wmaraci reklam

Wordpress'te Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

12 Mesajlar 2.327 Okunma
wmaraci reklam

AhmeCakmak AhmeCakmak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
İyi forumlar herkese. Bir sorum var;

Wordpress hizmetleri verebilmek için kendimi geliştirmek istiyorum. Biraz araştırdım elimde bazı kaynaklar mevcut. Bir de forumdan fikir almak istedim. Sizce nereden başlamalı öncelikli olarak neleri öğrenmem gerekir?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

118baran 118baran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 21 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 471
  • Beğeniler 127 / 126
  • Ticaret 9, (%100)
Udemyde işe yarar kurslar var. Hem ücretsiz hemde ücretli

AhmeCakmak AhmeCakmak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Teşekkürler, peki mesela " link " bu kursta, wordpress optimizasyonu hakkında şeyler bulabilecek miyim?

alsace alsace webpriz.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım / Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress alt yapılı bir site yani tema tasarlamak istiyorsan eğer, html-css-js bilgin olması gerekir. Örnek vermek gerekirse ben aynı zamanda bootstrap kütüphanesi kullanıyorum mobil uyumlu olsun diye. Bunları çözdükten sonra sitende asıl yapmak istediğine karar vermen gerek. İhtiyaca göre araştırma yaparak bir zaman sonra kendini geliştirdiğini fark edeceksin.

Youtube ve web sitelerinde hatta kendi wordpress forumunda bile kullanılış şekilleri mevcut. Benim tavsiyem bir siteye başla ilkten site içi yap. Daha sonra panelle entegreli bir şekilde çalışması için atılım yapabilirsin. İlkten wordpress fonksiyonlarını öğren gerisi kolaylıkla gelir.

Wordpress tabanlı yapmış olduğum site

Yeni portal sitem webpriz.com herkesi beklerim...

wmaraci
wmaraci

cpolat cpolat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Masaüstü Yazılım & Web Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 21 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
AhmeCakmak ilgini ne kadar çeker bilmiyorum ama buraya da bi bakarsın. videolar bana ait güncel bilgilerdir.

Forum sayfa linki :https://wmaraci.com/forum/wordpress/wordpress-tema-yapimi-dersleri-612102.html

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Wordpress daha çok kullandıkça tecrübe kazanacağın bir yer. Yani sen kendine bir sürü site açıp her birinde farklı hatalar alacaksın ki belli bir süre sonra hem o hataların giderimini hem de bazı küçük ama etkili ipuçları öğreneceksin. Yoksa bu forumda Wordpress kurmayı herkes biliyor. Önemli olan o küçük ipuçlarını ve hata giderimlerini öğrenmek. Onun için de en etkili çözüm kendini sürekli site açmak olacaktır. Ben burada wordpress hizmeti vermeden önce kensime en az 30 site açtım kapattım. Şimdi yaklaşık 6 aydır hizmet veriyorum.
sworks webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Hata gidermeyi öğrenmek öncelikli şart. Bu hatalarda öyle araştırarak öğrenilebilir gibi değil. Tecrübeye sabit.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
- Udemy ders alın
- Eğitim videolarını izleyin ve kendi web sitelerinizi oluşturun

Bu sayede kendinizi aktif olarak geliştirebilirsiniz.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ben pek çok kişinin aksine ders almamanız gerektiğini düşünüyorum. 10 saatlik bir WordPress dersi izleseniz bile kendi sitenizi kurup admin paneline girdiğinizde bu dersin çoğu uçup gider. Kendiniz deneyerek öğrenmeniz en iyi yöntemdir. Zaten çok da zor olmadığı için eğitimlik bir durum yok. Eğer İngilizce diliniz de varsa takıldığınız yerlerde özellikle yabancı makaleleri araştırabilirsiniz.

Eğitim videoları izleyerek öyle fark yaratacak bir hizmet seviyesine gelmeniz mümkün değil. Bütün Udemy'deki tüm WP kurslarını tek tek izleseniz bile...

Yabancı makaleleri özellikle önerdim. Çünkü piyasadaki yerli içerikler güncel değil ve doğru diye anlatılan bir husus yanlış olabiliyor. Yine aynı şekilde piyasa genelinde verilen hizmetlerin pek çoğu düşük kalite oluyor.

İlk başlarda öğreniminizi hızlandırabilmek için basit eklentileri kullanarak başlayabilirsiniz. Mesela WP Fastest cache eklentisi kullanımı kolay ve sorunsuz çalışan bir eklentidir. Onunla cache işlemlerinde kendinizi geliştirebilirsiniz. W3TC eklentisi ise daha karmaşık yapısı olan bir eklentidir, eğer en başta bu eklentide hangi ayarın ne olduğunu tek tek araştırıp öğrenmeye kalkarsanız işinizi zorlaştırır.

Çok uzatmak da istemiyorum kısacası ne kadar deneme yaparsanız o kadar gelişirsiniz. Piyasada sadece WordPress teması ve eklentilerini kurmasını bilen birisi bile kurumsal şirketlere siteler açarak para kazanabilir. Ama fark yaratma anlamında zorlanır veya sorun yaşadığı zaman üstesinden gelemeyebilir. Genellikle bu kişiler daha uygun fiyattan iş alırlar. WordPress kullanarak 3000 liraya e-ticaret sitesi yapan da var, 150 liraya yapan da var.

Ekleme: Tabii, hosting, domain gibi kavramlara yabancı olan ve hiç tecrübesi olmamış kişilerin en azından ilk adımda eğitim almasında bir sakınca göremiyorum.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Web sitesi denildiğinde ilk akla gelmesi gereken hosting olmalıdır bir de.

Mesela benim test etmediğim bir hosting firması kalmamıştır; firmacıklar haricinde. Bir çok sunucu test etmişimdir. Apache, Litespeed, Nginx farklı şeylerdir mesela. Sunucu yönetim panelleri de öyle.

Temaları ve eklentileri tanımak gerekiyor. Bunun için kurs eğitim falan hikaye maalesef.

Bizzat kendiniz tecrübe etmelisiniz. Bunun için biraz masraf etmeniz de gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al