wmaraci reklam

Aslında her şeyiniz izlenmekte. Buyurun Kanıt.

41 Mesajlar 5.604 Okunma
smmexpress

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Facebook da aynı şekilde hangi videoyu izlediğiniz bile kayıt altında. Yani ben şahit oldum buna, resmen hangi üye hangi videoyu izliyor anlık olarak kayıt ediliyor. Bizimkiler bu verileri çekmeyi başardıklarında tamam dedim artık inanıyorum.

Adamların derdi "ayşe ne izliyor" değil ki "ayşe ne izler" "ne göstersek daha işimize yarar" derdindeler, buda gayet mantıklı.

Konuya gelirsek arkadaşım bu anlaşma da var zaten, google bana daha iyi hizmet versin diye verilerime ulaşabilir izni veriyorsun. Hem bu iyi birşey yani sana kendi mahalle muhtarı adayı yerine portekiz muhtar adayını mı göstersin? Herkes her bilginin alındığının da farkında zaten, bugün yandex.metrica bi kodla ziyaretçi mouseyi sitede nerelerde gezdiriyor, hangi tarayıcı hatta hangi işletim sistemini kullandığına kadar sana bilgi veriyor.
Rekomedya BertugErdem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
İsabetli reklam gösterimi için yapılması gereken bir uygulama bence.

ers0be ers0be new project loading... Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PC Teknik
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** i**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 116 / 59
  • Ticaret 8, (%100)
mantıklı bir uygulama şahsen ben klima servisi yazdığım zaman neden başka illerin reklamlarını göreyim ki buda aynı şey, direk kullanıcının ilgisini çekme amaçlı bence. şuan sizin burada paylaşmanız bile hedefi tutturduğunun kanıtı gibi duruyor.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)

KingStar adlı üyeden alıntı

Kullanıcı sözleşmesinde böyle bir şey yok ama. :)

Sen okumamış olabilirsin ama var. Gmail kullanıyorsan kabul ediyorsun demektir.

Herhangi bir siteye girdiğinde gizlilik veya kullanım şartları adında bir link olur sitenin bir köşesinde... Yani bu siteye girmekle herşeyi kabul etmiş sayılıyorsun zaten. Bu yıllardır böyle...

wmaraci
wmaraci

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Bu durumdan rahatsız olan kişiler tarafından açılmış bir sürü konu var bu konuda olduğu gibi. Her şeyi izlemesi kayıt altına alması demek milyonlarca kişi içinden (sahilden kum tanesi seçmekten farkı yoktur) kalkıp benim bilgilerimi alıp inceleyecek benim mahremimi okuyacak demek değildir elbette. Zaten bu tür boş işler için de kullanmıyor bu bilgileri. Hepimiz gibi sitemizdeki insanların davranışlarını merak eder ve analiz eder kullanıcılara daha iyi deneyim sunmak için kullanır bu bilgileri. Google Analytic kullanmayan kaç kişi var ?

Diyelim bu bilgileri kayıt altına almadı, diyelim ki bize rastgele reklamlar gösterdi, o zaman çıkacak sonuçları tahmin edebilecek birileri var mı ? Dini içerikler aradığınızda karşınıza hakaret sayılabilecek bir reklam çıksaydı ne yapardınız ? Yada dini konular açtığınız sitenizde kumar veya benzeri reklamlar çıksaydı ne yapardınız ? Banane be bu reklamlardan çok iyi para kazanıyorum mu diyeceksiniz ?

Bence Google amcamın bu bilgileri kayıt altına alması bizim zararımıza olan bir durum değildir. Hepimizin faydasınadır.
JpnTr26 gokseltoprak byhalo

kişi bu mesajı beğendi.

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)
Metin2 sitesine girersin onunla ilgili reklamlar çıkar, alışveriş sitesine girersin onunla ilgili reklamlar çıkar. Google doğru birşey yapıyor. Sen alışveriş sitesine girsen sana reklam olarak Metin2 Ücretsiz Oyna diye bir reklam çıksa mı iyi yoksa konu içerikli reklamlar mı ? Google reklam verenler zaten türlerine göre reklam vermekte diye biliyorum. Bu konuda bi yanlışlık yok, izlenme de yok. Sitenin türüne göre reklam çıkar.

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
bende önemli bişey söyleyeceksin zannettim.

dediğin şeye şu cevabı vereyim google lokasyona göre reklamlar gösteriyor. rastgele reklamlar gösterse daha iyi mi olurdu? sen istanbulda yaşıyosun diyelim sana çince reklamlar gelse daha mı iyi olacak biraz kafa çalıştır

PhpCode PhpCode Aslı ile Mecnun Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 287
  • Beğeniler 64 / 43
  • Ticaret 7, (%100)
işyerimde chrome sık kullanılanlara kaydettiğim siteler, evimdeki pcde de kullandığım chrome'a otomatik olarak ekleniyor. Bu da gmailin, her adımını takip ettiği anlamına gelir.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Google reklamları mantığı şudur: sizin girdiğiniz sitelere göre hatta en son girdiğiniz sitelere göre reklam sunar yani bir siyasetçiye ilaç reklamı göstermek mantıksız olur. siz eğer bir ilaç arıyorsanız veya online alışveriş sitesi google yazdığınız andan itibaren girdiğiniz sitelerdeki adsense reklamları online alışveriiş ile ilgili reklam gösterir.

ücretsiz kullandığınız arama motorunu mu yadırgıyorsunuz

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Buradaki amaç reklam veren firmaların , hedefi 12 den vurması , reklam veren bir firma kendine göre kriterler, kitleler belirler, reklamlarda belirtiği hedefe % 80 ulaşır. Googlenın yaptığı bu iş normal.

Ama dikkat edilmesi gereken şu , bu olayı reklam bazında ele alırsanız gayet iyi gözükmekte. Peki google ın bunu sadece reklam amaçlı kullandığını nereden biliyoruz ?

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al