wmaraci reklam
lidertakipci

java'nın Geleceği??

24 Mesajlar 5.255 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
bugün kuzenim geldi kendisi 26 yaşında ve turkcell'de önemli bir mevkide çalışıyor ekibiyle birlikte (turkcell bayisi ile karıştırmayın)
Aramızda baya muhabbet oldu okul konusunda bilişim okuyorum ve php, html öğreniyoruz.Bunların bana ayakişi olduğu söyledi yani ileride bunlarla pek övünemeyeceğimi java ve veritabanının ise önünün açık olduğu söyledi sizce napmalıyım java öğrenmeye başlasam mı?

wmaraci
reklam

balporsugu balporsugu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 85 / 84
  • Ticaret 3, (%67)
övünmekten kastı neymiş acaba?Mark Zuckerberg html ile baya övünüyor da o yüzden söyledim.işini doğru yaptığında her zaman para kazanırsın ve saygı duyulursun.kendine gelecek seçerken http://stackoverflow.com/tags burayı kullan derim.burda yazılım dillerinin geleceği oldukça belirgin.java her platformda çalışıyor saatte bile o yüzden çok tercih ediliyor.ben c# üzerine yazılımlarımı geliştiriyorum.övünmek istiyorsa objective c yaz derim :D

rootrootroot rootrootroot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 15, (%100)
Ayak işi demekten kastı ney anlamadım ama şu an günü geçtim dakikada milyonlar kazanan sitelerde php kullanılması gözardı edilemeyecek birşey sanırım. nosql akımı ve golang,node.js,dart gibi platformlar önümüzdeki bi kaç yıl içerisinde çok şeyi değiştirecek.

• Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

balporsugu adlı üyeden alıntı

övünmekten kastı neymiş acaba?Mark Zuckerberg html ile baya övünüyor da o yüzden söyledim.işini doğru yaptığında her zaman para kazanırsın ve saygı duyulursun.kendine gelecek seçerken http://stackoverflow.com/tags burayı kullan derim.burda yazılım dillerinin geleceği oldukça belirgin.java her platformda çalışıyor saatte bile o yüzden çok tercih ediliyor.ben c# üzerine yazılımlarımı geliştiriyorum.övünmek istiyorsa objective c yaz derim :D

rootrootroot adlı üyeden alıntı

Ayak işi demekten kastı ney anlamadım ama şu an günü geçtim dakikada milyonlar kazanan sitelerde php kullanılması gözardı edilemeyecek birşey sanırım. nosql akımı ve golang,node.js,dart gibi platformlar önümüzdeki bi kaç yıl içerisinde çok şeyi değiştirecek.

hocam php ve ya html kötü anlamında dememişti.İşte para yok anlamında demişti yoksa yani projeni yapar hertürlü kazanırsın.

wmaraci
wmaraci

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Java Uzay Mekiğine gönderilen bir uydu da, bir arabanın Kontrol sisteminde, hatta elinize aldığınız bir oyuncakta bile kullanılan Dildir, hatta Endüstriel Robot kollarında bile Java kullanılır, Java ile beraber Oracle ( veri tabanı programlama) çok iyi öğrenirseniz iyi derece de kendi platformunuzda para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok Banka ve Güvenlik Firmaları java programlama dilini Kullanıyor. Kesinlike Tafsiye ederim Öğrenmenizi.

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Turkcell T50 si ile övünemezken kalkıp birde bünyesünde geliştirici çalıştırması ayrı bir ironi

ve ayak işi dediği html olmasa dünya üzerinde site kalmaz php desen öyle popüleritesi ve php ile yapılabilecek şeyler sınırsız

ben asp.net geliştiricisiyim ama kalkıpda php ye laf edemem dillerin hepsi kardeştir.Microsoft webmatrix niye çıkarttı sanıyor millet php den dolayı; C# söz dizimi Java ile aynıdır ufak farklılıklar dışında. arkadaşınızın kafası karışık gibi php ve html ye laf atmakda nedir ya

Cenkay Cenkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Web dillerinin geleceği çok parlak neden mi? Microsoftun bir projesi var, adını tam hatırlamıyorum. Amacı web dillerini kullanarak bütün mobil ve masaüstü platformalarda çalışabilen uygulamalar tasarlamak. Çok benzeri aynı zamanda Microsoftunda desteklediği bir proje varda malesef onunda adını unuttum :(

Canarslan12 Canarslan12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

Java Uzay Mekiğine gönderilen bir uydu da, bir arabanın Kontrol sisteminde, hatta elinize aldığınız bir oyuncakta bile kullanılan Dildir, hatta Endüstriel Robot kollarında bile Java kullanılır, Java ile beraber Oracle ( veri tabanı programlama) çok iyi öğrenirseniz iyi derece de kendi platformunuzda para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok Banka ve Güvenlik Firmaları java programlama dilini Kullanıyor. Kesinlike Tafsiye ederim Öğrenmenizi.

Aslında diğer mesajları alıntılardan gerekirdi ama bunu gören daha çok kişi var diye bunu alıntıladım.
Java 1 milyardan fazla makinede kullanılan bir dil(Java sitesinde yazan bu)
Php, c# çalıştıran sayısının yanında çok az kalır.
@skateboard ın kuzeninin ayak işi demesinin sebebi bunların çok kişi tarafından bilinmesi ve yapılmasıdır. PHP bilen birisi kolay bulunurken Java bilen birisi zor bulunur, Java biliyorsa zaten üst düzey şeyler yapıyordur ve iyi gelir elde ediyordur. Sizinle muhatap bile olmaz.(mübalağa yapıyorum)

Asıl fikrimi kısaca söylemek gerekirse php bilen birisi 1 kazanıyorsa aynı miktarda Java bilen 3 kazanır.

Java candır.
(Şuanda iyi derecede php,C# biliyorum. en geç 2 yıl sonra javada da bu kadar iyi(hatta daha iyi) olacağım)

Bi blogda(?) görmüştüm bu yorumu:
"Ben php öğrenmeyin demiyorum, hobi olarak yine öğrenin" :)

• Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

Canarslan12 adlı üyeden alıntı

Aslında diğer mesajları alıntılardan gerekirdi ama bunu gören daha çok kişi var diye bunu alıntıladım.
Java 1 milyardan fazla makinede kullanılan bir dil(Java sitesinde yazan bu)
Php, c# çalıştıran sayısının yanında çok az kalır.
@skateboard ın kuzeninin ayak işi demesinin sebebi bunların çok kişi tarafından bilinmesi ve yapılmasıdır. PHP bilen birisi kolay bulunurken Java bilen birisi zor bulunur, Java biliyorsa zaten üst düzey şeyler yapıyordur ve iyi gelir elde ediyordur. Sizinle muhatap bile olmaz.(mübalağa yapıyorum)

Asıl fikrimi kısaca söylemek gerekirse php bilen birisi 1 kazanıyorsa aynı miktarda Java bilen 3 kazanır.

Java candır.
(Şuanda iyi derecede php,C# biliyorum. en geç 2 yıl sonra javada da bu kadar iyi(hatta daha iyi) olacağım)

Bi blogda(?) görmüştüm bu yorumu:
"Ben php öğrenmeyin demiyorum, hobi olarak yine öğrenin" :)

hocam kuzenimin dediklerinin aynısını buraya yazmışsınız :) bende öğrenmeye başlıyacağım java bildiğiniz videolu dersler var mı sağlam olarak birde java için hangi program gerek

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Skateboard adlı üyeden alıntı

hocam kuzenimin dediklerinin aynısını buraya yazmışsınız :) bende öğrenmeye başlıyacağım java bildiğiniz videolu dersler var mı sağlam olarak birde java için hangi program gerek

Oraclenin kendi sitesi dururken başka yerlere bakmanızı önermem

http://docs.oracle.com/javase/tutorial/

Android uygulama yazacaz diye bi taraflarım çıkarken buradan yardım aldım arada unuttuklarıma falan baktım ben :) işinizi fazlasıyla görecektir...
Canarslan12

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al