wmaraci reklam

PageSpeed Insights Lighthouse returned hatası

12 Mesajlar 4.277 Okunma
wmaraci reklam

TEKNOATU TEKNOATU Asla Pes Etme... Kullanıcı
  • Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Kişisel web sitemi kuruyorum. Domain ve hosting i satın aldım. Elimde güzel bir wordpress teması olunca siteyi wordpress üzerine kurdum. Ama iş web site hız testi yapmaya gelince PageSpeed İnsights böyle bir hata veriyor. Normalde site sıkıntısız açılıyor. Hosting firması DNS lerde ve host ta bir sıkıntı olmadığını söyledi. Sorun neden kaynaklanıyor bulamadım

Lighthouse returned error: FAILED_DOCUMENT_REQUEST. Lighthouse istediğiniz sayfayı güvenli bir şekilde yükleyemedi. Doğru URL'yi test ettiğinizden ve sunucunun tüm isteklere gerektiği gibi yanıt verdiğinden emin olun. (Ayrıntılar: net::ERR_CONNECTION_FAILED)

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
webpagetest.org ta test edin ve 402 404 hataları var mı onları tespit etmeye çalışın. Bir veya bir kaç sorgu karşılığını bulamıyor olabilir.
TEKNOATU

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc Siz test edebilir misiniz? Ben etsemde tam olarak ne hatası var anlamaya bilirim. Site uzantısı resimde gözüküyor.

" Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar. "

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

TEKNOATU adlı üyeden alıntı

enerjiveguc Siz test edebilir misiniz? Ben etsemde tam olarak ne hatası var anlamaya bilirim. Site uzantısı resimde gözüküyor.

Sorgu sorunu sanırım SSL kaynaklı. SSL aktivasyonunuz kontrol etmelisiniz. Sitede aktif ise ve Really Sİmple SSL eklentisi kullanıyor iseniz, ayarlarında 301 yönlendirmesi bölümünü aktif etmelisiniz...

https:// sorgu da güvenli site bildirimi yok.

Lighthouse returned error: FAILED_DOCUMENT_REQUEST. Lighthouse istediğiniz sayfayı güvenli bir şekilde yükleyemedi. Doğru URL'yi test ettiğinizden ve sunucunun tüm isteklere gerektiği gibi yanıt verdiğinden emin olun. (Ayrıntılar: net::ERR_CONNECTION_FAILED)

EDİT: ayrıca link yapısını da kontrol etmelisiniz. Sitenin HOME menüsü altındaki linkler temanın demo linklerini gösteriyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc SSL durumu bu şekilde cpanel üzerinden ücretsiz olan cpanel i etkinleştirdim. Ama şöyle bir durum da var cloudFlare i etkinleştirdiğimde onun da ayrı bir SSL ı oluyor. ikisi bir etkin olunca çakışma falan mı oluyor? Bu arada web site için wordpress i sıfırdan kuruyorum. Siteyi son hale getirmem 30 dakika - 1 saat arası sürebilir.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc SSL durumu bu şekilde cpanel üzerinden ücretsiz olan cpanel i etkinleştirdim. Ama şöyle bir durum da var cloudFlare i etkinleştirdiğimde onun da ayrı bir SSL ı oluyor. ikisi bir etkin olunca çakışma falan mı oluyor?

Cloudflare deki SSL ayarını aktif ise kapatın değil ise aktif ederek deneyin.

• Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc Dün gece cloudFlare de bir çökme oldu sanırım oda bana denk geldi. Dün akşam sitemi cloudFlare den kaldırdım. Bir kaç gün cpanel deki SSL ile devam edeceğim. Sorun düzelir mi bilemem.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc Dün gece cloudFlare de bir çökme oldu sanırım oda bana denk geldi. Dün akşam sitemi cloudFlare den kaldırdım. Bir kaç gün cpanel deki SSL ile devam edeceğim. Sorun düzelir mi bilemem.

Sunucu SSL i kullanacaksanız eğer dikkat etmeniz gerekenler...
Really Simple SSL eklentisi kullanıyorsanız, 301 yönlendirme ayarının aktif olması. Mutlaka ftp de cache klasörünü kaldırın. yaptığınız yenilikler görünmeyebilir.

Ayarlar/Genel sekmesinde https:// https:// link kontrolü yapmayı da unutmayın.

• Üyelik 20.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 24 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
enerjiveguc Really Simple SSL eklentisini kullanmıyorum. Ama bu site için daha önce kurmuştum. Ama dün akşam reseller i sıfırlattım bir izi kalacağını düşünmüyorum. Eklentiyi kurar isem uyarılarını dikkate alacağımdan emin olabilirsin. Şu anda siteyi %40 düzenledim sayılır. Bakabilirsin. :)

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc Really Simple SSL eklentisini kullanmıyorum. Ama bu site için daha önce kurmuştum. Ama dün akşam reseller i sıfırlattım bir izi kalacağını düşünmüyorum. Eklentiyi kurar isem uyarılarını dikkate alacağımdan emin olabilirsin. Şu anda siteyi %40 düzenledim sayılır. Bakabilirsin. :)

Sitenin Ayarlar/Okuma sekmesinden indeks almasını engellersen iyi olur. Menü hala demo linkleri ile dolu bu arada...

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al