yine tüm dünyanın takdirini kazandı.
İşte ünlü iş adamının milyar dolarlık bağışı hakkındaki detaylar:

Sıfırdan başlayıp dünyanın en başarılı iş adamları arasına giren Warren Buffett, alçakgönüllülüğü ve hayırseverliği ile de milyonların sevgisini kazanmış bir isim. 2014 yılının sonunda 74.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Warren Buffett, hem yatırımları hem de yardımlarıyla adından sık sık söz ettiriyor. Son bağışı da bunlardan bir tanesi!

Her sene milyarlarca dolarlık bağış yaptığı bilinen Warren Buffett, 2010 yılında “The Giving Pledge” isimli bir hareketle servetinin büyük bölümünü bağışlama kararı almış ve diğer zenginleri de kampanyaya davet etmişti. Ayrıca Warren Buffett; Forbes 2017 verilerine göre şu anda da Bill Gates’den sonra dünyanın en zengini!

Akıllıca yaptığı yatırımlarının yanı sıra hayırseverliğiyle de tanınan Warren Buffett, en babacan milyarderler denildiğinde akla gelen ilk isim oluyor.

Yatırımcı, kısa süre önce Berkshire Hathaway hisselerinin 3.17 milyar dolarlık kısmını 5 ayrı vakfa bağışladı.

Bağış yaptığı kurumlar arasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates tarafından kurulan dernek de var.

Warren Buffett’tan 2.42 milyar dolarlık bağış alan Bill & Malinda Gates Foundation isimli kuruluşun yoksullukla mücadele, sağlık ve eğitim gibi konularda çalışmalar yaptığı biliniyor.

Neticede; sevilen yatırımcı ve iş adamının 2006’dan bu yana kadar yaptığı toplam bağış, yaptığı son yardımla 27.54 milyar dolara ulaşmış oldu.

Kaldı ki bu rakamın daha çok artacağı açıkça ortada! Ne diyelim; “insanın cüzdanı değil gönlü zengin olmalı” dersini en iyi verenlerden biri olan Warren Buffett’i biz de dünyayla birlikte saygıyla alkışlıyoruz.

Kaynak: https://paratic.com

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.
wmaraci
reklam

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
bu tip insanların hayır yaptığına inanmak zor, vakıf üzerinden vergi mi kaçırıyorlar, kirli para döngüsü mü oluşturuyorlar bilemiyorum ama hayrına beş kuruş verecek insanlar değil bunlar. siz "Allah razı olsun Warren Buffett"diyen birine rastladınız mı ?

Şimdi tövbe zamanı..

ZADEGAN ZADEGAN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 50 / 45
  • Ticaret 7, (%100)
hepyasemin Bağış yaptığı yerlerde genelde yabancı yerler. "Allah razı olsun Warren Buffett" demeleri için 1- Türkçe bilmeleri 2- Allah'a inanmaları gerekiyor 3- Sana takıldığım için bana kızma neşeli bir ortam oluşsun istedim :)) (Ama bir yandanda sana katılıyorum yani illaki yardım ediyordur ama bu adamlar büyük adamlar ne dönderdikleri belli olmaz)
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
vergi kaçırmak için + reklam için böyle şeyler yapıyorlar. Hakikaten birilerine yardım etselerdi afrikada açlık kalmazdı. parayı paravan vakıf ve dernekleri arasında döndürüp gerisin geri kendi kasalarına koyuyorlar.

Şimdi tövbe zamanı..
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

altaybilgin altaybilgin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 105 / 148
  • Ticaret 0, (%0)
Warren Buffet, tüm dünyada hayırseverliği ve mütevaziliği ile nam yapmış yer kürenin en zengin insanlarından biri.

Örneğin Ali Ağaoğlu hiç kimsenin hayırsever olarak nitelendiremeyeceği biri.

Yani din - dil'den önce insanın hayırsever olması gerek.
Bayro

kişi bu mesajı beğendi.

Hayat sıradan bir bakış açısıdır.

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
Adamların bağışları bile olay oluyor.
altaybilgin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al