wmaraci reklam

Yazılıma nasıl başlamalıyım;

25 Mesajlar 3.429 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Udemy youtube'da tonla çöp içerik var, zamanına yazık. Programlamaya başlamak için en iki şey var matematik ve ingilizce. Emin ol kod yazmak işin %10-20'si. Matematik ve ingilizceyi iyi derecede bilmiyorsan iki saatte öğreneceğin şeyi onlarca hatta yüzlerce saatte öğrenirsin.

no time for caution
wmaraci
reklam

barisylmz53 barisylmz53 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Çaylak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Matematiğim çok iyi, mantığı ve algoritmaları anlayabilmekte güçlük çekmiyorum. İngilizcem vasat halde, onu düzeltmem gerek. Şuan benim gibi olupta kafasında soru işareti olanlar btkakademi.gov.tr üzerinden derslere başladım, şimdilik iyi gidiyor, öneririm.

r137 r137 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webdev
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
ilgi alanını çekecek bir alan bulup ona yönelmen mantık olacaktır. örneğin webe yönelmeyi düşünüyorsan az biraz php python öğrenip bunlarla somut bir şeyler yapmaya başlayınca da ha da motive olursun. yoksa hep teori hep ders olarak görürsen bir yerden sonra yük gibi gelip ara verebilir, bıkabilirsin. buna izin vermemen gerekiyor. sürekli ilgi çekecek birşeyler bulup araştırıp öğrenmek gerekiyor.
barisylmz53

kişi bu mesajı beğendi.

Decatos Decatos Software Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** S**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İşin özü şu ki hangi platformdan başlarsan başla(Kitap ve pdf ten ziyade videolu içerik benim fikrimce daha iyidir. Çünkü diller, teknolojiler sürekli gelişmekte. Bu gelişmeler ile birlikte pdf ve kitaplar biraz daha geri kalabiliyor o yüzden video izleyip sürekli güncel içeriklere göz gezdirmen senin yararına olacaktır.) öğrendiğin şeyi önce öğrendiğin anda daha sonra önünde herhangi bir belge, video olmadan kendi başına uygulamaya çalışmak olacaktır. Öğrendiklerinden kendince farklı şeyler türetmeye çalışman yine senin yararına olacaktır. Diğer bir husus ise araştırmacı bir yapın olması gerekiyor. Yoksada kendini bu yolda ilerletmen iyi olur. Çünkü yazılım işi ile uğraşan bir kişi sürekli sorunlar ile karşılaşır. Bu sorunları çözmenin en iyi yolu da araştırmaktan geçiyor. Diğer bir husus ise sevdiğim bir hocamın bir lafı vardı. "Yazılımcı olacak veya olmuş kişi uykuyu çok sevmemeli. Eğer uykuyu çok seviyorsa o kişi yazılımcı olamaz derdi." Buradan da kendine bir pay çıkarabilirsin. Umarım bu yolda ilerleyip, pes etmeyip güzel başarılara imza atarsın.
barisylmz53

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zumrutmedya zumrutmedya zumrutmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 42 / 49
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba dostum, 1milyonistihdam yazılımcı projesine göz atmanı tavsiye ederim. Btkakademi üzerinden istediğin eğitimi kapsamlı olarak alabilirsin, ayrıca eğitim sonu hem cv ne işlenir hemde belge alırsın.
barisylmz53

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Çaylak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Decatos adlı üyeden alıntı

İşin özü şu ki hangi platformdan başlarsan başla(Kitap ve pdf ten ziyade videolu içerik benim fikrimce daha iyidir. Çünkü diller, teknolojiler sürekli gelişmekte. Bu gelişmeler ile birlikte pdf ve kitaplar biraz daha geri kalabiliyor o yüzden video izleyip sürekli güncel içeriklere göz gezdirmen senin yararına olacaktır.) öğrendiğin şeyi önce öğrendiğin anda daha sonra önünde herhangi bir belge, video olmadan kendi başına uygulamaya çalışmak olacaktır. Öğrendiklerinden kendince farklı şeyler türetmeye çalışman yine senin yararına olacaktır. Diğer bir husus ise araştırmacı bir yapın olması gerekiyor. Yoksada kendini bu yolda ilerletmen iyi olur. Çünkü yazılım işi ile uğraşan bir kişi sürekli sorunlar ile karşılaşır. Bu sorunları çözmenin en iyi yolu da araştırmaktan geçiyor. Diğer bir husus ise sevdiğim bir hocamın bir lafı vardı. "Yazılımcı olacak veya olmuş kişi uykuyu çok sevmemeli. Eğer uykuyu çok seviyorsa o kişi yazılımcı olamaz derdi." Buradan da kendine bir pay çıkarabilirsin. Umarım bu yolda ilerleyip, pes etmeyip güzel başarılara imza atarsın.

Cidden çok teşekkürler yazdıklarınızı okurken kendimi buldum :) Uykuyu sevmeyen sorunlara çözüm üretmeye çalışan güncel olan her şeyi takip eden biriyim. Ama sabırsızlığım beni benden alıyor :D Hemen profesyonel olmak istiyorum :D Bakalım ne olacak haberdar ederim

• Üyelik 24.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Çaylak
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

zumrutmedya adlı üyeden alıntı

Merhaba dostum, 1milyonistihdam yazılımcı projesine göz atmanı tavsiye ederim. Btkakademi üzerinden istediğin eğitimi kapsamlı olarak alabilirsin, ayrıca eğitim sonu hem cv ne işlenir hemde belge alırsın.

Şuan oradan eğitim alıyorum teşekkür ederim :)

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
yapay zeka(makine öğrenmesi, derin öğrenme) ile ilgilenmiyeceksen python öğrenmene gerek yok
ilk önce alan seçmelisin o alanda ilerlemelisin mobil ise kotlin swift flutter react native öğren
web ise .net core, node.js front end için react.js vue.js öğrenebilirsin oyun için c# c++
öğren
ama benim favori dilim javascript
barisylmz53

kişi bu mesajı beğendi.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Decimas adlı üyeden alıntı

Udemy youtube'da tonla çöp içerik var, zamanına yazık. Programlamaya başlamak için en iki şey var matematik ve ingilizce. Emin ol kod yazmak işin %10-20'si. Matematik ve ingilizceyi iyi derecede bilmiyorsan iki saatte öğreneceğin şeyi onlarca hatta yüzlerce saatte öğrenirsin.

Bu görüşe kesinlikle katılmıyorum. 13 yıldır web programlama ve 7 yıldır elektronik sistemleri üzerinde programlama yapıyorum. İngilizce'mde çok iyi değildir. Teknik dokümanları zar zor okurum. Matematik ise yine süper diyemem. Ama çalıştığım her şirkette nice mühendisler benim altımda benden destek alarak bir şeyler yapıyorlar. Bunu böbürlenmek için söylemiyorum. Bu şekilde kesin ve bir kanunmuş gibi konuşarak insanların hevesini kaçırabilirsiniz. Elbette çok iyi İngilizce bilmek sizi öne geçirir. Türkçe kaynak sıkıntısından kurtulup uluslararası araştırmaları daha rahat yapabilirsiniz. Ama olmazsa olmaz değil. Önce kafa olacak, beyin kod yazmaya uygun olacak. O programlama mantığını kurabileceksiniz. İngilizce bilmek araştırmalarınızı hızlandırır, o kadar. Velhasılı kod yazmak İngilizce ve matematik yanında %10'luk bir pay değildir. Eğer öyle düşünüyorsanız daha yazılım dünyasının çok ufak bir bölümüyle tanışmışsınız demektir.
sametweb barisylmz53 systemcontrol

kişi bu mesajı beğendi.

Emr7Yldrm Emr7Yldrm Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
btk'nın sitesinden başlayabilirsin.Hangi platformda ilerlemek istiyorsan yılmadan devam et saçma sapan moral ve motivasyonunu düşüren yorumlara kulak asma udemy çok güzel bir platform iyi hoca bulursan güzel şeyler katabilir sana. Daha sonra benim yaptığım gibi mesela kendime bir site açtım oradaki amacım ise kendime online bir deftermiş gibi öğrendiklerimi aktarıyorum ziyaret eden kullanıcılarda yararlanabilir tabi ama ilk amacım kendi online defterimi oluşturmak birşey unuttuğum zaman hemen girip sitemden bakıyorum neyi nasıl yapıyodum diye kod örnekleriyle sanada tavsiyem bu şekilde öğrenmek istediğin bir yazılım dili hakkında bir web site aç kendine online defter olsun hemde ülkede yazılım ile ilgilenmek isteyen arkadaşlara Türkçe kaynak sunmuş olursun. Yılma saçma yorumlara kulak asma.

Btc Mining Oyna Para Kazan: https://bit.ly/2RUGqWt
A'dan Z'ye Php: www.kodlamax.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al