wmaraci reklam
lidertakipci

Programlamaya giriş mi ? HTML5 CSS3 mü?

14 Mesajlar 3.578 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Web tabanlı uygulamaları öğrenmek istiyorum bunun için nereden başlamalıyım diye sormuştum htmlden başla demişlerdi şimdi de soruyorum Programlamaya giriş kitabımı yoksa HTML5 CSS3 kitabımı yardımcı olur bana en başından başlamam için.

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

nactumu nactumu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 154
  • Beğeniler 1 / 30
  • Ticaret 9, (%100)
html5 geleceğin nimetlerinden

edit: hem html çok fazla zamanını almak 2 günde terimleri kavrarsız düzenli olarak aşamlı şekilde tasarımlar yaparsan 3. temanda ezbere kodlamalar yapabilirsiniz yani bu html'ye zaman ayırsan bile php öğrenemeyeceğin anlamına gelmez.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Evet yardım edin.

mevLutt mevLutt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Tabi ki HTML & CSS öğrenmek programlamadan çok daha iyidir . Programlamanın size programcılık bölümü okumadan pek yararı olmaz . Kendi yaptığınız programlardan da yüksek gelir elde edeceğinizi sanmıyorum çevreniz olmadıkça . O yüzden başlangıç olarak css ve html öğrenin.
mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim o zaman HTML5 & CSS3 Kitabını alayım sonrasını yine sorarım buradan :D

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)

mevLüt adlı üyeden alıntı

Tabi ki HTML & CSS öğrenmek programlamadan çok daha iyidir . Programlamanın size programcılık bölümü okumadan pek yararı olmaz . Kendi yaptığınız programlardan da yüksek gelir elde edeceğinizi sanmıyorum çevreniz olmadıkça . O yüzden başlangıç olarak css ve html öğrenin.

Bu nasıl yanlış bir düşüncedir. Html ve CSS yaklaşık bir ayda kavranabilecek bir şey zaten fakat programlama öğrenmeden bu işlerle uğraşıyorum demeyin. Sadece arayüz tasarımcısı dahi olsanız yazılım temelini ve yapılabilecek şeyleri bilmeden hiçbir şey yapamazsınız. HTML ve CSS ile beraber programlamaya her zaman önem gösterin.
Not: 16 yaşındayım ve 3. ayında seo ve reklamsız 300+ hit alan farklı konsept bir web sistemim var. PHP sağolsun.

wordpressyapalim.com

jsdev jsdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 23 / 168
  • Ticaret 0, (%0)
Programlama öğrenmek istiyorsan tabiiki de Programlamaya Giriş ama yok ben işin görsel kısmındayım diyorsan HTML5&CSS kitabı uygun olur, her ikisin öğrenmek istiyorum ama hangisinden başlayacağımı bilmiyorum dersende bu sana bağlı bi olay,mesela önce programlama öğrenirsin, sonra tasarım sonra tasarımı script'e giydirirsin,ya da tam tersi önce tasarım sonra programlama ama tavsiyem ilk önce "HTML"

Buraya yakında yeni proje gelecek Coming soon!

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

Blobal adlı üyeden alıntı

Bu nasıl yanlış bir düşüncedir. Html ve CSS yaklaşık bir ayda kavranabilecek bir şey zaten fakat programlama öğrenmeden bu işlerle uğraşıyorum demeyin. Sadece arayüz tasarımcısı dahi olsanız yazılım temelini ve yapılabilecek şeyleri bilmeden hiçbir şey yapamazsınız. HTML ve CSS ile beraber programlamaya her zaman önem gösterin.
Not: 16 yaşındayım ve 3. ayında seo ve reklamsız 300+ hit alan farklı konsept bir web sistemim var. PHP sağolsun.

300+ hit çok mu ? Bu adam php demiyor programlama diyor . Önce neyin ne olduğunu öğren . Ayrıca yazdıklarını da dikkatli oku . Nereden başlamalıyım diyor ? 3 ayda öğrenip bırakayım demiyor..

Bence yaşına göre al bir kitap oku , Türkçe'yede güzel çalış cümlede anlam konularına falan..

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
peki abicim öyle olsun :) Türkçe'de öğrenirim. PHP'mi de kodlarım. Bu arada sanırım PHP'de bir programlama dili. Web programlama...

wordpressyapalim.com

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

Blobal adlı üyeden alıntı

peki abicim öyle olsun :) Türkçe'de öğrenirim. PHP'mi de kodlarım. Bu arada sanırım PHP'de bir programlama dili. Web programlama...

Sana göre öyle fakat bu kitaba göre böyle. Programlama denilince bu sektörde php kavramı yanlış olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al