wmaraci reklam

Satış yapamıyorum

20 Mesajlar 3.579 Okunma
wmaraci reklam

pardusgame pardusgame WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Gamer, programcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 14 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba
2-3 ay önce bir e ticaret sitesi actım instagram daki trafiğimi siteme çekiyorum yeni yenide seo uyguluyorum fakat hiç satış olmuyor..:confused:

evet biliyorum daha herşeyi çok başı endişelenmek için erken gibi gözüksede etrafımda 4. günden 1300 TL ciro ile günü kaptanları görünce çıldırıcak gibi oluyorum.:mad:

tavsiye ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum
:)
panaksesuar.com
instagram: aksesuar_pan

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Vedatpolat Vedatpolat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad V** P**
  • Mesajlar 483
  • Beğeniler 144 / 82
  • Ticaret 0, (%0)
Bana göre temayı değiştir alan.adini değiş sadece bı alana yönel herşeyi satmaya çalışma alacağın domain giyimse giyim üzerine telefonsa telefon üzerine yoğunlaşan

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Aksesuar domani ama sitenizde her şey var herşey satacaksaniz domain degismeniz lazim

ersev ersev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek otomotiv
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
Sie tavsiye sattığınız ürün neyse kime hitap ediyorsanız o gruplarda kendinize yer açmanız ilk önce.

wmaraci

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
pardusgame hastag koymalısınız. Hastag koymayı düşünmüyorum diyorsanız büyük sayfalardan reklam almanız gerekir. Satışları arttıracak kampanyalar yapabilirsiniz. İnternet sitesi olarak değil ama instagramdan 2 buçuk senedir satış yapıyorum ama 3 aydır pek ilgilenemiyorum. Aklınıza takılan bir şey olursa aklımın yettiğince yardımcı olmaya çalışırım.
burakaydogan

kişi bu mesajı beğendi.

TekUmut TekUmut Kişiye Özel Karikatür Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 243
  • Beğeniler 70 / 70
  • Ticaret 15, (%100)
Takipçi organik değil bunun için ilk ihtiyacınız organik olarak sizi isteyerek takip eden takipçiler. Bunu TakipBotu ile kolayca sağlayabilirsiniz. Ayrıca görsellerinizi belirli bir temaya uygun olarak paylaşın. Kurumsal görünmeniz oldukça önemli. Son olarak eğer profesyonel destek almak isterseniz PM ile ulaşmanız yeterli. Profesyonel olarak destek verdiğimiz e-ticaret sitelerinin satışını size gönderebilirim. İyi çalışmalar dilerim.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Bu sektörde çok fazla ve marka bilinirliği olan rakibin var. Her alanda her geçen gün onlarca E-ticaret sitesi açılıyor, bazıları yatırımla giriyor bazıları deneme amaçlı giriyor bazıları da **************lık amaçlı. Şimdiye kadar birçok nedenle canı çok yanan insanlar online alışverişte artık fiyattan ziyade güvenilirliğe bakıyorlar.

Buna çok net örnek olarak kendi websitemiz ile n11 mağazamızı örnek verebilirim. Müşteri N11'de ürünü buluyor, firma adından websitemizi buluyor, numaramızı alıp bizi arıyor stoklarınızda var mı diye. Websitemizdeki fiyatını da görüyor bu arada. Ama gidip N11 üzerinden 70 TL daha fazla ödeyip oradan satın alıyor ve bunu çok yaşadık.

Yeni açılan eticaret siteleri için bence yapılması gerekenlerin sıralaması :

1- Site ve ürün optimizasyonu :

- Site çok iyi optimize olmalı. Site açılış hızı çok iyi olmalı.
- Tüm ürünlerde birkaç detaylı fotoğraf ve en az 1 tanıtım videosu olmalı. Ürün açıklamaları geniş detaylı yazılmalı.
- Ödeme seçenekleri geniş kapsamlı olmalı, banka-kapıda ödeme-kredi kartı ve tüm kartlara taksitli ödeme gibi.
- Müşteri desteği gelişmiş olmalı, canlı chat satışları çok artırıyor ayrıca whatsap ve arama desteği de olmalı ve birileri bunlarla sürekli ilgilenmeli.
- İade değişim garantileri olmalı, buna N11 çok güzel örnek ve insanlar n11'i bu yüzden daha çok tercih ediyorlar.

2- Marka Bilinirliği

Site artık tamam, herşey kusursuz dediğiniz zaman olay marka bilinirliğine ve güvene geliyor. Bunun için sektöre göre instagram reklamları, facebook reklamları, adwords reklamları hatta güç yetiyorsa hepsine birden saldırmak gerekiyor. Ürün satışları için instagram ve adwords reklamları kullanılabilecekken marka bilinirliği ve güven sağlama için de facebook ve adwords'ün görüntülü reklamları çok etkili.

Website veya firma adının sözlüklerde forumlarda tanıtımları yapılmalı. Bunu ücretli satılan forum tanıtımları ile karıştırmayın. Önde gelen 2-3 sözlük(ekşi vb) ve 2-3 büyük forum (donanım haber, r10 vb) çok güzel firma tanıtım konuları açılmalı, çünkü müşteri ürünü almadan önce firmayı araştırıyor ve bu tarz siteler ilk başlarda çıkan ve güvenilen siteler.

3- SEO

Seo çalışmaları olmazsa olmaz. Sitenin ilk açıldığı günden itibaren başlamanız şart. Önemini anlatmaya gerek yok. Stratejinizi iyi belirlemeniz lazım.

Uzun yazdım umarım faydası olmuştur, bu kadar uzun yazmamın sebebi de aynı şeyleri yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum, öğrenerek ilerliyorum. Şunu net gördüm, para harcamadan para kazanılmaz. Kalıcı olmak, marka olmak istiyorsanız her alanda aktif olmalısınız. Sitenizle çok ilgilenmelisiniz, çocuğunuz gibi olmalı. Sabretmelisiniz. Biz sitemizi açtık sektör biraz zorlu sektör ilk ay 1 sipariş alınca sevinçten havalara zıpladık. 2-3 günde 1 sipariş almaya başlayınca tamam işler yoluna giriyor dedik. Günde 20 siparişi gördük ama 8 aydır siteyle gece gündüz ilgileniyoruz. Sektörümüzden dolayı 20 sipariş bizim için çok iyi olmasa da günü kurtarıyor, sizde bu rakamın 50'nin altında olmaması lazım mesela.
weqale redakte amatoryus

kişi bu mesajı beğendi.

koko koko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek B2B satış, Freelancer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 7, (%100)
Bu konuda rahatlıkla bir kitap yazılabilir.
ilk tavsiyem, bütçene göre bir pazarlama danışmanı almalısın.
Seni siteni ürünlerini nasıl pazarlaman gerektiğini yönlendirmesi gerekiyor.
ikinci tavsiyem, bütçene göre bir satış danışmanı almalısın
Seni siteni ürünlerini pazarlama aşamasından sonraki noktalara taşıyabilsin.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Bu işin aslını astarını bilmem. Bir alıcı olarak;

1. Kocaman bir slider hiç hoş durmuyor. Slider ilanlarını lütfen haber sitelerinin "son halini görünce..." gibi haber yaptığı şekilde yapmayın. Açık ve net olun.
2. Vitrin fiyatlarını anında göremiyorum. Neredeyse sayfanın en altına inmem gerek.
Şu zamandan sonra Türkiyedeki müşteriler için önemli olan şey para.
3. Font'u değiştirmeni öneririm. Fiyatlar göze hoş gelmiyor.
4. Tabi ki GÜVENLİK SSL şart hocam. (Ana Sayfada)
5. Güzel bir favicon hoş olurdu.
6. Ürün açıklamaları hoş ama yine para :D, TAKSİT SEÇENEKLERİ YOK.
7. Hızlı iletişim kutusu göremedim. Ticaret sitelerde artık yardımlar online veriliyor. Geri kalmamalısınız bundan.
8. Ve en önemlisi gelişmiş siteleri örnek alın :)
pardusgame

kişi bu mesajı beğendi.

ozkan95 ozkan95 Üyeliği Durdurulmuş Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırşehir
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam siz başkası olsanız böyle bir siteden alış veriş yaparmıydınız :D yanlış anlama sadece düşün ona göre hareket et tanınmamak markalaşmamak anlamında yani çok zor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al