wmaraci reklam

SQL SERVER 2012 Bağlantısıyla Yapılmış Programı 2014 e Çevirme ve C# ta kodlama YARDIM!

7 Mesajlar 1.284 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DARHALL DARHALL skype: d4rhall Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba değerli forum üyeleri. Elimde bir otomasyon var 2012 yılındaki sql server ile yapılmış benim elimde sql server 2014 var. C# ta ona göre oluşturulmuş tabii. Bir türlü giriş yapmıyor sql e sabahtan beri bayağa araştırdım. Bir kere giriş yaptırdım birşeyleri silerek onda da form ekranları hata verdi ne yazık ki :( bunu çözümü nedir bir yardımcı olur musunuz? 2015 Sürümü var visual studionunda.

hata mesajı:

http://prntscr.com/ew50wf

An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in System.Data.dll

Additional information: Sunucuyla bağlantı kurulurken ağ ile ilgili veya örneğe özel bir hata oluştu. Sunucu bulunamadı veya sunucuya erişilemiyor. Örnek adının doğru olduğunu ve SQL Server'ın uzak bağlantılara izin verdiğini doğrulayın. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Belirtilen Sunucuyu/Örneği Bulma Hatası)

------------

hizmet yöneticisine girip aktifleştirmeleri yaptım olmadı. User id password girdim data source kısımlarına ondan sonra oldu ama formlar hata verdi dediğim gibi. Bir yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

post işleri,wp smf kurulumları ve eklentileri,harici harddisk dolumu işleri yapılır.
wmaraci
reklam

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
baglanmaya calıstığın sunucunun 1433 portu açık ve sql server servisi ayakta çalışıyor mu kontrol etmelisin.

telnet sunucuip 1433 -> telnet kontrol tcp ip baglantı için (command console'dan) tabi telnet protokolü yüklü olması lazım

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
local e bağlanmaya çalışıyorum hocam. data source . yazıyorum ama programın orjinalinde :

Data Source=.\SQLEXPRESS;Initial Catalog=EBiletProgrami;Integrated Security=True

şöyle bir satır var ama benim sql böyle değil; SQLEXPRESS yani bunu siliyorum sonrakinide siliyorum user id password yazdığımda olmuştu ama formlar hata verdi dediğim gibi :(

post işleri,wp smf kurulumları ve eklentileri,harici harddisk dolumu işleri yapılır.

sercey sercey Çözümeks Web Tekn. Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Programcısı
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 12 / 30
  • Ticaret 6, (%100)
Muhtemelen bağlantı cümlesi hatalı. Normalde 2012 ile 2014 arasında fark olmaması gerekli. Ancak siz sql server'i kurarken güvenlik kısmında değişiklik yapmışsanız bundan kaynaklanabilir.

Kurulumunuza göre connection string'i değiştirin. Buradakileri deneyebilirsiniz.

Birde Trusted yerine Standart security ise kullanıcı olarak "sa" deneyebilirsiniz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

sercey adlı üyeden alıntı

Muhtemelen bağlantı cümlesi hatalı. Normalde 2012 ile 2014 arasında fark olmaması gerekli. Ancak siz sql server'i kurarken güvenlik kısmında değişiklik yapmışsanız bundan kaynaklanabilir.

Kurulumunuza göre connection string'i değiştirin. Buradakileri deneyebilirsiniz.

Birde Trusted yerine Standart security ise kullanıcı olarak "sa" deneyebilirsiniz.

sa ya şifre 1 oluşturmuştum sadece mixed modu kullanabilmek için. Kurulum aşamasında öyle anlatıyordu yani. Teşekkür ediyorum deneyip yazacağım tekrar saolun :)

• Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 20 / 14
  • Ticaret 2, (%100)

YazılımMimarı adlı üyeden alıntı

baglanmaya calıstığın sunucunun 1433 portu açık ve sql server servisi ayakta çalışıyor mu kontrol etmelisin.

telnet sunucuip 1433 -> telnet kontrol tcp ip baglantı için (command console'dan) tabi telnet protokolü yüklü olması lazım

sercey adlı üyeden alıntı

ikinizide çok teşekkür ediyorum :) sercey'in attığı çözüm başta işe yaramamıştı.

Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User Id=myUsername;
Password=myPassword;

şu satırı kullandım. En son bırakıcaktım olmuyor diye password deki noktalı virgülü kaldırınca düzeldi :D :D :D demeki ümidi kesmek gerekiyormuş arada :)

Vakit ayırıp verdiğiniz güzel yanıtlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum beyler saolun var olun ;)

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
şeytan ayrıntıda gizlidir..

kolay gele.
DARHALL

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al