wmaraci reklam

Site açmak istiyorum yol gösterir misiniz?

22 Mesajlar 3.063 Okunma
wmaraci reklam

HHyakamoz HHyakamoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba,
tamamen kendime ait özgün İngilizce konu anlatımı notlarım var. Bunlar üzerine bir site açmayı düşünüyorum. Öncelikle sizce faydalı bir site olur mu ve tutar mı? Ayrıca bu siteyi blogspot ya da wordpress (ya da başka bir öneriniz varsa açığım) üzerinden kurup sonra host domain alsam olur mu? Çok bilgili değilim, tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

WebMakale WebMakale Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Sosyal Bilgiler Öğretmeni
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad Ü** Ö**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 115 / 169
  • Ticaret 48, (%100)
İngilizce yazabiliyorsanız İngilizce bir site açmanız daha iyi bence. Tutar mı tutmaz mı orası biraz da sizin yazacağınız içeriklere, siteniz ile ilgili yapacağınız çalışmalara bağlı ama en azından denemiş olursunuz. Site kurma meselesine gelince ben blogspot öneririm. En azından hosting derdiniz olmaz. Sonrasında zaten wordpresse geçmek isterseniz kolay bir şekilde sitenizi taşıyabilirsiniz diye düşünüyorum.
asistan87 umida

kişi bu mesajı beğendi.

sosyal hocam | Sosyal Bilgiler Platformu

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam ilgi alanınız ve yeteneklerinize göre olan siteyi kendiniz araştırarak bulun bence

yunusdem yunusdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Ne konu üzerine açıcaksınız hocam Uzaydayasam.com Gibi bir site mi istiyorsunuz bir dal üzerine mi paylaşım yapıcaksınız biraz konuyu açarsanız yardımcı oluruz

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

WebMakale adlı üyeden alıntı

İngilizce yazabiliyorsanız İngilizce bir site açmanız daha iyi bence. Tutar mı tutmaz mı orası biraz da sizin yazacağınız içeriklere, siteniz ile ilgili yapacağınız çalışmalara bağlı ama en azından denemiş olursunuz. Site kurma meselesine gelince ben blogspot öneririm. En azından hosting derdiniz olmaz. Sonrasında zaten wordpresse geçmek isterseniz kolay bir şekilde sitenizi taşıyabilirsiniz diye düşünüyorum.

İngilizce öğretmeniyim, özel ders notlarımı siteye dönüştüreyim demiştim ama tamamen İngilizce bir site bunu da düşünebilirim ileri vadede. Dönüş için teşekkür ederim.
WebMakale

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting ve domain bedelleri artık öyle büyütülecek kadar yüksek değil. Barındırılacak içeriklerin sunucuda kaplayacağı alana göre 150-200 TL aralığında yıllık masrafınız olur. Bu sizi ne kadar etkiler bilemiyorum ama iyi bir kitle yakalayıp onlara hitap edebilir ve sitenizde erken adsense alabilirseniz bu masrafınız da biraz düşme olabilir.

Eğer ki bu maliyet sizi etkileyecek ise, blogger ile başlamak en mantıklı davranış olur. İleri doğru yine kendinize bir domain hosting alabilir ve içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz.
Burada size yön verecek olan konu ne yazacağınız ve ne kadar ilgi çekeceğidir. Ne kadar geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyorsunuz bunları önce bir ölçüp tartın derim.

Hosting ve domain aslında kolaylıkla tedarik edilebilecek şeyler.

Eğer domain hosting alarak birşeyler yapmak isterseniz, burada bende dahil bir çok konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var. Sadece sorunu belirtmeniz, ifade etmeniz yeterli. Mutlaka çözüme ulaşır.

Şimdiden başarılar...

Dipnot: Wordpress siteler daha iyi hit alıyor diyebilirim.

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

aspetbiebs adlı üyeden alıntı

Hocam ilgi alanınız ve yeteneklerinize göre olan siteyi kendiniz araştırarak bulun bence

Tam olarak ilgi alanım üzerine düşündüğüm site :)

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

yunusdem adlı üyeden alıntı

Ne konu üzerine açıcaksınız hocam Uzaydayasam.com Gibi bir site mi istiyorsunuz bir dal üzerine mi paylaşım yapıcaksınız biraz konuyu açarsanız yardımcı oluruz

İngilizce ders notlarımı daha doğrusu konu anlatımları üzerine olacak

yunusdem yunusdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Yararlı bir çalışma olur aslında hocam blog tarzı bir site açıp seo ayarları vs yaptıktan sonra ilgiye göre yükselişe geçebilir site

• Üyelik 09.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Hosting ve domain bedelleri artık öyle büyütülecek kadar yüksek değil. Barındırılacak içeriklerin sunucuda kaplayacağı alana göre 150-200 TL aralığında yıllık masrafınız olur. Bu sizi ne kadar etkiler bilemiyorum ama iyi bir kitle yakalayıp onlara hitap edebilir ve sitenizde erken adsense alabilirseniz bu masrafınız da biraz düşme olabilir.

Eğer ki bu maliyet sizi etkileyecek ise, blogger ile başlamak en mantıklı davranış olur. İleri doğru yine kendinize bir domain hosting alabilir ve içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz.
Burada size yön verecek olan konu ne yazacağınız ve ne kadar ilgi çekeceğidir. Ne kadar geniş bir kitleye hitap etmeyi amaçlıyorsunuz bunları önce bir ölçüp tartın derim.

Hosting ve domain aslında kolaylıkla tedarik edilebilecek şeyler.

Eğer domain hosting alarak birşeyler yapmak isterseniz, burada bende dahil bir çok konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var. Sadece sorunu belirtmeniz, ifade etmeniz yeterli. Mutlaka çözüme ulaşır.

Şimdiden başarılar...

Dipnot: Wordpress siteler daha iyi hit alıyor diyebilirim.

Yıllık ücreti beni yormaz ama site açma konusunda yeni olduğum için blogspot ya da wordpress ile mi başlasam gibisinden düşündüm. Sonuçta bu işi yapabilir miyim nasıl bir gidişat olur yeni bir yol olduğu için kendi adıma kestiremiyorum. Peki hosting domaini site açtığım gibi mi almalıyım yoksa biraz gidişatıma mı bakıp almalıyım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al