wmaraci reklam

Tazminat Davasi aciyorum

27 Mesajlar 3.184 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3621
  • Beğeniler 1125 / 1126
  • Ticaret 73, (%100)

underworld adlı üyeden alıntı

Önceden kaldırmaları için bilgi vermem gerekiyor aksi halde haklıyken haksız duruma bile düşersin. Belli bir yasal süresi var tüm videolarını kaldırmadılar ise dava açabilirsin.

Arkadaşa katılıyorum. Torrent işinde bizlerde çok uyarı alıyorduk yapım şirketlerinden o nedenle uyarılmak isterler. Siz kaldırılmaları için bir uyarın eğer halen devam edilirse işlem uygularsınız. Ben şahsen bu konuda cahilimdir, avukat size daha detaylı bilgi verecektir.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Videolar kendi çekiminiz ve size ait olduğu kesin olarak belirgin videolarmıdır ?

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
Biz ezbere biliyoruz. Sen yarın avukatla görüş ne neymiş ? ne değilmiş iyi dinle bize de anlat burada
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

Bonestiqa Bonestiqa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 6, (%83)

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

benim aklima geldi asinda hukuk tam ne diyor bu konuda bilmiyorum bana biraz sacma geliyor...

Videolarin hepsini cal kopyala taaki videonun sahibi farkina varana kadar nasil olsa bize uyarir bizde sileriz mantigi biraz haksizlik gibi...

gerci herseyi detayli sekilde avukatimla görüsecegimde yarin'a kadar burda edindigim tüm bilgileri simdiden ögrenmek istiyorum

Youtube'de kazancını sizin gibi etik yollarla kazanan kişi az nihayetinde hocam. Çoğu kişi bu yöntemi uyguluyor maalesef.

Kazanç taktikleri ve ücretli satılan e-kitaplarda da bu sistem vardır. "Telif hakkını atlatma" yöntemi. Sizin gibiler için düşünülmüş bir sistemdir maalesef.

Tam olarak bilmiyorum ama Youtube'de telif haklarına sahip olabiliyorsunuz sanırsam.
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Mümkünse kanal adresini pm ile alabilir miyim?

ramazan44 ramazan44 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
kanal adresini ve haber sitesni pm alabilir miyim? belki yardımcı olabailecek fikirler üretebilirim.

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
Evet arkadaslar! Avukatimla görüstüm ve moralim baya bozuk!

O haber sitesine mail yazdik ve uyardik uyarmamiza ragmen en az 30 gün (1 Ay) gecmesi lazim imis eger yine silmezlerse o zaman tazminat davasi aca biliyormusum ama benim kazancim dava icin cok az oldugu icin.

Ve o haber sitesi tüm videolari degil sadece bir kac videoyu kopyaladigi icin (kopyalanan videolardan hesaplaniyormus tahmini maddi zarar) Davayi kazanirsam elde edecegim para devede kulak kalir diyor...

O videolardan (sadece kopyalanan videolardan) tahminen ben günlük 1-3€ kazaniyorum...

Mesela adamlar atiyorum 2 senedir videomu indirip sitelerine yüklediyse ve ben bunu simdi farkina varip ve simdi uyari maili yazarsam uyardigim gün itibari ile gecerliymis bu... yani 2 senenin hakkini alamiyormusum bu nasil acayip birsey anlamis degilim!

Ayri yetten bir ton belge lazim imis o videolarin benim hazirladigimi yayinladigimi herseyi ispahatlamam gerekiyormus eger mesela lisansiz program ile hazirlasam dahi edit yapsam dahi videoyu, dava sonucsuz olurmus... !

Tüm herkese buradan cvp icin tsk ederim

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Evet arkadaslar! Avukatimla görüstüm ve moralim baya bozuk!

O haber sitesine mail yazdik ve uyardik uyarmamiza ragmen en az 30 gün (1 Ay) gecmesi lazim imis eger yine silmezlerse o zaman tazminat davasi aca biliyormusum ama benim kazancim dava icin cok az oldugu icin.

Ve o haber sitesi tüm videolari degil sadece bir kac videoyu kopyaladigi icin (kopyalanan videolardan hesaplaniyormus tahmini maddi zarar) Davayi kazanirsam elde edecegim para devede kulak kalir diyor...

O videolardan (sadece kopyalanan videolardan) tahminen ben günlük 1-3€ kazaniyorum...

Mesela adamlar atiyorum 2 senedir videomu indirip sitelerine yüklediyse ve ben bunu simdi farkina varip ve simdi uyari maili yazarsam uyardigim gün itibari ile gecerliymis bu... yani 2 senenin hakkini alamiyormusum bu nasil acayip birsey anlamis degilim!

Ayri yetten bir ton belge lazim imis o videolarin benim hazirladigimi yayinladigimi herseyi ispahatlamam gerekiyormus eger mesela lisansiz program ile hazirlasam dahi edit yapsam dahi videoyu, dava sonucsuz olurmus... !

Tüm herkese buradan cvp icin tsk ederim

Hocam bilişim avukatı ile mi görüştünüz? Hak ihlallerinde süre 3 gündür. İlgili kanunu siz de okuyabilirsiniz. 1 ayı ilk defa sizden duyuyorum.

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Hocam bilişim avukatı ile mi görüştünüz? Hak ihlallerinde süre 3 gündür. İlgili kanunu siz de okuyabilirsiniz. 1 ayı ilk defa sizden duyuyorum.

Hayir benim avukat evlilik islerine bakiyor genelde onunla görüstüm bana 1 ay cevap vermelerine bekle dedi

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Hayir benim avukat evlilik islerine bakiyor genelde onunla görüstüm bana 1 ay cevap vermelerine bekle dedi

Siz bir bilişim avukatı ile görüşün hocam:

Dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile
bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır.
Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister. İhlâlin
devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Servis sağlayıcılar, bilgi içerik
sağlayıcılarının isimlerini gösterir listeyi her ayın ilk iş günü Bakanlığa bildirir. Servis sağlayıcılar ile bilgi içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça
istendiği takdirde her türlü bilgi ve belgeyi vermekle yükümlüdür. Bu maddede belirtilen hususların uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir."
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al