wmaraci reklam

Ortam Resimlerinin Aynı Olması Doğru mudur ?

2 Mesajlar 419 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Öncelikle bütün wmaraci.com üyelerinin yeni yılını kutlarım. Sormak istediğim soruyu aslında konu başlığında yazdım ancak biraz daha açmak istiyorum bu soruyu.

Kişisel bir bloga sahibim. Bu blogta blogger, wordpress, programla, webmaster gibi genel anlamda bilgisayar hakkında yazılar yazıyorum. Blogger ile ilgili tüm makalelerimin ortam resmi aynı. Yine aynı şekilde wordpress kategorisindeki bütün makalelerimin ortam resimleri aynı. Mantık olarak diğer kategorilerde de böyle.

Bunu yapma sebebim bir düzen olması. Farklı farklı resimlerin kötü duracağından aynı boyuttaki aynı resmin durması bana daha mantıklı geldi. Ancak birkaç blogta gezerken bunun yanlış olduğunu okudum. Her makalenin kendisine özgü resimlerin olması daha doğruymuş.

Sizce bu durum ne kadar doğru ne kadar yanlış ? Sizler nasıl yapıyorsunuz ? Sizler resim seçerken nelere dikkat ediyorsunuz ?

Bu konuyu destek almaktan çok herkesin bilgisini paylaşıp doğru bir karar ile insanların bilgilenmesini istedim. Cevaplayan, tartışmaya katılan herkese teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)
Ortam resimlerini belirli bir standartta boyutlandırmanız durumunda farklı boyutlarda resimlerin olması görünüm bakımından farketmeyecektir, böylece hepsi belli bir standart üzerinde boyutlandırılmış olur, sorunuza gelirsek, özgün olmak önemlidir, keza sırf görsel aramalarda belli taktikler hile hit sağlayan bir çok webmaster mevcut, öyle ki özgün resim yapabilmek için resmin, derinlik, parlaklık, renkleri ile oynamalar yapıp resmi değiştirip google görsel aramalarını manipüle etmekteler, sitenizdeki konu başlıkları ile öne çıkarılmış görseli düşünün google'da bir arama yaptınız görseller kısmında, sizin belirlediğiniz kategorilere ait resimlerin (hep aynı resimler) olmasını mı istersiniz, konu içeriğini özetleyen yada betimleyen bir resim mi ? Cevabı kendi kendinize vereceksiniz zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al