freelance iş ilanları

İllegal Site Barındırma ?

8 Mesajlar 1.344 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MeteErdem MeteErdem Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ticaret, Serbest
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaşlar.
Benim merak ettiğim bir konu var. Sizler de rastlamışsınızdır, bazıları Türkçe olmak üzere birçok illegal site var internette ve başlarına hiçbirşey gelmiyor :)

Bu adamlar nasıl cezai işleme tabi tutulmuyor ? Savcılık host firmasına ulaşsa host firması ip adresini vermiyor mu yoksa başka yöntemi mi var bu işlerin ?

Böyle bir site açacağımdan değil sadece gerçekten merak ediyorum, nasıl barınabiliyorlar ?

wmaraci
reklam

ChipDukkani ChipDukkani Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret Projesi İşletiyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
hocam türkiyede normal bir dava bile seneler süren bir işlem. sanal ortamdaki suçlamaların davası açılabilmesi için 6 7 yıl beklemen gerek. şimdi şikayet etsen 6 7 yıl sonra resmi olarak anca kapatılır o site. hemen işleme sokmak istiyorsan bilişim polisine ihbar geç 1 hafta içinde yanıt alınıyor fakat hangikonuda olursa olsun yanıtları hep aynı. size bir belge örneği veriyor bunu doldurarak evinize en yakın savcılığa gidip suç duyurusunda bulununuz diyor. Fakat şimdi akp tayfasının yaptığı bir olaylardan biri ise bir siteyi hiç bir mazeret göstermeden kapatabilecekler. adamların asıl amacı kendileri hakkında yapılan bilgilendirme ve onların pisliklerini ortaya çıkartıcak olan siteleri hemen kapatmak. bu sayede akpyle ilgin varsa artık istediğin siteyi kapattırırsın ama normal türde bir sitenin mahkeme ile kapanması imkansıza yakın birşey. tabi bu suçlama bir vatandaş tarafından gelirse. bir devlet adamı şikayette bulununca anında site kapatılıyo 2 günde. işte adeletin olduğu bir ülke. umarım anlatabilmişimdir. istersen açabilirsin sitede bir rabia simgesi koy p*no paylaşsan bile kapatılmaz üstüne para bile kazanırsın çoğu reklamcı sana gelir. Kolay gelsin.
polat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam çok güzel anlatmışsın da siyasete dökemeyelim boşver :) Şimdi biri gelir tartışma çıkar falan gerek yok..

Ben şunu merak ediyorum devletin bazı birimleri takip ettiği halde içerisinde uyuşturucu kullanımını, bomba yapımı vb gibi pislik şeyleri anlatan Türkçe siteler var. Bir giriyorum adam nasıl terörist olunuru anlatmış veya başka bir siteye rastlıyorum pkk sempatizanları site açmış devlete, dine, atalarımıza saydırıyor.

Bu sitelerin sahiplerinin başına birşey gelmiyor mu nasıl korunuyorlar ? Siteleri kapatılmasa bile site sahipleri, yazı sahiplerinin başına birşey gelmiyor mu ?
Çünkü bir değil iki değil böyle binlerce pkk sitesi var veya başka amaçlı siteler var..

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
iyi takip edilmiyor usta herhalde. burası türkiye :)

Ek Olarak:

MeteErdem adlı üyeden alıntı

Hocam çok güzel anlatmışsın da siyasete dökemeyelim boşver :) Şimdi biri gelir tartışma çıkar falan gerek yok..

Ben şunu merak ediyorum devletin bazı birimleri takip ettiği halde içerisinde uyuşturucu kullanımını, bomba yapımı vb gibi pislik şeyleri anlatan Türkçe siteler var. Bir giriyorum adam nasıl terörist olunuru anlatmış veya başka bir siteye rastlıyorum pkk sempatizanları site açmış devlete, dine, atalarımıza saydırıyor.

Bu sitelerin sahiplerinin başına birşey gelmiyor mu nasıl korunuyorlar ? Siteleri kapatılmasa bile site sahipleri, yazı sahiplerinin başına birşey gelmiyor mu ?
Çünkü bir değil iki değil böyle binlerce pkk sitesi var veya başka amaçlı siteler var..

iyi takip edilmiyor usta herhalde. burası türkiye :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 15 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Valla hocam hayretler içerisindeyim nasıl bir ülkede yaşıyorsak bu tür siteleri devlet değil hackerlar kapatıyor :)

gog10 gog10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Valla hocam hayretler içerisindeyim nasıl bir ülkede yaşıyorsak bu tür siteleri devlet değil hackerlar kapatıyor :)

Katılıyorum..

(Torrent siteniz için içerik sağlayıcı arıyorsanız PM atınız.)

www.torrent-filmler.net

polat polat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

ChipDukkani adlı üyeden alıntı

hocam türkiyede normal bir dava bile seneler süren bir işlem. sanal ortamdaki suçlamaların davası açılabilmesi için 6 7 yıl beklemen gerek. şimdi şikayet etsen 6 7 yıl sonra resmi olarak anca kapatılır o site. hemen işleme sokmak istiyorsan bilişim polisine ihbar geç 1 hafta içinde yanıt alınıyor fakat hangikonuda olursa olsun yanıtları hep aynı. size bir belge örneği veriyor bunu doldurarak evinize en yakın savcılığa gidip suç duyurusunda bulununuz diyor. Fakat şimdi akp tayfasının yaptığı bir olaylardan biri ise bir siteyi hiç bir mazeret göstermeden kapatabilecekler. adamların asıl amacı kendileri hakkında yapılan bilgilendirme ve onların pisliklerini ortaya çıkartıcak olan siteleri hemen kapatmak. bu sayede akpyle ilgin varsa artık istediğin siteyi kapattırırsın ama normal türde bir sitenin mahkeme ile kapanması imkansıza yakın birşey. tabi bu suçlama bir vatandaş tarafından gelirse. bir devlet adamı şikayette bulununca anında site kapatılıyo 2 günde. işte adeletin olduğu bir ülke. umarım anlatabilmişimdir. istersen açabilirsin sitede bir rabia simgesi yok p*no paylaşsan bile kapatılmaz üstüne para bile kazanırsın çoğu reklamcı sana gelir. Kolay gelsin.
4

Son cümleye kadar katılıyorum.
ChipDukkani

kişi bu mesajı beğendi.

ChipDukkani ChipDukkani Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret Projesi İşletiyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 1, (%100)

polat adlı üyeden alıntı

4

Son cümleye kadar katılıyorum.

Teşekkür ederim hocam.

Ek Olarak:

hocam dediğim gibi türkiyede herşey siyasetin içinde dışında sandığın herşey aslında içinde.

Türkiye kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında yazı paylaş halkı kışkırtmaktan ve gruplaşmadan dolayı ceza yersin yada dışarıda bayrak as aynı suçlama geliyor. polis üstüne atlar biber gazı yersin sopa yersin.

Git PKK nın Aponun (küfür edecektimde wmaracı ailesine saygım var) posteriyle dışarı çık hiç bir şey olmaz sana.

İstediğin siteyi kur bir köşeyede rabia simgesini koy devlet tarafından sana sorun çıkmaz sadece hackerlere bulaşmadığın sürece :)

umarım anlamışındır.
MeteErdem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al