freelance iş ilanları

Hemen Çıkma Oranını Nasıl Düşürebilirim ?

35 Mesajlar 4.266 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

metumeister metumeister WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci (Üniversite)
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 43 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
dreamfancy Çok teşekkürler.
lastpavel Yanıtlamayı unutmuşum. İçerikleri kendim yazıyorum. İleri seviye İngilizcem var.

Teknoloji gelecektir.
wmaraci
reklam

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam dediğim gibi 4.5 ay için çok az bi hit günlük 200 küsür falan olması lazım reklam yerleşimini iyi yapsanız bile kazanmanız zor hit arttırmanız lazım adwords reklamlarını tavsiye ediyorum
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.oneriajandam.com/

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
hocam gördüğüm yazılarınız kısa ve tema kısmında değişiklik yapmanız tavsiye edilir.
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 43 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Engin1709 Hocam 200 dediğiniz organik mi olmalı ? Yoksa günlük 200'ü geçiyor şuan sosyal medya sayesinde.

Teknoloji gelecektir.
wmaraci
wmaraci

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Organik trafik; kaliteli içerikler ile mümkündür. Belki yavaş ama doğru olan yöntem budur.

Sadece sosyal medya trafiği ile ziyaretçi çekmek pek mantıklı bir yaklaşım değildir.

Yabancı kaynaklarda izlediğim sitelerin çoğunluğu genelde 600 kelime üzerinde makaleler yazıyorlar. Hatta abartılı olanlar da var ve inanın ben bir çoğunu okurken sıkılmıyorum.

Yazı ne kadar kısa ve özensiz olursa ziyaretçinin sayfada kalma olasılığı o kadar düşük olacaktır. Halbuki bir yazınıza özen gösterdiğinizde sitenize gelen ziyaretçi diğer yazılarınıza da göz atmak isteyecektir. Bu da sitede kalma oranını yükseltir.

Tabii ki sadece kaliteli içerik yayınlamak çözüm değildir. Site hızlı açılmalı, mobil uyumlu olmalı (özellikle son dönemde google mobil trafiğe ağırlık vereceğini açıkladı) ve ssl olmalıdır. Tema seçimi de burada önemli rol oynuyor her açıdan.

Bu arada, yeni bir sitenin adwords reklam vermesini kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İyi forumlar herkese.
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Aslında bu işler biraz taktik ve insan psikolojisini anlama işi güzel kardeşim.Yoğunluk durumuma göre sana güzelce bu durumu açıklayacağım.Belki yeni bir konu bile açabilirim,faydalanabilir buradaki herkes :)
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

mrtrclb mrtrclb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1379
  • Beğeniler 538 / 538
  • Ticaret 7, (%100)
Hemen cikma oraniniz n11 morhipo vs kafa tutacak kadar iyi?? Dalga gecmiyorsaniz bence de reklam yerlesimi problemli
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Hemen çıkma oranı türkçeye yanlış çevrilmiş bir kelimedir gerçek karışılığı " bounce rate " zıplama yani kullanıcıların değiştirdiği sayfa sayısı olarak alabilirsiniz. Bunu düşürmek istiyorsanız kullanıcılarınızın bir makaleyi okuyup çıkmasını engellemeniz lazım.
Aklınıza ilk geleceği gibi kullanıcılarınıza okuduğu makale ile ilgili diğer makalelerinizi gösterebilirsizin. Böylece kullanıcı sitenizde gezinecektir ve reklam gösterimi daha çok olacaktır. Bu kazançlarınızıda arttırır.
Konuda okuduğum kadarıyla sosyal medyadan hit çekiyorsunuz, sosyal medyadan çektiğiniz hit ile googledan gelen hit size aynı kazandırmaz. Adsens sosyal medyadan gelen hite çok daha düşük tbm veriyor.
Sosyal medya paylaşımları iyidir sitenizin yükselmesinede yardımcı olur ama seo için yeterli değildir güzel bir link inşası yaparak google'da yükselmeye bakın.

mrtrclb Hiç sanmıyorum 0.8 hemen çıkma oranı olanları bile gördüm öyle büyük firmaların hemen çıkma oranı %40 olması imkansız gibi birşey.
Bir kere n11'e girip bir ürün arattığınızda bile hemen çıkma oranı düşmektedir. Birçok ürünü karşılaştırma olaylarını işe katmıyorum bile.
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 43 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
yilmaz70 Teşekkürler, dikkate alacağım.
siyahh Tamamdır hocam, çok teşekkürler. Önerilerinizi bekliyorum.
mrtrclb Yok dalga geçmiyorum. Dün ve bugün sadece 0.01 gelir sağladı. Otomatik reklamlar kullanıyorum.
mehmetmasa Demek ondan kazanamıyorum. Ben de hitlerin çoğunu sosyal medyadan çekiyordum. Teşekkürler!

Teknoloji gelecektir.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Reklam yerleşiminiz felaket. Sanırım adsensenin otomatik yerleşimini kullanıyorsunuz, az önce girdiğim bir postta reklamların üçünün de sidebarda olduğunu gördüm, bu yanlış. Reklamları yazının üstü, altı ve ortası olarak üçe bölmeli ve eğer makale uzunsa diğer reklamları da sidebara eklemelisiniz. Reklam yerleşimini elden geçirin.
metumeister

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al