wmaraci reklam

SEO'da Tanıtım Yazısı ve Backlink Paketi Yalanları

66 Mesajlar 6.099 Okunma
smmexpress

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Hocam kendisi uğraşmamak için bile bile para verenler bile var :)

wmaraci
reklam

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Size kesinlikle katılıyorum. Forumda bu işi yapıp kendini seo uzmanı zanneden tanıdıklarım var.

Ek olarak kendi yazdığım bir makale ile de konuya katkıda bulunmak isterim : http://bemreuzun.com.tr/webmaster-forumlaridaki-sahte-seo-uzmanlari/

hatuu hatuu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 31 / 29
  • Ticaret 17, (%100)

adlbelge adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır benimde tam bir cevap alamadığım ilk sırada gelen sorularımdan biridir bu...

On numara bir sorudur aslında... Ama bu soruya aldığım en yakın cevap eski indexli yazılardan link aldığınızda güncel olmuyor. Google güncelliğe önem verdiğine göre yeni güzel bir tanıtım yazısından link almak daha etkili olacaktır.

Google böyle bir link hakkında ne düşünür? Eski bir yazıya 6 ay yada 1 yıl sonra birden link veriliyor? Yapay gibi duruyor ama ince bir detayı da gözden kaçırıyor olabiliriz burada?

Saygılar

Bu soruyu ne zaman kime sorsam cevap alamıyorum malesef. Ancak bende tam tersi düşünüyorum. Google bak bu kadar çok hit alan bir yazıda yazı sahibi iyi bulduğu bir kaynağı yazıya eklemiş de diyebilir. Denemeden bilemeyeceğiz sanırım.

GundogduAjans GundogduAjans Uzman SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanlığı
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 7, (%71)
Şu mantığı anlamanız gerekiyor SEO Paketi Satmayıp Normal bir SEO Danışmanıda paketlerde olan işlemlerden yapıyor farklı bir işlem yaptığı yok. Olay şöyle özetlenir pakette yapılan çalışmalar belli aralıklarla günlere yayılarak, kaliteli yerlerden yapılıyorsa faydasını görürsünüz. Kimse Tanıtım Yazısı Mantığını inkar edemez bu SEO'da bel kemiğidir.

wmaraci
wmaraci

drcag drcag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek doktor
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 3 / 107
  • Ticaret 2, (%50)
Bunlar aslında biraz kandırmaca benim en son aldığım bilgilere göre en öenmli olay sitede kalma süresi, hemen çıkma oranı. Tekrar ziyaret oranı. Sitede geçirilen süre ve çoğul hit. Google mühendisleri bunun en doğru sonuç olduğunun farkına vardı.

Gelen bir ziyeretçi hemen sitenizden çıkıyorsa zaten sitenin ve aranılan şeyin bulunmadığının en büyük göstergesi.

Gelen bir ziyaretçi tekrar gelip aynı yazıyı okuyor ve uzun süre bu sitede vakit geçiriyorsa bu da o sitenin iyi olduğunun en iyi göstergesi.

Büyük haber siteleri neden 3 paragraflık bir yazıyı fotogaleri şeklinde vermeye başladı.

Tanıtım yazıları tabi faydalı ama tanıtım yazısı hedef sayfaya gitmeli ana sayfaya değil. Hata zaten burada. En iyi tanıtım yazısı 200 kelime ile istenenin anlatılması ve ve daha fazla bilgi ve detay için istenilen sayfaya yönlendirmedir. Ama asıl iş ondan sonra başlıyor. Yönlenen ne kadar süre sitede kalıyor okuyor mu başka sayfayı ziyaret ediyor mu. Bunların hepsi google botları tarafından tutuluyor.

Siz gelen ziyaretçiyi sitenizde uzun süre tutmaya çalışın en iyi seo bu...

Son Haberler www.haberdetaylari.com

onurkaplan onurkaplan Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Senior Email Marketing Special
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2209
  • Beğeniler 100 / 548
  • Ticaret 4, (%100)
Bende bir hataya düştüm ve baclink paketi aldım bir daha asla almam tabi arkadaşın sözde en yüksek paketini aldık yaklaşık olarak 10 gün sürdü eklediği tanıtım yazılarından bir tane bile tıklama gelmedi arkadaşa soruyorum google webmaster toolda göremiyorum diyorum bana diyor ki mail atın :) işin özeti senin söylediklerine %100 katılıyorum

Bana rapor attı eklediği bir çok site çöp site sitede kullanıcı bile yok :)
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

GundogduAjans adlı üyeden alıntı

Şu mantığı anlamanız gerekiyor SEO Paketi Satmayıp Normal bir SEO Danışmanıda paketlerde olan işlemlerden yapıyor farklı bir işlem yaptığı yok. Olay şöyle özetlenir pakette yapılan çalışmalar belli aralıklarla günlere yayılarak, kaliteli yerlerden yapılıyorsa faydasını görürsünüz. Kimse Tanıtım Yazısı Mantığını inkar edemez bu SEO'da bel kemiğidir.

Tanıtım yazısını inkar etmek imkansız. Çöp sitelerden tanıtım yazısı bir işe yaramayacaktır onu anlatıyoruz.

GundogduAjans GundogduAjans Uzman SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanlığı
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 7, (%71)

BigSEO adlı üyeden alıntı

Tanıtım yazısını inkar etmek imkansız. Çöp sitelerden tanıtım yazısı bir işe yaramayacaktır onu anlatıyoruz.

Çöp sitelerden tanıtım yazısının bir yararı olmayacağını belirt o zaman. Backlink paketlerinin Hepsini baz alarak açıklama yapma.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

GundogduAjans adlı üyeden alıntı

Çöp sitelerden tanıtım yazısının bir yararı olmayacağını belirt o zaman. Backlink paketlerinin Hepsini baz alarak açıklama yapma.

Orada belirttim zaten. Backlink paketlerinin hiç bir yararı yoktur.

YNTPlus YNTPlus Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 12 / E
  • Meslek Web Hosting
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 30 / 21
  • Ticaret 6, (%100)
Ben bu hatayı bir kere 5 sene önce yaptım ve 8-10 kelimede 1. sayfadayken bütün kelimelerde 300+ sayfaya geriledim. Tanıtım yazılarında haber sitelerini kullanma taraftarıyım bana göre güzel etkisi oluyor. Programla gönderilen linkler konu sahibinin de dediği gibi 100 siteden sadece 2-3 tanesine etki ediyor oda şans eseri diyelim.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al