lostyazilim

YouTube Hakkında Sorularınızı Cevaplıyorum

12 Mesajlar 1.836 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sinans1996 sinans1996 twitch.tv/romanticarcher Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Twitch Partner Streamer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)
Herkese merhabalar çok değerli WmAraci üyeleri bundan 3 ay kadar önce böyle bir konu açmıştım ve yoğun ilgi görmüştü şimdi tekrar açayım dedim. YouTube hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacağım dilim döndüğünce.

YouTube - Google Partnerlik sistemi, Adsense bağlama, Diğer partner şirketleri, YouTube seo, YouTube sıralamanızı nasıl yükselteceğiniz gibi daha farklı sorularınızı bu konunun altına yorum yazabilirsiniz. Saygılar...

Sosyal olan her şey.
wmaraci
reklam

FiratAndic FiratAndic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Pc Services
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 51 / 20
  • Ticaret 2, (%100)
İlk soruyu ben sorayım youtube kanalım var bunu hangi partnere bağlamalıyım ve aklımda güzel bir proje var bunu youtubede yapsam iyi olurmu ? ( sosyal medyayla alakalı video paylaşacağım bir kanal )

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Mentions adlı üyeden alıntı

İlk soruyu ben sorayım youtube kanalım var bunu hangi partnere bağlamalıyım ve aklımda güzel bir proje var bunu youtubede yapsam iyi olurmu ? ( sosyal medyayla alakalı video paylaşacağım bir kanal )

Ben oyun videoları çekiyorum Oyun kanallarını alan Partner firması TGN TV o partner şirketi ile çalışıyorum. Yani şöyle yapabilirsiniz. Müzikle ilgilenecekseniz o kanalları alan partner firması oyun videoları çekecekseniz oyun kanalları alan partner firmalarını tercih edebilirsiniz. Kabul edilmeniz daha kolay olur bu şekilde ayrıca YouTube projeniz ile alakalı yardımcı olabileceğim konu varsa yorum bırakabilirsiniz ya da sormak istediğiniz başka bir şey varsa...

Sosyal olan her şey.

FiratAndic FiratAndic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Pc Services
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 51 / 20
  • Ticaret 2, (%100)
ben en iyisi pm atayım

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Mentions adlı üyeden alıntı

ben en iyisi pm atayım

Geri dönüş yapıldı...

Sosyal olan her şey.

EnesWM EnesWM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek -
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 8, (%100)
Özgün için Partner mi? Adsense mi? ve neden?
Anahtar kelimelerde nasıl hızlı yükseliriz?
Ana sayfaya nasıl çıkarız?

FarkliAdam FarkliAdam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 27 / 81
  • Ticaret 6, (%100)

EnesWM adlı üyeden alıntı

Aynı soruların cevabını bekliyorum bende hocam :)

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

EnesWM adlı üyeden alıntı

1 - Özgün içerik için Adsense öneririm. Partnerlere kendinizi sömürtmeyin boşuna eğer içerikleriniz özgünse Adsense ile bir sorun yaşamazsınız ve kazançlarınız en iyi raporlarda size sunulur malum partnerler para kaçırabiliyor :D
2 - Anahtar kelimelerde yükselmenin pek çok yolu var video yüklerken başlıkta anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz. Ayrıca video açıklamasında anahtar kelime ve buna yakın kelimelerde güzel bir açıklayıcı metin girmelisiniz. Etiketler geçerliliğini yitirdi deselerde ekleyin efenim abartmadan tabi spam olarak algılanabilirsiniz.
3- Ana sayfada görünmenizin en kolay yollarından birisi YouTube Fan Finder bu sistem sizin ücretsiz reklamınızı yapar fakat yüksek hitli kanallara daha fazla yaptığı gerçeğini unutmamak lazım. Bununla birlikte videolarınızın hit, beğeni ve yorum sayısı arttırkça ana sayfa da çıkma oranınız artar hangi konuda videolar çekiyorsunuz bilmiyoum. Fakat şöyle örnek vereyim ben Oyun videoları izliyorsam ben YouTube'a girdiğimde ana sayfamda oyun videoları ve kanalları çıkar. Müzik dinliyorsam ana sayfamda ağırlıklı olarak müzik kanalları ve videoları görünür. Aslında ana sayfa kullanıcıların daha önceden izledikleri videolara göre videoların önerildiği bir bölüm abartmamak lazım ek olarak : Kanalımın 25k hiti ana sayfadan gelmiş ^^

Ek Olarak:

FarkliAdam adlı üyeden alıntı

Aynı soruların cevabını bekliyorum bende hocam :)

Aşağıda oldukça uzun cevabı verildi Bir şukuyu çok görmeyelim lütfen :D
Yusuf EnesWM

kişi bu mesajı beğendi.

Sosyal olan her şey.

EnesWM EnesWM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / K
  • Meslek -
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 8, (%100)

sinans1996 adlı üyeden alıntı

1 - Özgün içerik için Adsense öneririm. Partnerlere kendinizi sömürtmeyin boşuna eğer içerikleriniz özgünse Adsense ile bir sorun yaşamazsınız ve kazançlarınız en iyi raporlarda size sunulur malum partnerler para kaçırabiliyor :D
2 - Anahtar kelimelerde yükselmenin pek çok yolu var video yüklerken başlıkta anahtar kelimeyi kullanabilirsiniz. Ayrıca video açıklamasında anahtar kelime ve buna yakın kelimelerde güzel bir açıklayıcı metin girmelisiniz. Etiketler geçerliliğini yitirdi deselerde ekleyin efenim abartmadan tabi spam olarak algılanabilirsiniz.
3- Ana sayfada görünmenizin en kolay yollarından birisi YouTube Fan Finder bu sistem sizin ücretsiz reklamınızı yapar fakat yüksek hitli kanallara daha fazla yaptığı gerçeğini unutmamak lazım. Bununla birlikte videolarınızın hit, beğeni ve yorum sayısı arttırkça ana sayfa da çıkma oranınız artar hangi konuda videolar çekiyorsunuz bilmiyoum. Fakat şöyle örnek vereyim ben Oyun videoları izliyorsam ben YouTube'a girdiğimde ana sayfamda oyun videoları ve kanalları çıkar. Müzik dinliyorsam ana sayfamda ağırlıklı olarak müzik kanalları ve videoları görünür. Aslında ana sayfa kullanıcıların daha önceden izledikleri videolara göre videoların önerildiği bir bölüm abartmamak lazım ek olarak : Kanalımın 25k hiti ana sayfadan gelmiş ^^

Ek Olarak:

Aşağıda oldukça uzun cevabı verildi Bir şukuyu çok görmeyelim lütfen :D

Teşekkürler

• Üyelik 01.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** İ**
  • Mesajlar 1225
  • Beğeniler 110 / 260
  • Ticaret 20, (%90)

Rica ederim.

Sosyal olan her şey.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al