wmaraci reklam

Youtube Kanalı Yatırımı Ne Kadar Mantıklı Sizce?

7 Mesajlar 1.002 Okunma
smmexpress

ticarad ticarad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklam Satış Platformu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim en uygunu bu kategori gibi geldi.

Önceden 1.2 Milyon abonesi olan bir kanalla 1 senelik sponsorluk anlaşması( 2014 - 2015 ) yapmıştım youtube işlerine biraz aşinayım. O zaman bana gelirlerin yurtdışına göre çok düşük olduğunu söylemişlerdi. Fakat ben bunun böyle devam etmeyeceğini ve eğlence sektörünün daha da internete ve Youtube'a kaymasıyla TBM'lerin artacağını düşünüyorum. İlk sorum bu düşünceme katılıyor musunuz?

Şirketimde müşteri hizmetlerinde çalışan muhabbeti bol ve yetenekli 1 adet çalışanım var. Ayrıca youtube işleriyle uğraşan yeni kanal açmış başka bir yakın arkadaşım var amacım ikisini biraraya getirip belli miktarda yatırım yapıp profesyonel ekipmanlarla youtube kanalı açmak.

Kanalın içeriği oyun, güncel sinema ve ilginç haberler olacak fakat daha çok muhabbet ve eğlenceli şeyler üzerine olacak. Sürekli walktrough yapıp izleyicileri bayan bir kanal istemiyorum açıkcası.

Düşündüğüm yatırım maliyeti ; 15 bin TL ( kamera, yaka mikrofonu vb. ) ve 1 sene boyunca hiç kar edemeyeceğimiz yönünde hesap yaptım. Çekim yerimiz hazır. ( ofiste büyük bir boş oda var yeşil perde ve ekipmanlarla küçük bir stüdyoya dönüşür gibi ).

Aklıma takılan soru acaba zaman harcamaya ve yatırım yapmaya gerçekten değecek bir sektör mü?

Görüşlerinizi ve Kanalı olanların tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ErdemDnmz ErdemDnmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam youtube'de ne üdüğü belli olmayan tiplemeler iki balon patlattı diye 1 günde 500 bin izlenme alıyorsa bu işin sonunu getirirler.

Bir de bunlara gülenler var hayret ediyorum.

Konunuza gelirsek 15 bin ₺'ye abonesi yüksek kanal alın daha iyi.

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam youtube'dan para kazanmanız mümkün.
Tabi adsense reklamlarından kazanacağınız paralar oldukça düşük olacaktır. Ekipçe aa ne güzel para kazandık diyemezsiniz. Fakat kaliteli işler çıkarırsanız viral reklamlar ortaya koyarak markalardan para kazanmanız mümkün. Zaten youtubedan para kazanan kişiler de genellikle viral reklamlardan kazanırlar. Bence böyle bir işe giriyorsanız ekran yüzünüzü iyi seçin derim.

lordex lordex LO LE Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1127
  • Beğeniler 67 / 135
  • Ticaret 14, (%100)
Oyun kanallarının TBM sinin artması imkansız. Sebebinide siz açıklayayım.

Oyun kanaları 6 ila 16 yaş arasında ki çocuklar tarafından izlenir. Bu yaş kesiminin genel olarak alım gücü olmadığından youtube bu kişilere reklam göstermez. Reklam göstermek çünkü hem yayıncı için hemde google için olumsuzdur. Reklam gösterilmediğinden iyi paralar kazanamazsınız. Onun yerine 1-2 yetenekli kişi bularak şaka ve tarzı kanallar açabilirsiniz ama bütçeniz az.

wmaraci
wmaraci

ticarad ticarad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklam Satış Platformu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Yukarıda bahsettiğim sadece ekipman için start bütçesi Youtuberlara ödenecek para dahil değildir.

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
15 Bin TL lik ekipman bütçesi ile kesinlikle bir kanal getiri sağlar stüdyo var diyorsunuz 2 kişi de ilgili ve severek yaparsa bence tutar ama kanalın içeriğinin ve kitlenin iyi bir analiz sonrası seçilmesi gerekir bence.

Com Com Domain Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 272
  • Beğeniler 75 / 77
  • Ticaret 7, (%100)
Youtube'de insanlara yararı dokunan video yapmanız ilerisi için büyük potansiyel yaratabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al