wmaraci reklam

C# mı? - C++ mı?

27 Mesajlar 5.698 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Arkadaşlar bir kac gün önce bir konu actım ve web tasarımmı ? yazılımmı ? diye sizin yorumlarınız sayesinde yazılım tercih ettim şimdide bir kac kişi kafamı karıştırdı.
Ben C# veya c++ uzmanlaşmak istiyorum tek alanda az c# bilgim var ama yeterli oldugunu sanmıyorum. ve kitap veya egitim setleri satın alarak yürümek istiyorum.
Sizce C# mı ? C++ mı ? ve neden yazarsınız sevinirim. :)

Arkadaşlar bir görüşüm var oda şöyle c++ bir coklu dil yani c++ ile herşey yapılır bir makina dili aynı zamanda ama c++ düşme ihtimali oldugunu zannediyorum ben c++ kitapları satın alıp belirli bir düzeye geldikten sonra kolay olacagını zannederek c# gecip ordanda asp.net'e gecmeyi planlıyorum ama aldıgım duyuma göre Microsoft PHP Satın almış sizce Microsoft ASP.Net'i yükseltmek icin PHP Batırırmı yoksa ASP.NET Bir kenara atıp PHP Yükseltir. bunlarıda yorum olarak yazarsanız sevinirim :)

wmaraci
reklam

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Dünya genelinde açık kaynak kodlu bir şeyi nasıl satın alacak microsoft bunu pek anlamadım. Bence gereksiz bir söylenti. :) Çok büyük projelerde isminiz geçmeyecekse c++ ile uğraşmak anlamlı mı sorusunu hep sormuşumdur.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
c++ ile multiplatform bir ürün yapmak varken niye C# ile sadece windowscuları hedef alasınız ki ?

Qt ile yazıp her sistemde çalışmasını sağlayabilirsiniz c++ bulunmaz bir nimettir.C# çok gereksiz bir dil C# yarıne java öğren daha iyi aynı şekilde gene multiplatform ve daha iyi bir dil androide bile uygulama yazabilirsiniz yani C# boş bir dil

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
programa dilini seçmeden önce kendinize sormanız lazım.ben ne yapmak istiyorum? daha sonra da yapmak istediğim proje için en uygun dil hangisi diye araştırmaya başlarsınız.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

c++ ile multiplatform bir ürün yapmak varken niye C# ile sadece windowscuları hedef alasınız ki ?

Qt ile yazıp her sistemde çalışmasını sağlayabilirsiniz c++ bulunmaz bir nimettir.C# çok gereksiz bir dil C# yarıne java öğren daha iyi aynı şekilde gene multiplatform ve daha iyi bir dil androide bile uygulama yazabilirsiniz yani C# boş bir dil

Hocam aklımda c++ var zaten ama c++ düşmesinden korkuyorum :)

Ek Olarak:

mrgun adlı üyeden alıntı

programa dilini seçmeden önce kendinize sormanız lazım.ben ne yapmak istiyorum? daha sonra da yapmak istediğim proje için en uygun dil hangisi diye araştırmaya başlarsınız.

Oyun(android ve pc) ve yazılım (destkop uygulamaları) ile bunlar icin zaten en uygun c++ diye düşünüyorum :)

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
ikiside işe yar ikiside ekmek kapısı , c ++ başla c# öğren

• Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Graybilisim hocam böyle bir şeyi ilkkez senden duyorum insanlar c#'den c++ geciyor sen c++'dan c#'a gec diyorsun ? c++ daha köklü ve daha saglam degilmi ?

Siberdanismanlik Siberdanismanlik Google Adwords Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Google Reklam Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 227 / 228
  • Ticaret 48, (%100)
köklü fakat bana kalsa c den başlarım ilk sonra da c++ geçerim sonra c# ama her dile hakim olmak diye birşey yok. opp mantığını anlaman gerek.

• Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Graybilisim c++ opp mantıgı daha geniş diye biliyorum nesne yönelik cünki ? c# ise detkop sınırlı yani ? c++ da daha iyi ögrenmezmiyim

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
:) Bolca bilgi kirliliği olmuş.. c# desktop sınırlı yani? :(( yapma be güzel kardeşim.

opp -> oop mantığı nedir :)

c++ 'ta olupta, daha üst seviye c++ atası olan c# ve java gibi dillerde olmayan tek kayda değer özellik oop bakımında multi inheritance'tır.. Genişleyen projelerde Multi inheritance'ta kolaylığından daha çok, başa bela bir özellik olmaya başlar ..

C++ yazmak yani ekstrem bir ihtiyaç yoksa hamallıktır. İşte sağlam bir grafik rendering kit yazmayacaksan, yüksek ölçekte bir io işlemi yapıp kendi işine serializer'ını yazıp, yüksek ölçekte datayı manupile etmeyeceksen.. herhani bir oyun motoru yüksek grafik isteyen yazmayacaksan, tercih etmek cümlemin başında belirttiğim gibi sadece hamallık!

"@mrgun, sorduğu soru konu içindeki en makul post.."

ihtiyaca göre dil.. C++ yazınca dünyayı kurtarmıyorsun, C# yazıncada sınırlı kalmıyorsun. Mikisoft'u sevmesemde C# adam akıllı yaptığı ender ve güzel şeylerden birisidir.
Modexl8787

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al