Byboo adlı üyeden alıntı

Java Uzay Mekiğine gönderilen bir uydu da, bir arabanın Kontrol sisteminde, hatta elinize aldığınız bir oyuncakta bile kullanılan Dildir, hatta Endüstriel Robot kollarında bile Java kullanılır, Java ile beraber Oracle ( veri tabanı programlama) çok iyi öğrenirseniz iyi derece de kendi platformunuzda para kazanabilirsiniz. Bugün bir çok Banka ve Güvenlik Firmaları java programlama dilini Kullanıyor. Kesinlike Tafsiye ederim Öğrenmenizi.

Aslında diğer mesajları alıntılardan gerekirdi ama bunu gören daha çok kişi var diye bunu alıntıladım.
Java 1 milyardan fazla makinede kullanılan bir dil(Java sitesinde yazan bu)
Php, c# çalıştıran sayısının yanında çok az kalır.
@skateboard ın kuzeninin ayak işi demesinin sebebi bunların çok kişi tarafından bilinmesi ve yapılmasıdır. PHP bilen birisi kolay bulunurken Java bilen birisi zor bulunur, Java biliyorsa zaten üst düzey şeyler yapıyordur ve iyi gelir elde ediyordur. Sizinle muhatap bile olmaz.(mübalağa yapıyorum)

Asıl fikrimi kısaca söylemek gerekirse php bilen birisi 1 kazanıyorsa aynı miktarda Java bilen 3 kazanır.

Java candır.
(Şuanda iyi derecede php,C# biliyorum. en geç 2 yıl sonra javada da bu kadar iyi(hatta daha iyi) olacağım)

Bi blogda(?) görmüştüm bu yorumu:
"Ben php öğrenmeyin demiyorum, hobi olarak yine öğrenin" :)