wmaraci reklam

Reklam Ağı Kurmak

10 Mesajlar 1.740 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar karşılıklı banner-link takasının olabileceği reklam ağı kurmak istiyorum.Mesela adsense gibi olabilir.Ona benzer bi script yada kod bilen varsa bana bi yardımcı olabilirmi ?

wmaraci
reklam

biggie0344 biggie0344 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazilim muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
soyle mi dusuneyim hocam.

Register ediyorsun->banner/linkini giriyorsun->siteden baska bir link/banner aliyon ve gidiyon ??
yoksa

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)
http://wmaraci.com/forum/yeni-baslayanlar/adsense-reklam-agi-kurma-40626.html
Arkadaşlar burda konuşmuşlar konuyu ama tam olarak sonuç alınamamış galiba.Buna benzer bir şey.
isacotur

kişi bu mesajı beğendi.

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Adsense olayı acayip büyüktür. Siz ücretsiz script bulsanız adamlar hilelerle scripti aşacaklardır yani biraz zor. Böyle olunca para zamanı milleti banlarsınız bu kezde ödeme yapmadan banlıyorlar denir felan. Açıkcası çok sağlam birine script yazdırmanız gerek.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Büyük bir iştir pazar payınızın ve yaptığınız yatırımların sağlam olması gerekir

pcse7en pcse7en Teknoloji Editörü Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci - Teknoloji Editörü
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşların belirttiği gibi sağlam bir yatırım gerektiriyor.

www.mehmetaliertunc.com / İSTE Öğrenim Görevlisi

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
benimreklam.com sistemi mesela, sistem mükemmel, çok iyi de işliyor. Site sahibi de para kazanıyor. Bana dediğine göre 4bin TL'ye yaptırmış sistemi, bayağı basit görünür ama aslında zordur, ha iskeleti kodlamak kolaydır yani üyelik dir, üyelere özel koddur reklam gösterimidir falan, aslı zor olan güvenliktir. Kim girmiş, kim ne yapmış, tekil hit nasıl sayılacak vb. şeyler zordur. Hele işin içine adsense gibi ücret girince ... (Ek olarak server giderlerinizi de düşünmeniz lazım, minik bir geciktirme de bile reklam kodlarınız site sahipleri tarafından kaldırılır.)

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Diğer arkadaşlar yeterince tavsiyede bulunmuş, ben de basitçe bir sistem kurdum kafamda, ondan bahsedeyim.

Sisteme kayıt olan kullanıcılara, bir kod verirsin. Kullanıcıdan bu kodu sitesine yerleştirmesini istersin ve kullanıcı kodu sayfaya koyduğunda sitesini dizine eklersin. Bu kod reklamağım.com/reklam.php dosyasından aldığı veriyi sayfada gösterir. Dönüşümlü reklam gösterimi istediğin için reklam.php içerisinden sistemde kayıtlı sitelerden birinin linki rastgele olarak (yada gelişmiş bir algoritma da yazabilirsin) döndürülür. Tabii sitesini dizine ekleten kişinin reklamını silmeyeceğinden emin olamazsın. Bunun için dizindeki siteleri kontrol etmen ve eğer dizindeki sitelerden birinde takas kodu yoksa bu siteyi veritabanından çıkararak haksız kazancın önüne geçersin. İstatistik olayını da benzer bir yolla yapabilirsin.

Ben böyle bir yapı düşündüm, ancak fark edeceğin üzere çok yüzeysel geçtim. Böyle bir sistem zor değil, ancak bu sistemin güvenliğini sağlamak biraz sıkıntılı olabilir. İyice kafa yorup dikkatli tasarlamak gerekiyor.

Ek Olarak: Google'da banner exchange script yada banner exchange system olarak aratırsan bir çok hazır scripte ulaşırsın fakat bu scriptlerin güvenliği biraz sallantılı olur. Sonuçta herkes inceleyebiliyor.

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

davutkara adlı üyeden alıntı

Adsense olayı acayip büyüktür. Siz ücretsiz script bulsanız adamlar hilelerle scripti aşacaklardır yani biraz zor. Böyle olunca para zamanı milleti banlarsınız bu kezde ödeme yapmadan banlıyorlar denir felan. Açıkcası çok sağlam birine script yazdırmanız gerek.

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

Büyük bir iştir pazar payınızın ve yaptığınız yatırımların sağlam olması gerekir

pcse7en adlı üyeden alıntı

Arkadaşların belirttiği gibi sağlam bir yatırım gerektiriyor.

Altay adlı üyeden alıntı

benimreklam.com sistemi mesela, sistem mükemmel, çok iyi de işliyor. Site sahibi de para kazanıyor. Bana dediğine göre 4bin TL'ye yaptırmış sistemi, bayağı basit görünür ama aslında zordur, ha iskeleti kodlamak kolaydır yani üyelik dir, üyelere özel koddur reklam gösterimidir falan, aslı zor olan güvenliktir. Kim girmiş, kim ne yapmış, tekil hit nasıl sayılacak vb. şeyler zordur. Hele işin içine adsense gibi ücret girince ... (Ek olarak server giderlerinizi de düşünmeniz lazım, minik bir geciktirme de bile reklam kodlarınız site sahipleri tarafından kaldırılır.)

Hocam amacım adsense değil sadece basitce bir reklam ağı kurmak ben anlatımı yanlış yapmışım :D Sadece bi kod ile 1 bannerde her sayfa yenilediğinde farklı farklı bannerler gözükecek.

Batuhan adlı üyeden alıntı

Diğer arkadaşlar yeterince tavsiyede bulunmuş, ben de basitçe bir sistem kurdum kafamda, ondan bahsedeyim.

Sisteme kayıt olan kullanıcılara, bir kod verirsin. Kullanıcıdan bu kodu sitesine yerleştirmesini istersin ve kullanıcı kodu sayfaya koyduğunda sitesini dizine eklersin. Bu kod reklamağım.com/reklam.php dosyasından aldığı veriyi sayfada gösterir. Dönüşümlü reklam gösterimi istediğin için reklam.php içerisinden sistemde kayıtlı sitelerden birinin linki rastgele olarak (yada gelişmiş bir algoritma da yazabilirsin) döndürülür. Tabii sitesini dizine ekleten kişinin reklamını silmeyeceğinden emin olamazsın. Bunun için dizindeki siteleri kontrol etmen ve eğer dizindeki sitelerden birinde takas kodu yoksa bu siteyi veritabanından çıkararak haksız kazancın önüne geçersin. İstatistik olayını da benzer bir yolla yapabilirsin.

Ben böyle bir yapı düşündüm, ancak fark edeceğin üzere çok yüzeysel geçtim. Böyle bir sistem zor değil, ancak bu sistemin güvenliğini sağlamak biraz sıkıntılı olabilir. İyice kafa yorup dikkatli tasarlamak gerekiyor.

Ek Olarak: Google'da banner exchange script yada banner exchange system olarak aratırsan bir çok hazır scripte ulaşırsın fakat bu scriptlerin güvenliği biraz sallantılı olur. Sonuçta herkes inceleyebiliyor.

Teşekkür ederim hocam bunu arıyordum :)

isacotur isacotur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** C**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 150 / 36
  • Ticaret 0, (%0)
http://isacotur.tr.gg/Ads-reklam-takas-agi.htm

🔵www.isacoturoglu.com.tr
🔴www.ads.isacoturoglu.com.tr
🟢www.isacoturavm.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al