wmaraci reklam

Üniversite öğrencilerine bir kaç soru

8 Mesajlar 1.332 Okunma
wmaraci reklam

dadava dadava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, ben bir site hazırlamayı düşünüyorum. Bu hazırlayacağım site belki binlerce insanın işini kolaylaştıracak bir site olacaktır. Bunun için herkesten yardım bekliyorum. Sürekli çalışmalarımı sürdürüyor bir şekilde başarmam gerektiğini biliyorum. Her türlü her yöne başvuruyorum. Kim ne kadar olumsuz düşüncelerde ve yorumlarda bulunursa bulunsun bu benim hedefim ne gerekiyorsa yapacağım.

Daha fazla uzanmadan sorularıma geçmek istiyorum. Sorularımı cevaplayan herkese minnettarım.

1- Okuduğunuz üniversitenin adı nedir?

2- Üniversitedeki bölümünüz nedir?

3- Üniversiteye ulaşım nasıl? Ücretleri ne kadardı? Zorlukları nelerdi?

4- Yurtlar nasıl Ev bulunabiliyor mu kiralar ne kadar? Yurt fiyatları, özel apartlar ne kadar?

5- Sosyal bir insan için gezilecek yerler mevcut mudur? Hemen hemen ne kadar harcıyorsunuz? Sigara gibi bağımlı olduğunuz şeyler varsa ne kadar harcanıyor?

6- Okulda Kavga, taraf tutma, siyaset olayları var mıdır?

7- İlk izleniminiz ne oldu?

8- Öğretmenleriniz nasıldı?

9- Okulunuzu önerir misiniz?

Zaman ayırıp emek katan herkese teşekkürler.
skandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

canhasan canhasan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad h** d**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 7 / 13
  • Ticaret 12, (%75)
Valla kardeşim şöyle başlayayım

ben erzurumda okudum Atatürk üniversitesinde

soğuk dışında bir sorun olmuyor.

yortlar hizmetinde ama ben evdeydim birkaç kişiyle halledilebiliyor.iyi birilerini bulmak önemli sadece.

ulaşım rahat zaten dolmuş otobüs falan var heleki merkezdeyken ancak 10 dakka yürürsün bişi değil zaten.

ev kiraları orta derece zaten üniversiteyi öneririm tabiki.

siyasi olaylar var tabiki paranı kullanmayı sen bilicen önceliklerini ayırıcan sonra gerisini harcican. kaçak sigara almak her zaman iyidir.

gezmek tozmak dersen lüks yerlerde takılmak yerine basit yerlerde takıl nede olsa öğrencisin.

para işide sana yollananla ilişkilidir.

sosyal ortam erzurumda orta derecede fazla yok yani eğlence vs.

ama diğer şehirlere gitme imkanın varsa git çünkü soğuk vs kolay çekilmiyor. tavsiyem kütahya bursa gibi yerlere gitmendir...,

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

• Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok yardımcı oldunuz.

Referee Referee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 20 / 127
  • Ticaret 44, (%98)

Karabük Üniversitesi

Bilgisayar Mühendisliği

Kolay, fakat gereğinden fazla yolcu alan dolmuşçu abilerimiz olmasa.

4- Yurtlar nasıl Ev bulunabiliyor mu kiralar ne kadar? Yurt fiyatları, özel apartlar ne kadar?

Evde kaldığım için evden bahsedeceğim. Ev bulmak kolay fakat 1000 Tl gibi bir aylık ücret ödeyebiliyorsan. Evin nasıl olduğu önemsiz. Öğrenciysen sabit.

5- Sosyal bir insan için gezilecek yerler mevcut mudur? Hemen hemen ne kadar harcıyorsunuz? Sigara gibi bağımlı olduğunuz şeyler varsa ne kadar harcanıyor?

Gezilecek pek bir yerimiz yok, il küçük. Aylık 900-1000 arası giderim oluyor. Sigara için 300 Tl gibi bir rakam ödüyorum.

Okulda kavga, atraksiyon ws. yoktur. Gerektiği kadar kulübleşme vardır.

Köşeye atılmış bir il gibi geldi, fakat sonradan alıştım.

Töbe töbe..

Derslerime düzenli çalışırım diyorsan buyur gel aksi taktirde gelme abi. 120 kişi ile başladık malesef 20 kişiyiz şu anda.

wmaraci
wmaraci

izleyerekogren izleyerekogren Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 6, (%100)

Boğaziçi Üniversitesi

Yönetim Bilişim Sistemleri - Management Information Systems

Ulaşım gayet kolay, çok sayıda otobüs seçeneği bulunuyor.

Yurt bulmak konusunda şehir dışından gelmiyorsan çok bir şansın olmayacağını söyleyebilirim.Evler hisarüstünde pahalı ve bakımsız, ancak yapılacak çok bir şey olmadığından insanlar kalıyor.

Etiler ve Bebek'in ortasında üniversite, ayrıca taksim ve beşiktaşa da rahat bir şekilde gidilebiliyor. Herhangi bir bağımlılığım yok ancak, arada bir arkadaşlar içki miçki derken yüksek bir giderimiz oluyor.

Kavga değil de, genellikle siyasi olaylara tepki veren bir okul.

Açıkçası Güney kampüsün manzarasını görünce kendimden geçtim ama bölüm olarak ilk izlenimim arkadaşlar olsun ders konuları olsun mükemmeldi.

Bazılarının biraz kompleksi olsada genel olarak çok bilgili ve başarılı öğretmenler.

Kesinlikle öneririm.

kadirsaim kadirsaim İnşaat Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 7 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Öncelikle merhabalar. Umarım faydası olur. Size ve ilgilenen herkese. Ayrıca farklı sorusu olan biri varsa yardımcı olmak isterim. İyi forumlar

Pamukkale Üniversitesi/DENİZLİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
Genelde okul çevresinde yaşıyor öğrenciler. ben yürüyerek gidiyorum ama yine de uzakta oturanlar otobus veya dolmuş ile geliyor. Otobuslere aylık abone olarak 50 tl karşılığında 80 kere biniliyor. Eskiden bu sınırsızdı fakat şu anda 80 keze indirdiler. ücretleri 1.35 tl. münübüslere .1.25 versenizde öğrenci deyince kabul ediyo :)
okulun bitişiğinde devlet yurdu var hiç kalmadım ama özellikle bayanlar çok tercih ediyor. 4 kişilik lux odalar var üstelik 120 tl falan aylık. birde günlük belli bir miktar yemek hakkı veriyorlar. Özel yurtlar ve apartlar genel olarak pahalı.Ama tabiki oralarda dolu. 50bine yakın öğrenci var neredeyse.Nadiren uygun yerler var ama Abartmıyorum 1500tlye kadar iki kişilik apartlarda var. ve burada apart piyasası geldiğimden beri hergün dahada artıyor. zaten heryer apart oldu.Ve dahada artacak çünkü okulun kontenjanlarının artacağı ve öğrenci sayısının 80bin civarında olacağı söyleniyor. Buda heryerin dolacağı anlamına geliyor. Tabi bi ihtimal rekabette olur. Ama genel olarak 2 kişilik 500tl altında apart bulmak biraz zor. Birde ev tutma olayı var tabiki. Eşyaları kendinizin alması. Ben bunuda denedim fakat hiç tavsiye etmiyorum. Hiçbirseyi aldığınız fiyata satamıyorsunuz hatta çok altına satıyorsunuz.Ve birde uğraşıyorsunuz. bu yüzden çok sıkıntılı oluyor. tabi seçim sizin.
Sosyal bi insan için takılabileceği olarak ortam çok ama farklı farklı yerleri gezip görmek anlamında çok yer yok. İlk sene meraktan herkes pamukkaleye falan gidiyor. onun dışında şehirde bazı parklar, çarşı ve birde avmler var. Ama şöyle bir avantajı var. Antalya, İzmir, Aydın, bütün tatil beldelerine yakın. Ne kadar harcadığımıza gelirsek bu herkesin imkanına göre ama evde kalıyorsanız ve alkol sigara gibi bağımlılıklarınızda varsa minimum 800tl olur harcamanız. Ama yurtta kalıyorsanız ve alışkanlıklarınız yoksa devletin verdiği 300 tllik kredi bile yeter size.
aşırı derecede olmasada zaman zaman rahatsız edici olaylar eylemler oluyor. Çok fazla kavga olduğuna rastlamadım ama hiç olmuyor anlamayın bunuda.
İlk geldiğimde çok daha farklı bir şehir beklediğim için pişman olmuştum. 6. sene olunca insan alışıyor tabi.
Çok kaliteli öğretmenler olduğu gibi, çok kalitesiz ve hatta karaktersiz olanlarıda mevcut. Ama emin olun mühendislik için özelliklede kendi bölümüm adına okuması zor. Tabi çok çalışıp 3 senede bitirenlerde var bu size bağlı.
Yukarıda yazdıklarımdan siz karar verin derim. Ama okul olarak bakarsanız sadece, bizim okulun geçme notu min. 50 ve osmangazide bunun 35 olduğunu duyunca bir Eskişehirli olarak bana çok koymuştu. Ama üniversite sınavı işte neresi tutarsa.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Çok güzel bir form doldurtuyorsun, gayet güzel seçilmiş sorular. Tebrik ederim hocam, umarım bu bilgileri derleyip bu sene sonundaki seçim döneminden önce yayına sürersin. Tanıtım yazını da yazarsın ben yayınlarım kendi sitemde. Müsait olduğum zaman ben de formu doldurup yazacağım buraya.

• Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
O kadar emek verip yazdınız umarım bunu okuyacak arkadaşlarda bir o kadar çok faydalanır bu yazılardan ben elimden geleni yapacağım. Şimdilik bir bütçe ayarlamaya çalışıyorum iyi bir site olmalı herkes ulaşabilmeli ve herkes kullanabilmeli..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al