wmaraci reklam

C# mı? - C++ mı?

27 Mesajlar 5.701 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
BrutalStar Anladım teşekkür ederim. Peki bu yeni gelen mvc 6 ile birlikte şuan çok daha performanslı ve esnek bir yapıya kavuştu diye duydum. Ayrıca frameworklerin açık kaynak olması da çok iyi bir gelişme galiba. Mvc 6 ile sadece lazım olan referansları dahil ediyorsunuz falan gibi yazılar okumuştum. Ayrıca platform sorunu da kalmadı galiba. Bu konuda bilginiz var mı yada bir kaynak önerebilir misiniz şöyle bir genel kültür amaçlı... :)

wmaraci
reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

BCanKARA adlı üyeden alıntı

BrutalStar Anladım teşekkür ederim. Peki bu yeni gelen mvc 6 ile birlikte şuan çok daha performanslı ve esnek bir yapıya kavuştu diye duydum. Ayrıca frameworklerin açık kaynak olması da çok iyi bir gelişme galiba. Mvc 6 ile sadece lazım olan referansları dahil ediyorsunuz falan gibi yazılar okumuştum. Ayrıca platform sorunu da kalmadı galiba. Bu konuda bilginiz var mı yada bir kaynak önerebilir misiniz şöyle bir genel kültür amaçlı... :)

Hocam hepsi olmadı, .net in bazı kısımları açıldı, xna yerine monogame geldi bir de. Açık kaynak konusunda başka bir ilerleme de, IronPython, ileride python windows a yüklü olarak gelecek diye söylentiler var. Şuan için .net in açık kısımlarına şuradan bakabilirsiniz: https://github.com/dotnet

Hocam normalde de zaten kullanacağınız referansları dahil edersiniz, başından beri böyleydi bu olay, yanlış bi duyum almışsınız sanırım.

Platform sorunu kalmadı derken, C# için evet kalmadı. Mono, Xamarin vs. gibi çözümlerle artık her platformda C# yazılabiliyor. En basitinden şuan en popüler oyun motorlarından biri Unity ve C# ile her platforma oyun geliştirebiliyorsunuz. Ama her ne kadar C# = .NET (gücünü .netten alır) olsa da, en azından bi forum konusu için C# != .NET diyebiliriz sanırım. Ama .NET olmadan C#'a ne denli ihtiyaç duyulur bu da tartışılır.

Şuraya bakabilirsiniz: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/dn771552.aspx

Bu arada, windows ya da C# kullanmıyorum.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
BrutalStar hocam Sizden bir ricam olucak :) c# (ASP.NET) Mi ? - C++ mı ? evet diye bilirsiniz şu daha kolay veya sana kalmış ikisinide ögrenmemek icin bir sebebim yok ama c++ bana daha sıcak geliyor gelecegi olan ve daha avantajlı olan dil sizce hangisidir ?

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

THEX3T4R adlı üyeden alıntı

BrutalStar hocam Sizden bir ricam olucak :) c# (ASP.NET) Mi ? - C++ mı ? evet diye bilirsiniz şu daha kolay veya sana kalmış ikisinide ögrenmemek icin bir sebebim yok ama c++ bana daha sıcak geliyor gelecegi olan ve daha avantajlı olan dil sizce hangisidir ?

Hocam işin teorik yanını bırakıp Türkiye için seçenekleri sunuyorum;
C# + bir kaç yıllık tecrübe = ortalama bir yazılımcı maaşı ya da biraz daha fazlası
C# + beş yıldan fazla tecrübe = çok güzel para
C# + kendi işimi yapayım = hızlı üretim, freelance için uygun

Cpp + bir kaç yıllık tecrübe = sürünürsün
Cpp + beş yıldan fazla tecrübe = çok kral para
Cpp + kendi işimi yapayım = öyle bir dünya yok

C# seçersen, daha çok yeni teknolojileri ve yazılım geliştirme metodolojilerini araştırman gerekecek. Çünkü her gün her hangi bir işi senin yerine yapabilecek kütüphaneler, frameworkler ya da uygulamalar çıkıyor.

C++ seçersen, biraz kafa patlatman gerekecek. Daha çok algoritmalar, hafıza yönetimi, pointerlar, performans değerlendirmeleri ve bol bol null pointer exception, segmentation fault core dumped falan filan.
C++ için artık birşeylerin değişeceğini sanmıyorum, artık oturmuş bir dil.

Biraz kafa karıştırayım; eğer C# yerine C++ seçtiysen, şimdi bir seçim daha yap ve C++ mı golang mı sorusunu sor.

Eğer C# seçtiysen, Java mı C# mı diye tekrar sor, kendine uygun olanı seç.
mhalat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
BrutalStar hocam biri geliyor c++'dan şaşma diyor biri geliyor c#'dan şaşma diyor ne yapim iyice kafa gitti :/

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

THEX3T4R adlı üyeden alıntı

BrutalStar hocam biri geliyor c++'dan şaşma diyor biri geliyor c#'dan şaşma diyor ne yapim iyice kafa gitti :/

Programlamaya yeni başlayacaksan, C++ yerine C# öğrenmen daha iyi olur. Daha açık bir söz dizimi var C++'a göre. Biraz da ingilizcen varsa olayı kavraman çok uzun sürmez.

• Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar öneriler ve kendi görüşüme göre dün c++ kitap ve egitim seti satın aldım tüm yorumlar icin teşekürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al