wmaraci reklam
lidertakipci

Yatırımın Webmaster için önemi !

12 Mesajlar 2.238 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba arkadaşlar, aslında birçoğumuzun bildiği ama bir konuya değinmek istiyorum.

Sitemde 'de yayınladığım makalemi sizlerle paylaşmak istiyorum buyrun ;

Merhaba arkadaşlar, çevremden gördüklerime dayanarak yine bir makale yazmaya karar verdim.

Yine hedefimde webmaster ‘lar var, bu makaleyi okumaları onlar için daha kârlı olacağı kanaatindeyim.

Şimdi çevremden çok gördüğüm bir olayı anlatacağım.

Birçok webmaster tanıtım yazısından, textlink ‘ten veya reklamlardan öyle yada böyle para kazanırlar.

Ama birçoğu bu parayı direk yerler, sonrada siteden para kazandım diyerekten kasım kasım gezerler.

Benim bu makalemdeki hedefim onların daha fazla kazanmasıdır. Tabikide bu makalem sayesinde okuyan webmasterlar dediklerimi uyguladıklarında benim bir rakibim olacaklar fakat olsun yeterki kazanabilsinler.

Şimdi diyelim ki bir tanıtım yazısı satışı yaptığınız ve 15 TL kazandınız şimdi bu aşamada parayı yerseniz size sadece 15 TL olarak faydası olur.

Ama bu parayla sitenize yatırım yaparsanız bunun kat kat daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Reklamlardan örnek verelim. Mevlayıda biraz fazla tutalım. Diyelim ki bir video klip siteniz var ve reklamlardan 100 $ para kazandınız.

Bu parayı yemeyipte sitenize tanıtım yazısı, rss reklam veya textlink alırsanız ama şununda altını çiziyorum. Doğru yerden doğru reklamı alırsanız önünüzdeki ay bu gelir 200 $ ‘a ulaşabilir.

Diyelim ki kelimeniz : Gripin

Gripin ‘in sitenizde 3 adet şarkısı var diyelim.

Tanıtım yazılarındada linkler 3 veya 4 olarak sabittir genelde.

Siz tutup doğru yerden bir tanıtım yazısı alıp içerisinde şöyle linklerinizi gömdünüz.

Gripin dinle (sizin kelimenize göre ) kategorinize linkinizi aldınız 1 etti.

Gripin – Beş
Gripin – Dalgalandımda Duruldum
Gripin – Durma Yağmur Durma

Diyerekten ‘de link sayınızı 4 ‘e tamamladınız. Şimdi bu kelimelerde google sıralamanız değişecek illa ki, eğer dediğim gibi doğru siteden doğru şekilde linki alırsanız.

Peki google ‘da atıyorum 2.sırada olan siteniz 1.sıraya geldiğinde reklamdan gelen gelir artmayacak mı ?

Bunun yanı sıra google pagerank değeriniz etkilenmeyecek mi ?

Atıyorum RSS reklam aldınız.

Sizin eklediğiniz son 5 (Anlaşmanıza göre değişir) içerik diğer sitelere göre daha üst sıralarda çıkma ihtimaline sahip olacaktır.

Veya onuda geçtim text link reklam aldınız.

Atıyorum sitenizin anasayfasına ” Video Klip İzle ” kelimesinde aldınız.

Size faydaları şöyle olacaktır;

Video Klip İzle kelimesinde google sıralamanız yükselecektir.
Sitenizin google pagerank değeri artacaktır.

Şimdi ben sadece video klip sitesi üzerinden örnek verdim diye bununla kısıtlı olduğunu düşünmeyin arkadaşlar.

Her alanda her dalda site için yatırım + kazanç olarak geri size dönecektir.

Örneklerim ortada düşünün taşının, sizin için sadece 100$ mı ? Yoksa 200 $ ve katları mı ?

Kaynak : Sitene Yatırım Yap, Kazancını 2 'ye Katla !

wmaraci
reklam

burakkaptan burakkaptan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
eyv . anımsatmanız faydalı olmuş

burakaydin.cc >>> kodladığım ücretsiz wordpress temaları

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

burakkaptan adlı üyeden alıntı

eyv . anımsatmanız faydalı olmuş

Umarım faydasını görürsünüz hocam.

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Doğru bir konuya değinmişiniz hocam. Günümüz piyasası çok düşük iyi bir fiyata tanıtım yazısı satıp iyi yerlerden tanıtım yazısı almamız bizi çok fazla artı yönde etkileyecektir.

Ek Olarak: Doğru bir konuya değinmişiniz hocam. Günümüz piyasası çok düşük iyi bir fiyata tanıtım yazısı satıp iyi yerlerden tanıtım yazısı almamız bizi çok fazla artı yönde etkileyecektir.

wmaraci
wmaraci

mevLutt mevLutt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Türkiye'de internet ile ilgilenen kişilerin en sevdiğim yönü genç olması . Başka bir dünya ülkesinde bu kadar genç nüfus bulunmuyor site sahibi olan . Bu yüzden çoğu kişinin yatırım yapacak parası bile bulunmuyor. Zaten parası olan istediği yere kısa sürede ulaşır . Bu bilinen bir şey. Örneğin bu forumun yaş ortalaması çok düşük . 12 yaşında olanı da var 20side var . Bu çok güzel bir şey . İlerisi için önemli . Yani bu yaştaki kişilerden çok yüksek yatırımlar beklemeyin . Zaten sponsorluk kategorisine bakarsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz :)

Önemli olan bu kısımda yatırım yapmadan nasıl kazanabilirim olayıdır .. Ki bunu en güzel şekilde buradaki genç arkadaşlarımız gösterebiliyorlar . Eminim bu arkadaşlarımızın az biraz İngilizce seviyesi yüksek olsa Dünya'da bir çok önemli sitelere imzalarını atabilecek seviyedeler. Yazınızda anlaşılır olmuş teşekkür ederiz paylaştığınız için. Sadece ufak bir kişisel yorum katmak istedim.

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
@uslanmaz91

Aynen öyle hocam zamanında yapıyordum. 10 TL 'ye makale satıp benim için daha iyi olacak bir yerden reklam alabiliyordum. Hatta halada sürdürüyorum bunu.

Ek Olarak: @mevLüt tabikide yorumunuzu katacaksınız hocam.

Sizde çok güzel bir konuya değindiniz ama benim gördüğüm birkaç birşey var.

Google 'ın adaletsizliğinden diyelim dediğiniz gibi küçük yaşta bir webmaster sitesinin pagerank değeri 3 almasıyla reklam alanına bildiğiniz balıklama daldı.

5 TL 'ye denedi olmadı, 3 TL 'ye denedi olmadı, en son gördüğümde 1 TL 'ye tanıtım yazısı yayınlıyordu, 1 TL 'ye 125x125 reklam ve link veriyordu.

Şimdi bu arkadaşım hem bizim piyasamızı öldürüyor hemde kendi sitesinin durumunu kötüye çeviriyordu, bazı gençler çok hırslı bu konuda para gelsinde nasıl gelirse gelsin derdindeler.

İşte benim bu makalemdeki amacım onların birazda olsa gözlerini açmak. Belkide kazandığı parayı harcamayıp kendini biraz sıksa daha fazlasını kazanabilecek.

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

Yusuf KISA adlı üyeden alıntı

@uslanmaz91

Aynen öyle hocam zamanında yapıyordum. 10 TL 'ye makale satıp benim için daha iyi olacak bir yerden reklam alabiliyordum. Hatta halada sürdürüyorum bunu.

Ek Olarak: @mevLüt tabikide yorumunuzu katacaksınız hocam.

Sizde çok güzel bir konuya değindiniz ama benim gördüğüm birkaç birşey var.

Google 'ın adaletsizliğinden diyelim dediğiniz gibi küçük yaşta bir webmaster sitesinin pagerank değeri 3 almasıyla reklam alanına bildiğiniz balıklama daldı.

5 TL 'ye denedi olmadı, 3 TL 'ye denedi olmadı, en son gördüğümde 1 TL 'ye tanıtım yazısı yayınlıyordu, 1 TL 'ye 125x125 reklam ve link veriyordu.

Şimdi bu arkadaşım hem bizim piyasamızı öldürüyor hemde kendi sitesinin durumunu kötüye çeviriyordu, bazı gençler çok hırslı bu konuda para gelsinde nasıl gelirse gelsin derdindeler.

İşte benim bu makalemdeki amacım onların birazda olsa gözlerini açmak. Belkide kazandığı parayı harcamayıp kendini biraz sıksa daha fazlasını kazanabilecek.

Evet bunun sıkıntısını bende çekiyorum açıkçası . Öyle link & banner veya tanıtım yazısını normal şartlarda satmam. Fakat sürekli tanıtım yazısı alan biriyim . Tercihen de özgün blogları seçiyorum . Bu yaştaki arkadaşlarımız genelde blog sitesi açıyorlar . Bazıları bilinçli olsa da büyük bir kesim çok bilinçsiz hareket etmekte . Reklam fiyatları çok düştü , 1 TL'ye satıyor buda beni üzen bir durum . 1 TL 2 TL 5 TL para değil bunlar , eskiyseniz bilirsiniz bir aralar piyasayı . Tanıtım yazısı için çok kötü sitelere bile 25 30 lira para ödüyorduk .

Şimdi bu arkadaşlar internetten gelen 2-3 TL'yi para kazandım olarak görüyorlar . Zaten çoğunun banka hesabı bile yok . Onaysız paypalında para biriktirip ya yeni domain alıyorlar yada boş yerlere veriyorlar .

Biraz bilinçli olsaydı zaten bu arkadaşlar şuan internet piyasasının tamamını biz Türkler yönetiyor olurduk . Ama inanıyorum ki ben bundan 4-5 sene sonra çok önemli yerlere geleceğiz . Özellikle son 3 yıldır bu sektöre hobi olsun & iş olarak görme olsun atılım çok . Bu ve bu tür yazıları zaten bu işi severek yapan insanlar yararlı olsun , olmasın 1 kelime dahi bir şey öğrenebilecek miyim diyerek okuyorlar . Böyle böyle kendileri de tecrübe kazanıp onlarda bir yazı paylaşıyorlar bloglarında & sitelerinde . İlerisi için çok olumlu bakmaya devam edeceğim ben aslında . Yavaş yavaş reklam konularında da bilinçlenirler diye düşünüyorum.

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)

mevLüt adlı üyeden alıntı

Evet bunun sıkıntısını bende çekiyorum açıkçası . Öyle link & banner veya tanıtım yazısını normal şartlarda satmam. Fakat sürekli tanıtım yazısı alan biriyim . Tercihen de özgün blogları seçiyorum . Bu yaştaki arkadaşlarımız genelde blog sitesi açıyorlar . Bazıları bilinçli olsa da büyük bir kesim çok bilinçsiz hareket etmekte . Reklam fiyatları çok düştü , 1 TL'ye satıyor buda beni üzen bir durum . 1 TL 2 TL 5 TL para değil bunlar , eskiyseniz bilirsiniz bir aralar piyasayı . Tanıtım yazısı için çok kötü sitelere bile 25 30 lira para ödüyorduk .

Şimdi bu arkadaşlar internetten gelen 2-3 TL'yi para kazandım olarak görüyorlar . Zaten çoğunun banka hesabı bile yok . Onaysız paypalında para biriktirip ya yeni domain alıyorlar yada boş yerlere veriyorlar .

Biraz bilinçli olsaydı zaten bu arkadaşlar şuan internet piyasasının tamamını biz Türkler yönetiyor olurduk . Ama inanıyorum ki ben bundan 4-5 sene sonra çok önemli yerlere geleceğiz . Özellikle son 3 yıldır bu sektöre hobi olsun & iş olarak görme olsun atılım çok . Bu ve bu tür yazıları zaten bu işi severek yapan insanlar yararlı olsun , olmasın 1 kelime dahi bir şey öğrenebilecek miyim diyerek okuyorlar . Böyle böyle kendileri de tecrübe kazanıp onlarda bir yazı paylaşıyorlar bloglarında & sitelerinde . İlerisi için çok olumlu bakmaya devam edeceğim ben aslında . Yavaş yavaş reklam konularında da bilinçlenirler diye düşünüyorum.

Haklısınız hocam özelliklede şu kısımda ;

Ben ilk sektöre adım attığımda daha 17 yaşındaydım ve kimseden birşey öğrendim, halbuki abim yıllardır bu sektördeydi fakat benim bir backlink 'in önemini algılamam yaklaşık 1 yılımı aldı. Daha sonralarıda makaleleri okuyarak bilinçlendim.

Şimdiki amacımda tam olarak bu.

Sitemde sürekli olarak acemi webmaster 'lar için makaleler yayınlıyorum.

Bazıları teşekkür ediyor, oda bana yetiyor.

• Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Bende bu konu hakkında bir ara yazı eklemiştim sizde okumak isterseniz göz atabilirsiniz konu biraz altta kaldı galiba şimdi aklıma geldi de çok gören olmamış gibi :)

http://wmaraci.com/forum/bilgi-arsivi/web-sitelerinin-gelisim-surecleri-30628.html

• Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam sitenizden okumuştum. Hatta sitenizden birçok makalenizi okudum.

Aynı alanlarda makalelerimiz var. Mesela bende sosyal ağlar 'da öldürülen zamanlar için benzer bir makale yayınlamıştım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al