wmaraci reklam

Açılan Hosting-Domain'i Müşteriye Devretme Yönteminiz?

9 Mesajlar 2.006 Okunma
smmexpress

edonthebeach edonthebeach WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Freelance İçerik Editörü
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaşlar. html-css-JS ile kendimi geliştirmeye başladığım web tasarım dünyasında bir taraftan wordpress ile siteler geliştirerek kendime gelir elde etmeyi amaçlıyorum. Sipariş verecek birkaç kişi buldum ama kafama takılan bir soru var. Tecrübeli arkadaşlardan bu yöntem(ler) ile ilgili bilgi alabilirsem çok sevinirim:

-Hostin-domain sitelerinde kullanıcı adı şifre olmadan tabii ki satın alma işlemi yapılamıyor. Sorum şu: ben kendi adıma açtığım id-şifre ile aldığım domain-hosting hesabını müşteriye nasıl devredeceğim? Çünkü doğal olarak site yaptıran kişi "ben siteme fotoğraf yazı ekleyebileyim" diyor. Bu kullanıcı adı şifre olayı sıkıntı çıkaracak mı? Ona yeni bir hesap açsak ücretsiz devir mümkün müdür, mümkünse basit midir? Kendi hesap ve şifremi tabii ki vermek istemiyorum müşteriye ki müşteri sayısı arttıkça bu sorun olacak. Bu sorunun üstesinden nasıl geliyorsunuz, çözümü nedir? (site wordpress olacak)

Örnekle anlatırsanız kafamda daha iyi şekillenebilir. Ben mesela isimtescile üye oldum.

Cahilliğimi mazur görün, senelerdir bilgisayar kullanıyorum, web tasarım kısmında kodlamadan az çok anlıyorum ama isim hakkı, tescil işlerinden pek çakmıyorum, sizden bilgi almak istedim :)

wmaraci
reklam

kisabiara kisabiara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
hocam benim çalıştığım firma 60 gün transfer kodu vermiyo o yüzden bu benim içinde muazzam bir şey
-domain ve hostingi her zaman kendi adıma alırım
-Çünkü bazı uyanıklar hele bitir de para kolay iş gibi cümleler kurabiliyo
o yüzden bu bana güvence oluyo siteyi bitiriyorum eğer paramı alamazsam ( bu zamana kadar böyle bişey olmadı ama olmayacak anlamına gelmez) sitenin domain ve hostingini devretmiyorum
Sende kendini böyle garantiye alabilirsin
Bu arada devir teslim işleri kolay bir üyelik bir transfer kodu hepsi bu kadar
edonthebeach

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
cevabın için çok teşekkür ederim, gayet açıklayıcı ve benim de aklıma gelen "ya parayı alamazsak??" sorusunun cevabı oluyor. Benim istediğimde o aslında, parayı aldıktan sonra devir işlemini yapmak.

Aslında soru işaretlerim devam ediyor :

o devir işlemi sistemi nedir? Yani o aynı firma içerisinde müşteri hesap açıyor ve tüm yetkileri müşterinin hesabına mı devrediyoruz. (Tabii ki kilit kalkınca). Yani Facebook hesapları arasında sayfa-gruo yönetciliğinin devredilmesi gibi basit mi?

Bir de sizin çalıştığınız şirket nedir? Sanırım benimkinde de kurcalarken gördüm öyle bir 60 gün sınırını :)

• Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
ben yoncu ile çalışıyorum açılışına davet etmişlerdi o gün bugündür yoncu ile çalışırım sanırım 10 yıl olacak aynen öyle facebook grup sayfa yönetimi kadar basit
edonthebeach

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

73204 73204 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 05.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 374 / 202
  • Ticaret 26, (%96)
Merhaba
Yonetim için alana adi ve hosting devri yapmaniza gerek yok. Wp kulanacaksiniz zaten yonetilebilir panel bunu kendileri bilgi sahibi degilse yapamazlar sonuç olarak site yine bozulacak siz yine yapacaksınız, alternatif olarak ufak tefek yazi güncellemeleri firmamiza aittir diyebilirsiniz ve komple tasarım degistirme ucretlidir. Sözleşme en iyisi biz sözleşme ile devam ediyoruz.
edonthebeach

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında beceremeyecekleri az çok tahmin ediyorum fakat yine de kontrol onlarda olsun ve bir id-şifre sahibi olsunlar istiyorum. Çünkü ilk işim olduğu için tecrübesizce 2 senelik olacağını söyledim ve 2 sene boyunca devamlı site bakımıyla ilgili ulaşılmasını istemiyorum :)

Sanırım bu devretme işlemi şirketten şirkete değişebiliyor. Çok teşekkür ederim kisabiara , yöncü ile bu işlemin yapılabildiğini öğrendim, hemen kaydediyorum.

Acaba başka şirketlerle bu işlemi yapmış arkadaşlar var mı aramızda?

• Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
edonthebeach her şirket alan adını devretmek zorundadır sadece bazı şirketler şart koyabiliyo örneğin 60 gün gibi...
Eğer senden sitenin devredilmesi ile ilgili bir konu geçmiyorsa devretmeyebilirsin tercih meselesi bi yönetici şifresi verirsin olur biter ama benim müşteriler mi uyanık çıkıyo anlamıyorum hemen site kimin üzerine kayıtlı diye soruyolar :D
ben her halikarda devrediyorum yine de paramı alıyım benden çıksın iş :D
edonthebeach

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 5 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ben de aynen öyle yapacağım, parayı almadan devretmeyeceğim, ödemeden sonra devrediyoruz diyeceğim, parayı alınca devredeceğim. en mantıklısı o duruyor.

öyle şeyler duydum ki tabela reklam yapan arkadaşımdan: 3 aydır alamadığı 200 tl'sini almak için adamın ayağına gittiğinde laubali laubali "sen geldin ama ben para vermiycem ki" diyen mi ararsın, tabela dükkanının önündeki pazarda günde yüzlerce liraya peynir satmasına rağmen ufak 50 liralık panonun parasını "şimdi yok haftaya" diye yüzsüzlük yapan mı ararsın. o nedenle kendimi sağlama almak istiyorum.

Zaten birkaç site yaptıktan sonra domain hosting paralarını peşin isteyeceğim ki parayı alamazsak o bize kaçmasın :)
bu devirde en güzeli 50 kuruşa mal satıp nakit paranı almak ya, herkes uyanık olmuş..

• Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
edonthebeach yani kendini korumak için çeşitli yollar var hem müşteriyi kaçırmayan hem kendini sağlama alan yöntem bu. çünkü peşin isteyince ürken müşteri hiç birşey görmeden para vermek istemeyen müşteri. müşteri model model kendine en uygun savunma yöntemini bulursun umarım
başarılar dilerim.
edonthebeach

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al