wmaraci reklam

Yabancı Site Açmak

7 Mesajlar 811 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

caylaq caylaq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Selamlar.

Böyle bir soruyu özelden sorabilirdim fakat cevap alamadım malesef :) Yabancı dilde bir site açmak istiyorum, haliyle hit için yurtdışında konuşlandırılması gerekiyormuş. (Öyle dendi)

Hostgator dan almayı düşünüyorum. 2-3 farklı kartı reddetti sonradan öğrendim ki 000000 zip kodu geçerli değilmiş :) Sanırım 75 222 tarzı birşey girmek gerekiyor Billing Address kısmına.

Peki internetten rastgele gerçek adres üreten siteler var burada ki adresi mi kullanmak gerekir ? Telefonu es kaza birine yönlendirmek istemiyorum fakat benim teli kabul eder mi ? Onlarda 053 ile değil 780 ile başlıyormuş.

Tamamıyla sallasak ileride sorun yaratır mı ? Gerçek tel no ile denemek isterim fakat adreslerle alakası yok da sitenin kendi ayarlarında mı yabancı lokasyon seçmek gerekiyor ? Ona göre adres giricem 2-3 gündür ödeme kısmında bekliyor hosting yok mu bilen ?

Hep daha ileriye!
wmaraci
reklam

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
hcaom host gator sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamaya kadar binlerce talepte bulunacak. İngilizceniz varsa 1and1 deneyin veya godaddy candır.
caylaq

kişi bu mesajı beğendi.

dvrmkcn dvrmkcn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrencı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 106 / 227
  • Ticaret 13, (%100)
Ben zamanında salladigim olmuştu sorun yaşadin mi dersen sorun yaşamadım ama sadece 2 ay yabancı hosting kullandım 1und1 kullanmıştım
caylaq

kişi bu mesajı beğendi.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Domaini IHS gibi yerli bir firmadan al, host için bütçe varsa Digitalocean öneririm.
Siteye ağırlıklı hangi ülkeden girilecekse ona uygun lokasyonu kendin belirleyebilirsin.
caylaq

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
contentwriter Digitalocean birçok soru soruyodu veya senelik gibi bir ödeme alıyodu tam hatırlamıyorum elemek zorunda kaldım.

Domain içinde olduğu için ve ücretsiz olduğu için (ki site içinde görünecek) sağlam olur diye düşündüm.

dvrmkcn teşekkürler.

MediaRaizo Hostagator da yabancı fakat bunun dışında ne gibi sorun çıkartır ? İngilizce var fakat godaddy parasına değer mi ? Ben de genel olarak seviyorum tabi. 1and1 bakıyorum şimdi.

Godaddy ayrıca seo hizmeti veriyomuş, lokasyon seçilebilir durumda mı ? Domain olarak da hosting olarak da iyi midir ? Website Builder ile mi almalı, paket önerisi ?

Gene karıştı ortalık :) Önemli olan digi mi host mu deyince yabancı firma olması diyolardı. Ki güzelnet basit gördüm GoDaddy temiz ama boştu - ihs favori :) Gator denemek isterim, aylık ödeme alması da ayrı güzellik. GoDaddy 1000 liraya verdiği hizmeti diğerleri 500 liraya veriyo

EDIT: İsabet oldu sanırım gene ödeme kabul etmedi, sadece tel no orjinal ve tr bazlı idi. Gatorla daha fazla uğraşamam zaten 4 farklı kart reddetti :) GoDaddy online ! Paket önerisi ?

Hep daha ileriye!

MediaRaizo MediaRaizo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 25 / 85
  • Ticaret 4, (%100)
hocam, eğer ücret sıkıntı olmayacaksa, sen 1and1 veya godaddy'le düşünmeden çalış. 1and1 ilk doğrulama adımlarında telefonla arıyorlar sadece.
Ancak yurt dışı için en uygun olanlar kendimde bizzat tecrübe ettim, bu ikisi diye düşünüyorum.

Son olarak HostGator kullandığım bir tecrübemde, hemen hemen ayda bir siteleri kapatıyor ne oldu diyorsun, doğrulama yapılacak diyor, işlemleri tamamlıyorum yeniden açıyor tekrar kapatıp doğrulama istiyor. Bu bahsettiğimde fi tarihi değil 2019'da başıma gelen.

1and1'da bir dedicated sunucumuz var( 0 sıkıntı )
Godaddy, kendimin ve müşterilerimin siteleri sıkıntı yaşamadım daha
caylaq

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
GoDaddy'den devam edelim. Paket önerisi için pm atıyorum hocam. Konu kapanabilir, teşekkürler

Hep daha ileriye!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al