freelance iş ilanları

Blogger mobil sürümü kapatmak, tıklanma oranını etkiler mi?

12 Mesajlar 3.552 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Mobil site kullanıcılar için + bir özellik ama reklam açısında pek etkisi olan bir uygulama değil bence ayrıca arkadaş kaldırsam ban vb.. bir şey yaşarmıyım demiş hiç bir sorun olmaz illa her sitede mobil özelliği olmak zorunda değildir eğer öyle olsaydı sitelerin çoğu banlı olurdu çünkü her sitede mobil özelliği yok.

Size katılıyorum hocam. Benim hitlerimin nedeyse %40'ı mobilden geliyor. Bu yüzden olsa gerek tıklanma oranı 0,6% 1,00% arasında dolanıyor. Gece saatlerinde mobili devre dışı bıraktım. Şu an için TO 1,65 dolaylarında. Bu da bayağı fark demek tabi!
İphone telefonlardan bloguma girdiğimde, masaüstü nasılsa, iphone'da da o şekilde açılıyor. Böylece siteye giren kişi; kategorilerimi görüyor, yazı içindeki reklamları görüyor, paylaşım butonlarını, gadget'ları velhasıl her şeyi görüyor. Şahsen ben bile kendi blogumu mobilde verimli kullanamıyorum; bu yüzden direk web sürümünü görüntüle butonuna tıklıyorum. Samsung ve nokialarda da blog düzgün açılıyorsa başka bir şey istemem. Aynı alanda yayın yapan büyük rakiplerimin de hiçbirinde mobil sürüm açılmıyor, direk masaüstü sürüm açılıyor. Demek ki var bir bildikleri :-)
ntka

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu sorunu responsive bir tasarım ile çözebilirsiniz. Panelden mobil temayı devre dışı bıraksanız dahi tasarım reklamı uygun şekilde boyutlandırıp görüntülemeye devam edecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al